Вчений Юньлон Ма з Чжецзянського університету Китаю разом з колегами з'ясував, чому саме жителі Європи не можуть позбавитися шкідливої звички.
Про це пише Translational Psychiatry.
Мутації в гені ANKK1 впливають на нікотинову залежність у людей європейського походження - виявили вчені.
І пояснили - саме він відповідає за транспортування молекул гормону задоволення.
Вчені дослідили близько 11 тисяч чоловік. Експерти підкреслили, що діяльність гену чітко виражена тільки у людей європейського походження. Водночас, жителі Східної Азії з подібною мутацією від тютюну не залежали.
"ПриватБанк" братиме за це гроші: за що українцям доведеться платити, хоча завжди було безкоштовно
ПриватБанк попередив про ліміти на готівкові операції: які обмеження у березні
Виплата пенсії по-новому: що треба знати пенсіонерам
Трьом українським містам загрожує затоплення: які населені пункти підуть під воду
Читайте також: Китайці клонуватимуть людей
Також, Юньлон Ма зробив висновок, що наявність мутації в гені знижує шанс європейця кинути палити приблизно на 22%.
Вчені вважають, що таке відкриття дозволить ефективніше лікувати залежних від нікотину європейців і розробляти спеціальні курси психотерапії для курців.