Оксана Маркарова - особистість, оповита таємницею. Про її особисте життя відомо не так багато. А ось історія її стосунків із «Актив-банком», який на стадії банкрутства, досить відома й цікава. У минулому фінустанова - серцевина імперії братів Клюєвих. Дізнайтеся, скільки мільйонів заробила сімейна фірма Оксани Маркарової при переході банку із одного стану в інший? Читайте її повну біографію та досьє.
Біографія
Дата народження: 28 жовтня 1976 року.
Знак Зодіаку: Скорпіон. За східним гороскопом: рік Вогняного Дракона.
Вік: 42 роки.
У народі побутує думка, що до керівництва деяких міністерств прийшли люди непрофесійні. Можливо це й так, але тільки щодо особистості міністра фінансів України Оксани Маркарової цього не сказати не можна.
Тільки якщо її висока професійна підготовка й ділова успішність не викликає сумнівів, то у її чесності та порядності можна засумніватися. Справа стосується історії її стосунків із «Актив-банком» та розпродажем банківських активів.
Як повідомляють «Наші гроші», сімейний фірмі професійного економіста вдалося заробити кілька мільйонів на ліквідації банку, який колись належав братам Клюєвим, а потім збанкрутував.
Давайте дізнаємося, яку суму при цьому втратив державний бюджет? Але, перш ніж перейти до грошової історії, спочатку доведеться розповісти про освіту та кар'єрний шлях міністра фінансів України. А також про стосунки тоді ще заступника міністра й братів Клюєвих.
Сім'я
Дитинство та юність пройшли у Рівному. Тут вона народилася й виросла. На даний момент мешкає із сім'єю у селищі міського типу Ворзель Київської області, яке знаходиться практично у 40 кілометрах від столиці. Батьки: у відкритих джерелах інформаціях відсутня.
Сімейний стан: одружена. Чоловік: Данило Мефодійович Волинець. Діти: син Данило і три дочки - Марія, Анна, Лідія. Чоловік міністра також пов'язаний із фінансовою діяльністю. Він - підприємець-банкір.
Освіта
У 17 років, після закінчення школи, вступила до Національного університету «Києво-Могилянська Академія». Закінчила навчальний заклад у 1998 р. За фахом - «хімік».
Із 1999-го по 2001-й рр. жила у штаті Індіана, де навчалася в університеті Блумінгтона.
Кар'єра і бізнес
Свою трудову діяльність майбутній міністр фінансів почала під час навчання на четвертому курсі університету. Протягом двох років підробляла у Міжнародній фундації виборчих систем. Працювала асистентом проекту IFES.
Посаду менеджера із питань законодавства займала у консалтинговій компанії після закінчення вищого навчального закладу. Працювала у приватній міжнародній фірмі Chemonics International Inc буквально протягом року.
1998-1999 рр. - радник у політиці економіки американського фонду прямих інвестицій із капіталом у розмірі 150 мільйонів доларів Western NIS Enterprise Fund. Тут же за рік до цього працював Олександр Данилюк, а з 1995-го по 1998-й рр. - Наталія Яресько.
Цікаво, що Олександр Данилюк і Оксана Маркарова у 1999 році одночасно виїхали до США на навчання.
Після повернення на батьківщину Оксана Маркарова продовжила роботу у Western NIS Enterprise Fund, зайнявши посаду менеджера із зовнішніх зв'язків та корпоративних відносин.
2003-2014 рр. - глава правління, президент інвестиційної компанії «ІТТ-Інвест». Одночасно займалася банківським бізнесом. 2012-2013 рр. - член наглядової ради «Актив-банк». 2013-2014 рр. - керівник наглядової ради.
2015-2016 рр. - перший заступник міністра керівника апарату Мінфін України. 2018 р. - в.о. глави Міністерства фінансів. Урядовий уповноважений із питань інвестицій.
Оксана Сергіївна - член у наглядових радах наступних банків: «Укргазбанк», «Ощадбанк», «ПриватБанк», «Ексімбанк».
Із 2018 року - міністр фінансів України.
Компромат і чутки
У минулому фінустанова «Актив-банк» була серцевиною імперії скандальних братів Клюєвих, які втекли з України. Про те, що вони після втечі розпродали активи, які були оформлені на родичів та підставних осіб, писали відкриті джерела.
Коли «Актив-банк» збанкрутував, державний бюджет втратив 17 млн. грн. Свого часу про це йшлося у «Слідство.інфо». Згідно з даними відкритих джерел, при переході банку із одного стану в інший, сімейна фірма Оксани Маркарової заробила, принаймні, ту ж суму, що втратив держбюдеж.
Тут варто згадати про те, що основний власник бізнес-групи «ІТТ», - чоловік нашої героїні. Із 2007-го по 2010-й рр. Данило Волинець очолював правління «Ощадбанку». Нагадаємо, із 1998 по 2003 рр. Оксана Сергіївна працювала у Western NIS Enterprise, а згодом очолювала важливий актив сімейної ITT- «Інвестиційна компанія «ІТТ-Інвест».
Крім інвесткомпанії, до числа групи «ІТТ» входять: компанія із управління активами «ІТТ-менеджмент» із інвестфондами «Титаніум-Інвест», «Транс-Інвест», «ІТТ-Капітал», «Манускрипт» та ін.; «Акорд-банк», готель «Голосіївський», бізнес-центр «Нивки» і т.д.
У цієї групи була досить широкі зв'язки із бізнесом одіозних братів, які у 2013 році продали «Актив-банк» структурам групи компаній «ІТТ». Нагадаємо, Оксана Маркарова із 2012 року була членом НР «Актив-банку».
Навесні 2014 року «Актив-банк» знову поміняв власників. Замість групи «ІТТ» туди входять 10 фізичних осіб із Російської Федерації. Згідно із даними Політеки, замість Оксани Маркарової та її чоловіка, крім невідомих фізосіб із Росії, у числі власників ТОВ «Актив фінанс груп» з'явився також останній глава правління банку Ігор Солнцев, який раніше очолював «Акорд банк» із групи «ІТТ». Кожен із них володіє менше 10% статутного фонду ТОВ.
У 2014 році Національний банк України відніс «Актив-банк» до неплатоспроможних. Фонд гарантування вкладів ввів у банк тимчасову адміністрацію. І фінансова установа перейшло у стадію ліквідації.
Але лише за день до віднесення «Актив-банку» до числа неплатоспроможних, із фінустанови вивелися мільйони. Вигоду, отриману структурами Волинця-Маркарової, зафіксували численні судові рішення й постанови. Про це докладно розповідає видання «Наші гроші».
Усі договори на виведення грошових активів були укладені по одній і тій же схемі. Між «Актив-банком» і ТОВ «Фінансова компанія «Арбімаркет» 1 вересня 2014 року підписувалися договори поступки боргу за виданими банком кредитами. За це банку виплачувалася невелика (у середньому - 1\4) частину суми боргу.
2 вересня 2014 року ТОВ «Фінансової компанії «Арбімаркет» були відступлені права на стягнення застав за договорами іпотеки, якими забезпечувалися усі ці кредити. Через 10 днів дане ТОВ переуступило кредитні та іпотечні вимоги компанії із управління активами «ІТТ-менеджмент».
Єдиний засновник «ІТТ-менеджмент» - ЗАТ «Інвестиційна компанія «ІТТ-Інвест», голова правління і президент якої із 2004 по 2014 рр. - Оксана Маркарова. Права вимоги на 23 млн. 300 тис. грн. були придбані фірмою «Арбімаркет» за 5 млн. 800 тис. грн. «Актив-банк» був позбавлений активів на 17 млн. 500 тис. грн.
Таким чином, за день до введення тимчасової адміністрації, із банку успішно були виведені багатомільйонні активи. Напевно, нікому б не хотілося, щоб «освоєння» активів «Актив-банку» стало традиційним і для інших фінустанов. Напевно, щасливі й настільки професійні фінансисти, власники «ІТТ», не могли не знати, про ці гроші.
А тепер давайте заглянемо до декларації міністра фінансів України за 2018 рік. У числі власності вказана столична квартира площею майже 100 кв. м. Приміщення для Музею Преси (189,3 м²) у Києві знаходиться в оренді.
Чоловік - власник цілої низки нерухомості: у столиці у його власності квартира площею 374,1 м², ще одна на 98,6 м² знаходиться у Львові. У Ворзелі - три житлових будинки площею 218,8 м²; 2 тис. 131,5 м² і 168,8 м². Крім цього, у нього є квартира в США на 278 м².
Із цінного майна у декларації від НАЗК зазначений племінної кінь, цілий ряд ювелірних виробів та творів мистецтва. Із транспортних засобів у власності чоловіка «Мерседес CL500», 2007 р.в., а також «Тойота Хайлендер», 2015 р.в. Власником «Хонди Акорд» 2012 р.в. є третя особа.
У декларації зазначено акції ЗАТ «Бізнес-центр «Нивки» - 50% власності Оксани Сергіївни, ЗАТ «Будівельний майданчик» - 2,84%. Чоловіку належить 75,0008% акцій ПАТ КБ «Акордбанк», 30,0575% ПАТ «ІТТ-Плаза», а також 15,4936% «Пат ЗППХ». Оксана Сергіївна - бенефіціар ТАМ «Архитекта», БЦ «Нивки», чоловік - «Транскон», ПАТ «Акордбанк».
Зарплата Оксани Маркаровой (Міністерство фінансів України) склала 632 тис. 358 грн. Відсотки («Акордбанк») - 221 тис. 441 грн. Дохід чоловіка від надання майна в оренду - 687 тис. грн. Його відсотки («Акордбанк») - 121 тис. 914 грн.
Зарплата Данила Мефодійовича за основним місцем роботи (ЗАТ ІК «ITT-Інвест») - 65 тис. 976 грн. Його дивіденди (Картонно паперова фабрика) - 256 тис. 239 грн. та ін. Дохід від відчуження цінних паперів і корпоративних прав Оксани Маркаровой - 1 млн. 789 тис. 563 грн. У чоловіка загальна сума доходів від відчуження цінних паперів і корпоративних прав склала 5 млн. 208 тис. 167 грн.
Її декларація демонструє внески Данила Мефодійовича до кредитних спілок та інших небанківськіх фінустанов у розмірі 459 тис. доларів. На його банківському рахунку 3 млн. 460 тис. 998 грн. Грошові активи Оксани Маркаровой: на її різних банківських рахунках 6 тис. 798 грн., 6 млн. 186 тис. 562 грн. і 109 тис. 6 грн.
Фотографії
Відео
Посилання
Фейсбук – на момент виходу публікації серед його передплатників було 8 тис. 352 осіб.
Контактні дані, телефон: +38 (044) 206-58-88. Поштова скринька: infomf@minfin.gov.ua