Сьогодні, 10 листопада, американський сенат схвалив доопрацьований проект оборонного бюджету США, який зокрема передбачає виділення Україні військової допомоги у розмірі 300 мільйонів доларів.
На минулому тижні цей проект затвердила Палата представників Конгресу США, передає Укрінформ.
До проекту внесли зміни, щоб вдовольнити побажання президента США Барака Обами, який минулого місяця ветував цей документ.
Так, президентові не сподобалась надмірна вартість витрат та ігнорування Конгресом деяких запропонованих Білим домом реформ. У тому числі, йшлося про закриття в'язниці в Гуантанамо, чого вже декілька років прагне Обама.
Читайте також: Коаліція на чолі зі США завдала більше 30 ударів по ІДІЛ
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
Оновлений проект займає 1320 сторінок, його прийняли з поправками, проте пункти про надання допомоги Україні залишили без змін.
Параграф 1250 документу надає повноваження міністру оборони США та держсекретарю приймати рішення про допомогу Україні в межах $300 млн у сфері безпеки та забезпечення розвідданими в реальному часі. Документ передбачає "професійну підготовку, оснащення, матеріально-технічне забезпечення, поставки та послуги для військових, а також інших сил безпеки України".
Окрім того, у проекті бюджету йдеться і про надання летальної зброї - "протитанкової зброї, мінометів, крупнокаліберної зброї та боєприпасів до неї, гранатометів з гранатами, а також легкої стрілецької зброї".
Найближчим часом законопроект повторно направлять на підпис президенту США.