Майже всі київські судді декларують у своїх щорічних звітах "подарунки" на мільйони гривень, при зарплаті в 230-250 тисяч гривень за рік. Це дозволяє Генпрокуратурі перевірити декларації суддів та порушити кримінальні справи по факту "незаконного збагачення".

Міжнародна організація по боротьбі з корупцією Transparancy International провела аналіз декларацій всіх київських суддів. Виявилося, що столичні судді надзвичайно вдачливі.

"Ми проаналізували декларації всіх 13 судів Києва, це майже 400 звітів. Якщо в інших гілках влади "подарунки" реєстрували поодинокі чиновники, київські судді – прямо "щасливці", майже в кожного в "подарунках" записані чималі суми, іноді понад 1,5 мільйони гривень", - сказав "Знай" старший аналітик TI-Україна Дмитро Якимчук.

Лише за 2014 рік понад 10 київських суддів отримали подарунків на понад півмільйона гривень, ще в кількох ця сума перевищила мільйон. Згідно із законом "Про запобігання корупції", чиновник за рік може прийняти не більше 2352 гривень за рік від однієї людини.

"Виходить, що або, наприклад, суддю Окружного адміністративного суду Києва Олену Соколову, що отримала подарунків і виграшів більш ніж на мільйон гривень, обдарило 450 осіб (якраз повний склад Верховної Ради), або її облагодіяв багатий родич. Але не з найближчих: сумарно сім'я Соколової заробила трохи більше 100 000 гривень. Ще один варіант - судді дуже пощастило в лотереї", - ідеться у офіційному повідомленні організації.

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Показати ще

Читайте також: Корумповані українські судді зберегли свої посади - посол США

Експерти організації зазначають, що за старим законодавством, судді не мали вказувати джерела походження "подарунків". Наступного року декларації на такі суми стануть приводом для перевірок з боку детективів Антикорупційного бюро та Агенції з питань запобігання корупції, яка аналізуватиме декларації усіх чиновників.

"Навіть за нинішніми законами, Фіскальна служба, МВС або Генпрокуратура можуть перевірити походження цих грошей. Законом передбачена досить сувора відповідальність за "незаконне збагачення" - до 10 років в'язниці", - пояснив Знай" Якимчук.

Нагадаємо, що в рейтингу найбагатших суддів Вищого спеціалізованого суду України активісти нарахували п'ять офіційних мільйонерів. Очолила список Єлизавета Євграфова, яка задекларувала за 2014-й рік 1,7 мільйонів гривень доходів, з яких 1,36 мільйонів – "подарунки, призи та виграші". В декларації за 2013 рік суддя показала практично таку ж суму у якості "призів та виграшів".

Читайте за темою: Європа наполягає на заміні нинішніх суддів – експерт