Туреччина підтримуватиме кримських татар та ніколи не визнає анексію Криму Росією.
Про таке заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, повідомляє Радіо Свобода. Він також додав, що ключовим для його країни є сприяння спокою, добробуту і безпеці кримськотатарського народу в тому становищі, в якому опинилася нині Україна.
"Так само, як і сьогодні, в майбутньому ви можете бути впевнені в нашій підтримці. Переконаний, що Всесвітній конгрес, який проходить у єднанні всього кримськотатарського народу на основі цілей миру і безпеки, посилить вашу боротьбу", – з такою промовою виступив президент Туреччини на Всесвітньому конгресі кримських татар, повідомляє прес-служба Меджлісу.
Ердоган наголосив, що Туреччина робить усі кроки і пропозиції, проводить необхідні бесіди з усіма сторонами, задля того, аби подолати репресії і гноблення, яким піддається кримськотатарський народ сьогодні.
Прем'єр-міністр Туреччини також пообіцяв сприяти вирішенню цього питання та назвав референдум 2014 року з незаконною анексією Криму ще одним випробуванням для кримськотатарського народу.
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Ми будемо продовжувати намагатися привернути увагу міжнародної спільноти до цієї теми. Сподіваюся, що завдяки цьому конгресу голос кримських татар почують в усьому світі", – заявив прем'єр-міністр Туреччини.
Читайте також: Чубарова переобрали президентом Конгресу кримських татар
У свою чергу Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу, звертаючись до учасників конгресу, наголосив, що Анкара продовжуватиме стежити за ситуацією у Криму, як і раніше, буде протестувати проти репресій на півострові.
Нагадаємо, російські правоохоронці завадили Меджлісу потрапит на ІІ Всесвітній конгрес кримських татар, який проходить в Анкарі 1 та 2 серпня. Членів меджлісу викликали на допит саме тоді, коли вони мали їхати, тому більшість делегатів були позбавлені можливості брати участь у конгресі.