Арешт Геннадія Корбана українське суспільство схильне назвати вибірковим правосуддям. Чому влада так вчиняє і що хоче отримати в результаті в інтерв'ю "Знай" пояснюють українські експерти.
Євгеній Гендін, дніпропетровський сатирик:
- Це просто клоунада. У Верховній Раді ж є купол, як і в цирку. Хижаки виявляються клоунами, та ще й не розумними і не смішними. Бо останні події - це не смішно. У влади є дуже хитрі плани, працюють мудрі політтехнологи, які заробляють офігенні гроші, але, насправді, в більшості випадків проявляються банальні людські інстинкти: дурість, жадібність, мстивість.
Читайте також: Корбан - лише початок, у Порошенка увірвався терпець - Чорновіл
Отакими мстивими, не дуже мудрими і не державномислячими були всі наші керівники держави, включно з нинішніми. В основі вчинків у більшості проявляються особисті мотиви. Хоча людям може здатися, що вибудовуються якісь стратегії, а просто йде битва банальних людських слабкостей.
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Андрій Миселюк, політолог:
- Як сказав представник фракції БПП Ігор Кононенко, у суспільства є запит на те, щоб не допустити фінансування приватних армій, щоб на вулиці була безпека. Навіть якщо такий запит й існує, то до влади відразу виникає друге питання: чому півроку нічого не робилось?
Це означає, що події навколо Корбана - це політичне підґрунтя, що є проявом вибіркого правосуддя.
Чому арешт Корбана виник зараз? Спершу були дострокові вибори в Чернігові, де Корбан був кандидатом в депутати. Після того почались місцеві вибори. Під час виборів влада не могла піти на такі кроки, бо політичні опоненти розцінили б це як політичні репресії.
Відразу почали б використовувати таку ситуацію для підвищення свого політичного рейтингу під час місцевих виборів.
Читайте також: Корбана з суду у Чернігові вивезли співробітники СБУ (відео)
Але Корбана не посадять. На довгий термін, так точно. Паралелі можна провести із затриманням і арештом Бориса Колесникова у 2005 році. Колесников теж був правою рукою в іншого олігарха Ахметова. Тоді все закінчилось домовленостями. Зараз буде так само.
Думаю, що із самого початку це був продуманий хід, щоб досягнути політичного компромісу поміж головними гравцями — Порошенко, Коломойським, Ахметовим.
Один із перших пунктів — вибори у Дніпропетровську. Один кандидат від Коломойського, а другий від Ахметова: Борис Філатов і Олександр Вілкул. Центральну владу більше влаштує, якщо переможцем стане Вілкул. Затримання Корбана напряму б'є по Філатову. Також заарештований і його помічник.
Думаю, поміж Порошенко і Коломойським йдуть домовленості, щоб Філатов якимсь чином знизив свою активність і не став мером Дніпропетровська. Щоб вибори виграв Вілкул. Зараз сторони прийдуть до такого рішення, щоб з обох боків не стався злив компромату.
Його вистачає і в Коломойського проти діючої влади, і навпаки. Якщо сторони домовляться - питання щодо затримання Корбана буде залагоджено.
Також розіслали повістки трьом колишнім депутатам від Партії регіонів. Це намагання продемонструвати іншим політичним гравцям, що їх теж може торкнутися. Тому два слідчих із ГПУ прийшли на засідання погоджувальної ради, хоча заздалегідь було відомо, що тих депутатів там не буде. Це було зроблено для того, щоб керівники їхніх фракцій були більше схильні до домовленостей.
Влада хотіла показати людям, що не дотримується вибіркового правосуддя. Що справа порушена не тільки проти Корбана. Мовляв, будуть інші затримання навіть серед представників нинішньої влади і колишньої, які порушують закони.