Біографія

Гарік Корогодський: джерело: Facebook

Грігорій Давидович Корогодський народився 4 серпня 1960 року в Києві.

Знак Зодіаку: Лев

Народився в рік Сталевого Щура

Національність: єврей

Віросповідання: іудей

Розмовляє російською, українською, івритом та англійською

Хобі: теніс, преферанс

На яких незаконних оборудках мільйонер заробив стартовий капітал і чому багато років ховався в Ізраїлі? Чому він посварився з давнім партнером і за що він цінує злочинні режими Януковича і Путіна? - Відповіді в цьому матеріалі.

Сім'я

Гарік Корогодський: джерело: Facebook

Згідно з власної заяви, Корогодський з народження отримав незвичайне для України ім'я Гарік, але в радянські часи був офіційно зареєстрований як Григорій. На даний момент в паспортах Корогодського написано ім'я Гарік.

Мільйонер є офіційним представником єврейської громади. Його батько Давид - професійний будівельник. За радянських часів зробив кар'єру від електрика до начальника будівельної дільниці. Мати Гаріка - все життя пропрацювала бухгалтером.

Протягом більшої частини дорослого життя перебуває у шлюбі. Має чотирьох дітей. Дружина епатажного бізнесмена - є непублічною персоною. Старший син - закінчив коледж в Британії і встиг стати радником міністра інфраструктури. Старша донька відучилися в київському вузі і організувала бізнес з надання послуг по експрес-манікюру.

Освіта

Корогодський закінчує школу в 1975 році і вступає до Київського електромеханічного технікуму залізничного транспорту імені Миколи Островського. Там отримує профільну освіту техніка-електрика.

Вищу освіта отримує в 1985 році в Москві. Закінчує столичний Інститут інженерів залізничного транспорту. Має диплом за спеціальністю Електрифікація залізничного транспорту.

Кар'єра і бізнес

Згідно з особистою заявою, Гарік Корогодський почав зарабляти власні гроші ще з першого класу. Будучи маленьким хлопчиком, він грав в карти на гроші і продавав дефіцитні в радянські часи товари дрібного значення - джинси, цукерки, жувальні гумки.

У 13 років Корогодський отримує першу офіційну роботу, влаштувавшись в якості сторожа в один з київських хлібобулочних магазинів. Друге місце роботи Гарік отримав в студентські роки в Москві, де він підробляв електриком в Театрі звірів.

Корогодський активно освоює нові види діяльності в 80-і роки. Заради прикриття (в радянські роки було незаконно не працювати) він був зайнятий на півставки в автобусному парку. Але великі суми грошей він заробляв забороненою в ті роки спекуляцією: перепродажем квитків на заходи, торгівлею дефіцитної в ті роки ікрою, кавою і багатьом іншим.

Перший легальний бізнес Гарік відкриває в 1987 році, відразу ж після того, як це стає законним. Займається перепродажем комп'ютерної техніки. У своїй книзі він згадує, що продати перший товар не міг протягом півроку, але через деякий час укладає угоду і отримує першу прибуток в шість тисяч рублів.

Сам Корогодський заявляє, що мільйонером стає лише в 1994 році. Дикі роки раннього українського капіталізму важко проходять для Гарика. Він нібито постійно стає жертвою вимагачів, бандитів і шахраїв. Деякий час Корогодський навіть нібито доводилося ховатися від переслідувань на історичній батьківщині - в Ізраїлі. Там же на постійній основі проживала і його сім'я.

Перший великий бізнес Корогодський засновує в 1995 році, налагодивши поставки комп'ютерної техніки в Україні з Сінгапуру. У той же час займається доставкою нафтопродуктів через компанію Альфа-Нафта, яка була українським представництвом компанії Альфа-Груп.

В кінці 90-х активно співпрацює з бізнесменом Олександром Меламудом, з яким заснував компанію АРЧ, яка оперувала мережею з сотень АЗС. У той же період Карагодскій співпрацює з групою Приват не менше одіозного Ігоря Коломойського.

Корогодський різко змінює сферу діяльності в 2000-і роки. Продає свою частку в нафтовому бізнесі і займається девелопментом. Перший проект в даній сфері - елітний бізнес-клуб Акваріум, в реконструкцію якого нібито було вкладено майже 10 мільйонів доларів.

У 2001 році Гарік відкриває на Майдані Незалежності найрозкішніший на той момент торговий комплекс Глобус, який в 2007 році продає британським інвесторам, імовірно виручивши від угоди 200 мільйонів доларів.

Прибуток від даного продажу Корогодський і партнери вкладають у створення величезного торгового комплексу Dream Town, який обходиться в 250 мільйонів доларів.

У 2015 році Гарік відкриває елітний магазин Гара на київській Воздвиженці, який займається торгівлею ексклюзивними аксесуарами.

Корогодський також позиціонує себе як благодійника і громадського діяча. Свого часу він спонсорував реконструкцію синагоги Бродського, пізніше ставши главою її опікунської ради.

Найвідоміший благодійний проект Корогодського - програма Життєлюб. Гарік сконцентрувався на наданні адресної допомоги пенсіонерам та надання їм можливості для культурного та якісного дозвілля. З 2017 року - реалізує програму Обід без бід, в рамках якої організовуються пункти гарячих обідів доя літніх. У Києві функціонує лише тринадцять подібних пунктів.

Також Гарік співпрацює з Міждународним інститутом менеджменту і проводить освітню програму з підготовки топ-менеджменту за стандартами MBA і MPA.

Також Корогодський спонсорує хаб для пенсіонерів, який працює в столичному Гідропарку і має назву Кіно-Сад. Майданчик дозволяє отримувати розважальні та освітні послуги.

Згідно з даними незалежних експертів і фінансових видань (Форбс і інших), Гарік Корогодський - один з найбагатших українців. У різні роки його статки коливалися від суми в 250 до 70 мільйонів доларів.

Гарік Корогодський є одним з популярних сучасних вітчизняних авторів. Йому належить два твори: Як витратити мільйон, якого немає і інші історії єврейського хлопчика. Перша книга присвячена радянському періоду життя мільйонера. Другий роман - Як витратити мільйон, якого немає 2 і роман - У нас був секс, який був створений спільно з відомою журналісткою і автором Наталією Влащенко. Жанр творів сам бізнесмен кваліфікує як автобіографія.

При цьому, багато хто вважає, що Наташа Влащенко - коханка Корогодського. Всі книги Корогодського - успішні у читачів, багато з яких хочуть дізнатися, хто такий епатажний мільйонер. Твори купують в паперовому форматі або в версії epub.

Мільйонер також розвиває кар'єру спікера. Його афіша на семінар - часте явище в таких містах, як Київ чи Харків. Він також часто буває в Дніпрі, де багато його читачі хочуть отримати його автограф на своє видання. Корогодському є, що розповісти, тому квитки на його заходи продаються добре. В Україні його чекає не тільки російськомовний Дніпропетровськ або Запоріжжя, але україномовний Львів. Книгу, чия наявність в магазинах, цікавила Корогодського особисто, активно купують і там.

Гарік - успішний блогер. У соціальних мережах Фейсбук та Інстаграм має сотні тисяч підписників. Згідно з особистої заяви, в 2020 році йде в політику, користуючись отриманим українським громадянством.

Компромат і чутки

Гарік Корогодський - найскандальніший і епатажний український бізнесмен. Багато хто називає його неадекватним, надміру нарціссічним і болісно спраглим до уваги. Мільйонер яскраво і відверто дивно одягається, фарбує волосся в отруйні кольори і має схильність до окулярів в незвичайних оправах.

Інтерв'ю Корогодського підкреслено вульгарні і вульгарні, окуляри - безглузді, а заяви - скандальні. Багато українців звинувачують його в тому, що він копіює американських і британських епатажних персонажів і не має власної індивідуальності.

У 2008 році Гарік потрапив до британської та української преси, коли голосно і скандально святкував свій день народження в шотландському замку КУЛЗ. Вечірка обійшлася Корогодському майже в 1 мільйон доларів. На приватному літаку він привіз 150 гостей, роздав чоловікам традиційні спідниці і змусив зняти труси. Кожен гість також отримав дзеркальце, яке призначалося для того, щоб подивитися, що у чоловіків під спідницею, яку за правилами надягають на голе тіло. Закінчилося дійство імправізірованною псевдо-стратою дружини Корогодського на гільйотині.

Сам Корогодський заявляє, що його епатаж і публічність - це спосіб захисту. Гарік зазначив, що був змушений стати публічною персоною в 2008 році, коли воював зі своїм партнером по будівництву Дрімтауну - Валентином Ісаком. Саме він позиціонувався як власник проекту, оскільки був найкраще відомий в Києві як хазяїн будівельної компанії Столиця.

Після здачі в експлуатацію першої черги Дрімтауну Ісак відмовився продовжувати будівництво і захотів вийти з угоди, після чого Корогодський і інші партнери зібрали першу прес-конференцію. На захід Гарік прийшов епатажно одягненим, щоб привернути увагу і таким чином нібито отримати преференції в боротьбі з колишнім партнером, останній суд проти якого він виграв в 2011 році. Пізніше Корогодський змусив Ісака продати йому свою частку за низькою ціною.

Корогодський є успішним епатажним блогером. Свої пости він часто присвячує Дрімтауну. Зокрема, він всіляко відкидав той факт, що допустив халатність і піддав людей небезпеці, коли взяв в експлуатацію басейн, який дав тріщину відразу ж після запуску.

Корогодський активно продовжив скандалити в ЗМІ в 2013 році, коли почав кар'єру ведучого на Європа Плюс. У своїй авторській програмі він обговорював теми збоченого сексу, через що мовник отримував масові скарги від слухачів.

У 2015 році Корогодський хотів запустити фейкову політичну організацію. Мільйонер скористався місцевими виборами і організував компанію - Я твій самовисуванець. Багато хто назвав ініціативу Корогодського недоречною, так як епатаж і насмішка над волевиявленням українців, за право на яке вмирали і вмирають українські військові на Донбасі було злочинним. До акції Гарік підійшов серйозно, він підготував спеціальний сайт, купив білборди, зняв відео, в яких видно Дніпро і інші пам'ятоки Києва. Вибори так і залишаться нереалізованою мрією для Корогодського, так як не має наміру відмовлятися від громадянства Ізраїлю. Він живе на дві країни і має намір провести старість у рідному Ізраїлі. При цьому, головний офіс Корогодського знаходиться в Києві.

Крім того, Корогодський дебютував в п'єсі під назвою Історії кохання для дорослих. На сцені бізнесмен в компанії успішних акторів зіграв сексопатолога, зібравши огидні відгуки, як і критиків, так і глядачів. Його гру вони назвали бездарною, а сам спектакль - вульгарним і дурним.

Гарік Корогодський багатьма називається ватником. Мільйонер відкрито виступав проти Євромайдану і Революції Гідності, вважаючи їх шкідливими. Також він публічно вимагав залишити Путіна в спокої, вважаючи, що російський лідер - гідна людина. Крім того, він хвалив організаторські і професійні навички Віктора Януковича і Миколи Азарова, забувши, що вони є засудженими державними злочинцями, що втекли в країну, що розв'язала війну проти України.

Гарік Корогодський публічно зізнавався в тому, що вживав наркотики. Багато з інсайдерів відзначають, що мільйонер захоплюється кокаїном. Саме наркотичною залежністю багато хто поясняє його акцію влітку 2020 року, коли він публічно розбив битою вітрини одного з магазинів в Дрімтауні, протестуючи проти політики влади щодо ритейлерів.

Фотографії

Гарік Корогодський: джерело: Facebook

Гарік Корогодський: джерело: Facebook

Гарік Корогодський: джерело: Facebook

Відео

Посилання

Сторінка Корогодського в Facebook.