Ігор Шевченко: якщо б не його звільнення з посади міністра екології, скандальний бізнес-проект, пов'язаний із лобіюванням інтересів бізнесмена Олександра Онищенка, був би впроваджений. Тепер він - кандидат у президенти країни. Але чи є в його арсеналі необхідний набір якостей і достоїнств? Чи ця людина просто створила з себе професіонала-патріота? Ким же він є насправді? Дізнайтеся правдиву історію життя екс-міністра.

Біографія

Дата народження -10 січня 1971 року.

Знак Зодіаку: Козоріг. За східним гороскопом: рік Металевого Кабана.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Захоплення: футбол, легка атлетика.

Свою біографію екс-міністр детально виклав на своєму персональному сайті. Тут дуже красиво описано його життєвий шлях. Ігор Анатолійович збирав дипломи провідних вузів, щоб позиціонувати себе, як людину розумну та обізнану.

Більш того, ще зі шкільної лави він інтерпретує себе як геніальну дитину-спортсмена. І детально розповідає про те, як працював спочатку масажистом, потім - юристом, а згодом - міністром. Але як людина без профільної освіти, нехай навіть із багажем інших знань, змогла стати міністром екології? У чому її сила?

Кандидат на високий пост глави держави любить хвалитися на власному сайті знайомствами з відомими людьми, які говорять про нього виключно в найвищому ступені: «надія України», «відмінний спеціаліст», «справжній патріот», «яскравий представник сучасного покоління молодих політиків», «еліта української держави» тощо.

Чи справді Ігор Анатолійович - високопрофесійний фахівець? Як масажист-юрист став міністром? А тепер, як видатний державний діяч, має намір виграти майбутні вибори президента. Дізнайтеся, хто ця людина насправді? Які відомі деталі закулісної гри Міністерства екології, про які варто говорити відкрито?

Сім'я

Народився в місті Олександрія Кіровоградської області. Батьки - інженери-шляховики: тато - Анатолій Павлович, мама - Марія Михайлівна. У вересні 1971 року сім'я переїхала до Києва. Дитинство та юність майбутнього політика пройшли на Борщагівці. У нього є молодший брат Павло.

Сімейний стан: не одружений, дітей немає. Подробиці особистого життя невідомі.

Освіта

Ігорю Шевченко вдалося зібрати кілька дипломів провідних вузів. На своєму власному сайті він пишномовно розповідається про свої спортивні успіхи, похвальні листи та геніальність.

У 17 років, після закінчення школи, вступив до Київського інституту фізичної культури. Провчившись всього два курси, на початку третього року навчання взяв академвідпустку та пішов на курси масажиста. Так минув ще один рік, після чого поїхав працювати до Польщі.

Тут майбутній міністр робив... еротичні масажі. За словами партнера Збігнєва Спельцаровіча, український масажист натирав чоловікам та жінкам ерогенні зони. Заробивши таким чином злоті й долари, Ігор Анатолійович купував у Варшаві побутову техніку, приїжджав до України та збував товар тут, заробляючи на перепродажу.

За кілька місяців такої роботи вирішив перевестися на істфак Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Через рік - на юрфак, щоб згодом потрапити в КІМО - Інститут міжнародних відносин.

У 23 роки потрапляє на стажування в посольство України в Брюсселі, - про це пишномовно розповідається на персональному сайті. А також про інше закордонне навчанні: в школі права Держуніверситету американського штату Міннесота, Академії європейського права Європейського університету в Італії та Єльського університету (США).

Кар'єра і бізнес

Після нетривалого масажного еротичного досвіду його трудова діяльність була пов'язана з юридичним напрямком. З 19 років він нібито почав працювати юристом у декількох фірмах, поки не створив свою власну.

Згідно з його офіційною біографією, спочатку було важко. Згодом бізнес почав процвітати, і штат перевищив сотню співробітників. Угоди нібито приносили мільйонні гонорари. Тільки як він міг постійно навчатися за кордоном та розвиватися, як бізнесмен, в Україні? - не зрозуміло.

Тільки кар'єра юриста, за його версією, виявилася успішною. І в майбутньому спортсмен- юрист їздить по різних міжнародних тусовках, знайомиться з потрібними людьми і описує всі свої достоїнства.

Піком його кар'єри стала посада міністра екології та природних ресурсів України в уряді Арсенія Яценюка. Він займав цей пост із 2.12.2014 р. по 2.07.2015 р., поки не став учасником кількох корупційних скандалів. Яких саме, дізнайтеся, дочитавши статтю до кінця.

Компромат і чутки

Декларація екс-міністра за 2014 рік демонструє понад 3 млн. грн. прибутку від здійснення підприємницької та незалежної професійної діяльності. Зарплата декларанта тоді становила трохи більше 5,5 тис. грн.

З нерухомості: три квартири (кожна площею понад 100 м² - загалом - 459,1 м²). З іншого нерухомого майна - чотири об'єкти загальною площею 3 тис. 297 кв. м.

На той момент чиновнику належала «Тойота Ленд Крузер 200», 2011 р.в. і «Мерседес-Бенц» CLK 500, 2002 р.в. На банківському рахунку задекларував 115 тис. 227 грн.

Коли досяг небувалих висот у юриспруденції, екс-масажист подається в політику. Зареєструвавши в Мін'юсті в 2011 р. партію з унікальною назвою - «Мерітократична» (в перекладі з латині - «гідна влада»), прагнув поставити при владі своїх потрібних людей. Але в парламент «гідні» люди не пройшли.

Перший публічний скандал був пов'язаний із особистістю юриста, який став міністром екології без профільної освіти. Та й ніякого досвіду в екологічній сфері в нього не було. Проте, портфель міністра екології йому дістався за квотою партії «Батьківщина». Тут ще один цікавий момент: членом цієї партії він теж ніколи не був.

За заявою радикала Олега Ляшка, пост міністра для Ігоря Шевченка було куплено бізнесменом Олександром Онищенком за 5 млн. доларів. У ряді ЗМІ є й інша інформація, що за крісло міністра Олександр Романович, який кілька років займався газовим бізнесом, заплатив «Батьківщині» 10 млн. доларів.

Нагадаємо, що два роки тому щодо цього бізнесмена було порушено кілька кримінальних справ. Олександра Онищенка звинувачують у розкраданні з бюджету України 100 млн. євро, шахрайстві, державній зраді, корупції та хабарництві. З 2016 року з народного обранця було знятр депутатську недоторканність. Але він успішно втік до однієї з європейських країн, отримавши там політичний притулок.

Другий публічний скандал, пов'язаний із міністром екології, виник 12 червня 2015 року. Тоді мова йшла про можливу відставку міністра. Арсеній Яценюк розкритикував діяльність чиновника на засіданні уряду міністру за те, що Ігор Анатолійович за минулі 5 днів жодного разу не відвідав палаючу нафтобазу під Києвом.

З приводу вищезгаданого інциденту лідер фракції «Радикальної партії» стверджував, що під час початку пожежі Ігор Шевченко перебував за кордоном. Він просто відпочивав, що підтвердили й журналісти, які зайнялися розслідуванням цього факту.

Згідно з даними відкритих джерел, міністр частенько літав до Європи на приватному літаку. Зважаючи на це, прибув на місце пожежі із великим запізненням. Як докази Олег Ляшко приводив приліт міністра до «Жулян» із Ніцци приватним літаком PHARO, що перебуває у власності Олександра Онищенка.

Радикал Олег Валерійович стверджував, що між ними наявний корупційний зв'язок. І вимагав залучити Ігоря Шевченка до кримінальної відповідальності. Кримінальну справу було порушено. Із посади міністра його звільнили. Але через рік київський райсуд визнав звинувачення проти екс-міністра необґрунтованими.

Згодом колишній міністр підтвердив, що летів у одному літаку з нардепом Олександром Онищенком. За його словами, до Дрездена, звідти - до Берліну на фінал чемпіонату з футболу. Звернувся по допомогу до бізнесмена з особистим літаком тому, що нібито було дуже важко полетіти.

Ігор Шевченко звинуватив Арсенія Яценюка в тому, що прем'єр-міністр відстоює інтереси українських кланів. І приписував йому «політичну розправу». До речі, на персональному сайті Ігоря Шевченка в його біографії відзначається, що він «терпів скільки міг, не виносячи сміття з хати», тому що «українська політика - справа не надто чесне». І це він зрозумів нібито давно.

Більш того, тут відзначається, що він «прагнув зламати корупційну систему в держмашині». Однак його терпіння лопнуло, тому що ніхто в цьому не підтримав. Усі тільки хотіли «позбутися неслухняного міністра».

До речі, з приводу пожежі екс-міністр заявляв, що приїхав вчасно, тобто на 4-й день після його виникнення. За словами Ігоря Шевченка, його завдання «не гасити пожежу, а боротися з наслідками». Він зізнався, що часто літав за кордон у вихідні дні з якихось своїх особистих справ (до речі, вартість 13-місцевого бізнес-джета Олександра Онищенка - понад 20 млн. доларів).

Для цієї мети використовував дипломатичний паспорт. До речі, дані діяння суперечать українському законодавству. Але колишній легкоатлет назвав такі дії нормою, «старою комуністичною гебешною практикою».

Справу, відкриту проти нього, незабаром закрили в рамках відсутності корупції. За інсайдерською інформацією, Олександр Онищенко намагався за допомогою Ігоря Шевченка заволодіти нафтогазовими родовищами України на Чорноморському шельфопроходженні. Великий інвестпроект пройшов через кабінет міністра екології синхронно з його перельотами разом із бізнесменом. Підготовка до майбутньої операції супроводжувалася звільненнями та поспіхом.

Готувалася передача 7-ми дільниць біля берегів Одеської області. Ці стратегічні поклади нафти та газу на шельфі Чорного моря Міністерство екології, яке діяло на користь народного депутата Олександра Онищенка, збиралося передати йому. Про це свідчать реєстраційні дані учасників угоди, і факт постійних перельотів профільного міністра в тандемі з бізнесменом.

Перший раз інформацію про корупційні плани Міністерства екології озвучив Олексій Гончарук, колишній радник екс-міністра. Він заговорив про те, що до рук кіпрських структур планувалося віддати без аукціону Чорноморський шельф з покладами нафти та газу.

Олексій Гончарук стверджував, що навесні 2015 р. НАК «Надра України», яка була в підпорядкуванні Міністерства екології, разом із двома кіпрськими компаніями заснували дві нові структури. Через 3 місяці створені «Чорноморзахідінвест» та «Чорноморгеоресурс» буквально пройшли вертикаль, потрібну для отримання права на розробку шельфу. Мета - розробка нафти та газу.

Якраз через три дні після повернення чиновника через Ніццу літаком Олександра Онищенка документи, пов'язані з бізнесменом двома новими компаніями, надійшли з Міністерства екології на розгляд до Держгеонадра. На заваді завершення угоди став конфлікт між прем'єр-міністром і міністром екології. Оскільки крісло під міністром захиталося, Держгеонадр зачекав із узгодженням пакета документів.

Але не тільки ця афера мала місце в житті юриста-масажиста. Крім частої безпричинної відсутності на робочому місці та засіданнях Кабміну, він неефективно використовував кошти від ЄС, які були виділені на охорону навколишнього середовища.

До речі, восени 2015 року масажист-юрист як самовисуванець балотувався в мери Білгород-Дністровська, але безуспішно. На свій захист назвав звільнення політрозправою над чесною людиною.

Сьогодні син інженерів-шляховиків - кандидат у президенти України. Озроївшись дипломами провідних вузів, історик-недоучка сам собі співає дифірамби. Та, напевне, українці вже зрозуміли, ким насправді є ця «гідна» людина, якою він сам себе представляє. І в яку прірву може завести країну еротичний масажист, що позиціонує себе геніальним у різних категоріях.

Фотографії

Відео

Посилання

Фейсбук. На момент виходу публікації на сторінку були підписані 64 934 особи, подобалася 65 142 людям.

Персональний сайт.