Верховна Рада заборонила трансляцію фільмів і серіалів, знятих у Росії. Це рішення підтримали 259 депутатів.
У законі йдеться про заборону публічно демонструвати фільми, вироблені фізичними та юридичними особами, зареєстрованими у Росії. Також введено табу на стрічки, що пропагують правоохоронні органи, збройні сили, військові і силові формування РФ.
Рішення набере чинності за два місяці після опублікування. Це зроблено для того, щоб телеканали мали змогу закупити неросійські серіали і запустили процес створення власних. Порушників каратимуть штрафом від 10 до 50 мінімальних заробітних плат за кожен показ або випадок розповсюдження. Ці гроші будуть спрямовані на розвиток вітчизняного кінематографу.
У документі з голосу врахували поправку лідера Радикальної партії Олега Ляшка. Він запропонував заборонити всі фільми, зняті в РФ з 1991 року. В попередній редакції ішлося лише про ті, які побачили світ від грудня 2014-го.
"Я сьогодні зранку телефонував кільком колегам. Хотів дізнатися, на якому формулюванні зупинилися. Під заборону потрапляє вся російська кінопродукція з 1991 року? Чи лише та, що була створена за рік російської агресії в Україні? Якщо останнє, то ефект від цього закону фактично обнуляється. Величезний масив кінопродукції, починаючи з 1991 року, був спрямований на реалізацію сценарію Криму і Донбасу", - зазначив у коментарі "Знай. Ua" кінорежисер Михайло Іллєнко.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Заповнюючи інформаційний простір іноземним продуктом, ми втратили мотив створювати власне кіно, додає він.
"Істерики про порушення свободи зараз не є актуальними. Величезні кошти, зібрані російськими стрічками в нашому прокаті, ідуть на фінансування війни. Чи ми готові платити за смерті тисяч співвітчизників? Зрештою, є інтернет. Хто хоче, хай переглядає фільми там. Учора вночі я подивися в інтернеті "Левіафан" Андрія Звягінцева. Це талановитий російський режисер, який зараз перебуває в гострій конфронтації з кремлівською владою".
Від кінця 1990-х в київському Будинку кіно майже щотижня відбувалися покази нових російських стрічок. Михайла Іллєнка з його прем*єрами ніхто не запрошував.
"У Росії наші фільми де-факто заборонені. Стрічка "Той що пройшов крізь вогонь" отримала у РФ кілька престижних кінематографічних нагород. Але її не хотіли показувати в кінотеатрах. "Ты снял антисоветский фильм, а значит, антироссийский", - пояснили мені колеги. В Росії українське кіно не показують вже давно".