Останні соцопитування у Росії свідчать, що росіяни почали усвідомлювати ситуацію у своїй країні. Більш як чверть громадян РФ вважають можливою війну з Україною, а для 10% вона вже йде.
За даними Всеросійського центру вивчення громадської думки, більш як чверть росіян вважає високою ймовірність початку військових дій між Росією і Україною. Три місяці тому так думали лише 17%. Ще 10% опитаних вважають, що війна вже йде. Половина росіян вважає те, що відбувається на Україні, громадянською війною. Для 17% респондентів ці події - геноцид і терор, а про втручання Заходу згадують лише 3%.
Результати свіжого опитування, проведеного "Левада-центром", показують, що росіяни почали усвідомлювати й глибину економічних проблем Росії. Найбільшими загрозами в очах громадськості стали економічна криза, втягування Росії у військові конфлікти і загострення протистояння із Заходом.
Якщо в січні 2014 на запитання "Що на вашу думку зараз найбільше загрожує Росії", про кризу говорили менше третини опитаних (29%), то в січні 2015-го - вже кожен другий (49%).
Варіант відповіді "Втягування у війну" вибрали третина респондентів (33%). Торік цього боявся тільки кожен восьмий (12%).
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Майже кожен п'ятий бачить проблему у зростанні напруженості між Росією і країнами Заходу (22%). Ще рік тому це турбувало всього 7% опитаних.
54% респондентів найбільш значимою загрозою для країни називають зростання цін і зубожіння широких верств населення. Основними причинами зростання цін росіяни називають падіння курсу рубля і знецінення грошей (51%), зниження цін на нафту (37%), махінації шахраїв і спекулянтів (27%).
"Результати дослідження показують, що росіяни почали усвідомлювати - країна входить в серйозну кризу. Оскільки ознак поліпшення в економіці немає, можна очікувати подальшого зниження цих показників", - каже керівник відділу вивчення доходів та споживання "Левада-центру" Марина Красильникова.
Опитування показує, що споживчий попит як один з основних драйверів економіки Росії в останні роки майже повністю вичерпаний - заможні росіяни все частіше говорять про те, що змушені відкласти великі покупки, або взагалі не планують їх, уточнює соціолог.