Відеролік із заявою Народного артиста України Іво Бобула про бажання балотуватися в Президенти на майбутніх виборах у 2019 році, стрімко набирає лайки. Рішуча промова відомого українського співака і композитора активно оговорюється у соцмережах.
«Команда у мене практично готова, програма готова. Тільки почнуться вибори, коли можна буде вийти і проанонсувати політичну платформу, ми все це зробимо», – повідомив під час програми «Бацман» на телеканалі «112 Україна», про що Знай.ua повідомляло раніше.
Проте амбітні бажання Народного артиста України професійні політологи поки що вважають безпідставною заявою.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
«Якщо чесно, розцінювати Іво Бобула як справжнього кандидата-лідера поки ще значно зарано. Він один із понад 40 мільйонів громадян, що проживають в України, та чи звернули б ми увагу на їхні висловлювання про бажання йти у Президенти, не підкріплені жодними діями та відповідними знаннями? Спочатку хоча б відповідні підручники варто прочитати, не кажучи вже про грамотно складену програму та інші аспекти», – підкреслив український політолог Андрій Єрмолаєв.
Як зазначив Андрій Єрмолаєв, перший крок на шляху потенційного переможця на виборах – це вивчення принципів та тонкощів політології, яка включає не тільки знання функціонування політичної системи та влади, про проблеми глобальної політики, зокрема, міжнародних відносин, а й кроків розвитку держави.
Згідно статті 103 Конституції України, кандидат в Президенти нашої країни має відповідати наступним вимогам: мати українське громадянство, досягнути 35-річного віку, проживати в Україні протягом 10 останніх перед днем виборів років та володіти державною мовою. Проте ще однією умовою є чималий фінансовий внесок – 2,5 млн гривень, які кандидат надає задля офіційної реєстрації.
«Зараз збираю фінанси. Вони потрібні в першу чергу. А народ підтримає, я в цьому навіть не сумніваюся», – розповів під час інтерв’ю Заслужений артист України, також додавши, що має в планах зустрітися із Дональдом Трампом та попросити у нього допомоги.
Варто зазначити, що внесені мільйони повернуть лише в тому випадку, якщо кандидат пройде до другого туру або виграє вибори. Втім, на цьому витрати не закінчуються – задля того, аби отримати перемогу, доведеться витратитися на агітрекламу – від розповсюджування листівок до влаштування виступів з промовою на телебаченні та інших медіа. Так, наприклад, президентська кампанія Петра Порошенка обійшлася в 96 мільйонів гривень, кампанія Юлії Тимошенко - 67 мільйонів.