Вже минуло майже два роки з початку другого Майдану, а, на думку більшості експертів, з приходом до влади послемайданівських керівників політична система не змінилася, а реформи померли, так і не розпочавшись. Більше того, політологи заговорили про те, що сьогодні екс- "регіонали" мають всі шанси взяти реванш і знову повернути собі владу в країні.

Полювання на відьом

На думку більшості експертів і політологів, жодна із загальнонаціональних партій так і не змогла запропонувати виборцям конкретну програму своїх дій у місцевих органах влади, зосередившись на больових для українців проблемах: війні, тарифах і т.д., які мають мало спільного з самоврядуванням та реальними повноваженнями місцевих рад.

Не маючи можливості конкурувати ідейно і працюючи на обмеженому електоральному полі, політичні сили почали полювання на відьом - звинувачуючи один одного в протягуванні через свої списки екс- "регіоналів" і грошових мішків. І якщо "Опозиційний блок", який особливо і не приховує, що є наступником Партії регіонів (ПР), пишається своїм минулим і має свій електорат, то більшість проукраїнських партій, особливо виниклих після Майдану, сприймають такі звинувачення досить болісно.

Наприклад, буквально днями лідер партії "Рух за реформи" і кандидат у мери Києва Сергій Думчев на своїй сторінці в Facebook звинуватив нинішню владу в "троллінге". За його словами, "чорні" піарники від влади придумали нову казку - записавши його в "регіонали". За словами Сергія Думчева, конкурентів не збентежило навіть те, що в 2010 році "донецькі" намагалися відібрати у нього бізнес і фактично змусили його виїхати з країни. Причина переслідування, за словами лідера партії "Рух за реформи", носила формулювання - фінансування передвиборної кампанії Тимошенко.

Популярні новини зараз

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Показати ще

Кіт у мішку

І це при тому, що найбільша кількість екс- "регіоналів", якщо не брати до уваги "Опозиційний блок", на думку експертів та активістів, йдуть саме за списком нинішньої владної партії - "Блоку Петра Порошенка" Солідарність "(БПП)," Батьківщини ", а також Радикальної партії.

Багато "регіоналів", наприклад, тягне за собою в Київраду через свою "Єдність" і Олександр Омельченко, витягнутий на політичну арену нинішнім київським мером Віталієм Кличком.

Як це можливо? По суті, ми знову вибираємо кота в мішку! Справа в тому, що більшість партій не поспішають відкривати свої списки. Крім того, в бюлетенях буде тільки прізвище першого номера списку і кандидата в конкретно взятому окрузі. Що відкриває партіям можливість, сховавши подалі, провести за своїми списками кого завгодно. Чим, на думку експертів, і намагаються скористатися колишні "регіонали". Наприклад, партія "Наш край" представлена ​​такими відомими вихідцями з ПР, як: Маскаленко, Присяжнюком, Макеєнко, Фельдманом, Кіссе та іншими.

Читайте також: Політолог: "Феномен Думчева" - це системна виборча кампанія партії "РУХ ЗА РЕФОРМИ"

За повідомленнями ЗМІ, "Відродження" відродилося завдяки депутатам з однойменної депутатської групи, щзо входили у фракцію ПР, зокрема Антону Яценко та Віталію Хомутинніку.

Значна кількість екс- "регіоналів" намагаються повернутися у владу через Аграрну партію України. Тільки один екс-регіонал пан Волошенко чого вартий. За даними ЗМІ, в партії "Нові обличчя" новими обличчями і не пахне. А в партії "Воля народу", за даними активістів, крім колишніх регіоналів, інших політиків взагалі немає.

За даними київських активістів, спостерігається співпраця БПП "Солідарність" - УДАРу і "Батьківщини" з такими кандидатами, як Павловський і Гольдарб.

А до Київської обласної ради БПП "Солідарність" протягує таких відомих регіоналів, як: сільського голову с. Ковалівка Васильківського району Наталю Юрович, депутатів Київської облради Володимира Чечета та Івана Шилова, депутата Яготинського райради Володимира Лісового та багатьох інших. Але справжньою пам'яткою цього списку журналісти вважають, кандидата Миколи Нощенко - сина замміністра соцполітики Миколи Петровича Нощенко, і депутата 5-го скликання Київської облради від ПР.

Що стосується Радикальної партії Олега Ляшка, то чого тільки варті: Стариченко і Авраміч. Вони вже були свого часу обрані до Київської обласної ради, як це не дивно, від все тієї ж "Партії регіонів".

У "Єдності" Олександра Омельченка фігурують представники екс- "регіонала" Віктора Пилипишина - Костянтин Яловий та Олександр Бродський. Так само в новій команді партії присутні "молоді" представники вже старої команди Черновецького. Найяскравіші: Алла Шлапак і Сергій Кримчак, які вже встигли засвітитися в акціях з підкупу виборців.

"На злодієві і шапка горить"

А наприкінці вересня керівник фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко вже відверто заявив ЗМІ, що не виключає можливість висунення від партії кандидатів, які раніше складалися в Партії регіонів. "Скажімо, в Київській, Одеській, Миколаївській та Херсонській областях була маса людей, яких просто примусово записали (в Партію регіонів. - Ред.), Не питаючи їх", - виправдовується пан Луценко.

При цьому керівник фракції лукавить, адже за списками провладної партії йдуть не тільки рядові екс- "регіонали", але й, як мінімум, колишні регіональні лідери партії, на руках яких часто кров не тільки хлопців, які загинули на Майдані, але й тих що віддали своє життя і здоров'я, захищаючи нашу країну на сході.

Читайте також: Сергій Думчев з "РУХ ЗА РЕФОРМИ": Список БПП - це погано забуте старе

Експерти відзначають, що немає нічого дивного в тому, що періодично надбанням громадськості стають такі казуси, коли, наприклад, кандидат у мери Іллічівська від партії "Блок Петра Порошенка" Валерій Хмельнюк (до речі, колишній регіонал) під час зустрічі з виборцями агітував їх голосувати не тільки за БПП, але і за партію "Опозиційний блок". А в повідомленні від 29 вересня на сайті провладної партії говориться, що Хмельнюк не тільки висунутий кандидатом у мери Іллічівська, а й очолив список партії на виборах до міськради. Сьогодні все більше експертів говорять про ймовірність розвалу правлячої коаліції та створення нової на базі БПП і "опоблока".

Згадати все

У такій ситуації не дивно, зазначають політологи, що влада і партії-клони ПР, розуміючи, що не зможуть "відмазатися" від усіх своїх екс- "регіоналів", намагаються будь-якими способами "замазати" своїх конкурентів. Заспокоюючи українського виборця, що, мовляв, ми не одні такі і вселяючи їм, що без колишніх "регіоналів" реформ не провести.

Тільки з кожним днем ​​все більше політиків та експертів починають згадувати сумні підсумки першого Майдану і роль пана Порошенка в реванші Януковича. Тут можна згадати і те, що в 2001 році сам Порошенко зіграв важливу роль у створенні "Партії регіонів", хоча потім їх інтереси і розійшлися.

Саме його звинувачували тодішні соратники Ющенка у провалі реформ і розвалі коаліції. А сьогодні патріоти все більше говорять про те, що влада замість того, щоб садити колишніх чиновників, більше бореться з ними. Часто роблячи це під надуманими звинуваченнями. У той же час жоден з екс-регіоналів на лаву підсудних поки так і не потрапив.

Вбити гідру

Експерти все частіше говорять про те, що політична система України так влаштована, що зміна партій, президентів і політиків нічого в ній не змінює. Вона як гідра: відрубають одну голову - замість неї виростає інша, при цьому "тварь" живе далі.

Реванш екс- "регіоналів" - питання лише часу, і, судячи зі списків більшості партій, особливо "Блоку Петра Порошенка "Солідарність","Батьківщини" та інших, цей день не за горами. На думку політологів, після повернення до місцевих рад та мерські крісла через пару років ми побачимо все ті ж знайомі обличчя колишніх "регіоналів" на всіх основних керівних посадах.

І не важливо, чи стане Порошенко другим "Януковичем" або до влади прийде хтось інший, поки гідрі рубатимуть голову, вона знову буде відроджуватися. Єдиний вихід - вбити тварюку, зламавши саму систему. А це можливо лише в тому випадку, коли, як мінімум, колишні "регіонали", не важливо, рядові або не дуже, не зможуть брати участь у політичному житті країни.