Глава МЗС України Павло Клімкін допускає, що Росія буде домагатися виплати Україною кредиту в розмірі $3 млрд, взятого Віктором Януковичем у грудні 2013 року, через міжнародний суд. Про це він заявив в ефірі телеканалу "24".
"Наприкінці цього року ми повинні виплатити Росії 3 мільярди доларів боргу. Ми вважаємо, що цей борг повинен бути реструктуризований. Реально повернення боргу йде через міжнародні суди. Це британське право. І, я сподіваюся, що процес розгляду можливих позовів Росії в судах триватиме певний час і суд буде слухати аргументи всіх сторін", - зазначив він.
Читайте також: РФ назвала дедлайн погашення боргу Україною
Як повідомлялося, 17 грудня 2013 року президент РФ Володимир Путін і тодішній президент України Віктор Янукович домовилися про надання російською стороною кредиту Україні в обсязі 15 млрд дол. Кредит передбачав обмін коштів на суверенні євробонди України.
Перший транш кредиту в обсязі 3 млрд дол Україна отримала в кінці грудня 2013 року, а подальші вже не отримувала. Виплата боргу в 3 млрд дол була запланована на грудень 2015 року. Однак "російський" борг увійшов в перелік боргів перед приватними кредиторами, що підлягає реструктуризації державного боргу загальним обсягом 18 млрд дол. Реструктуризація передбачає повне списання 4 млрд дол, відстрочку платежів з тіла кредиту на 4 роки, а також встановлення єдиної процентної ставки за бондами на рівні 7,75%. Російським кредиторам запропонували такі ж умови реструктуризації боргу в обсязі 3 млрд дол.
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Однак Мінфін США закликав усіх кредиторів України якомога швидше завершити переговори за борговими операціями.
Президент України Петро Порошенко і прем'єр-міністр Арсеній Яценюк не раз заявляли, що Росія як один з кредиторів України не отримає кращих умов реструктуризації боргу, ніж ті, які погоджені з Комітетом кредиторів.