Не так давно Герой України, легендарний командир українського спецназу Сергій Григорович Кривонос був кандидатом у президенти. Але вже 6 березня 2019 полковник оголосив на сторінці в соцмережі Фейсбук про зняття своєї кандидатури з виборів. Якою ж була його передвиборча програма? Що представляє собою декларація екс-кандидата, якого висунула політична партія «Воїни АТО»? І чому професійний вояка раптом прийняв рішення відмовитися від участі в президентських перегонах? Читайте найцікавіше прямо зараз!

Біографія

Народився 26 липня 1970 року.

Знак Зодіаку: Лев. За східним гороскопом: рік Металевого Собаки.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік кандидата: 48 років.

Сергій Кривонос - безпартійний, не є депутатом, а людина військова. Він - командир групи спецназу, якого кандидатом на пост головнокомандуючого країни висунула політична сила «Воїни АТО». ЦВК зареєструвала його 5.02.2019 р.

Сергій Кривонос, Петро Порошенко та Олександр Турчинов

Після того, як полковник протягом 45 діб обороняв краматорський аеропорт, перебуваючи в повній блокаді, його назвали Героєм України. Чоловік ефективно командував обороною важливого об'єкта.

Давайте дізнаємося, який був його головний мотив іти на вибори? І на користь кого замкомандувач сил спецоперацій Генштабу ЗСУ раптом відмовився від участі в президентських перегонах? Що підштовхнуло його на цей крок? І від кого виходила ця ініціатива?

Сім'я

Дитинство та юність пройшли в місті Кременчуці, що на Полтавщині.

Сімейний стан: одружений. Дружина: Олена Василівна. Пара одружилася в 1994 році. На той момент Сергію Кривоносу було 24 роки. Діти: дочка Ганна, якій через постійні переїзди батька довелося змінити аж п'ять шкіл.

Освіта

Після закінчення школи вступив до Кременчуцького профтехучилища №19.

Вищу освіту здобував у Київському вищому загальновійськовому командному Червонопрапорному училищі ім. М. В. Фрунзе. Після ліквідації установи воно було приєднане до Одеського інституту Сухопутних військ.

Навчався також у Національному університеті оборони України ім. І. Д. Черняховського.

Кар'єра і бізнес

Трудову діяльність розпочав на нафтопереробному заводі в Кременчуці.

1988-1990 рр. - служба в армії.

У 2000-му, після навчання в ряді навчальних закладів, очолив спецназ, керував восьмим Хмельницьким полком. За підсумками року двічі виводив свою військову частину в розряд кращих Збройних сил України.

2009-2010 рр. - начальник факультету аеромобільних військ та розвідки Академії Сухопутних військ ім. П. К. Сагайдачного.

З 2014 р. - начальник Управління спецоперацій Генштабу. Полковник ВСУ постійно знаходився в зоні автономного територіального утворення. Командував обороною краматорського аеродрому. У результаті ряди проросійських бойовиків зазнали значних втрат. Займався евакуацією української авіатехніки, яка була захоплена ворогом і перебувала за лінією фронту.

Сергій Кривонос і Петро Порошенко

2016 р. - перший заступник командувача сил спецоперацій ЗСУ.

Компромат і чутки

У відкритих джерелах про екс-кандидата Сергія Кривоноса годі й шукати скандалів. Усі дані про нього закриті грифом «секретно». Наявна інформація про нього - виключно позитивна. Професійний вояка, людина порядна і авторитетна в колі військових. У нього кілька нагород. Давайте дізнаємося: які ж обіцянки давав екс-кандидат у своїй передвиборчій програмі.

Головна обіцянка - перемога над країною-агресором. Щоб досягти цієї мети, полковник пропонував реформувати українську армію за стандартами НАТО. Він обіцяв створити контрактну армію професіоналів, планував ініціювати створення коаліції держав тощо.

Перший заступник командувача сил спецоперацій ВС України закликав перейти до впровадження секторальних санкцій по відношенню до Росії і комплексної економічної блокади щодо країни-агресора.

Військовий обіцяв публічно переатестувати суддів, перевірити ще раз їх на поліграфі та провести їх майнову перевірку. Передвиборна програма професійного вояки передбачала прийняття нової Конституції, фіксування неподільного права громадян на приватну власність і самозахист, проведення повної комплексної інвентаризації всіх наявних ресурсів.

Він хотів забезпечити повну ресурсну незалежність від країни-агресора. Військовий планував скорочення кількості податків, скасування акцизу на транспорт і електроенергію, хотів оформити продкорзіну, ввести в шкільних установах обов'язкове вивчення поводження дітей зі зброєю тощо.

Як зізнавався ЗМІ полковник, головний мотив його рішення балотуватися в президенти - незгода з існуючою системою в секторі безпеки та оборони України. А 6 березня 2019 року він раптом заявив про зняття своєї кандидатури з президентських перегонів заради «інтересів громадян і майбутнього України». Військовий заявив, що в умовах, у яких знаходиться зараз наша держава, недоцільно зміна Верховного Головнокомандувача ЗСУ.

Сергій Кривнос

За даними відкритих джерел, полковник зазначив, що знімає свою кандидатуру з президентських виборів на користь Петра Порошенко. Він закликав український народ не конфліктувати з провокаторами. На своїй сторінці в соцмережі Фейсбук подякував тим, хто підтримував і вірив у нього.

В кінці свого звернення до українців пообіцяв віддати життя за те, щоб довіра та боєздатність нашої армії зростала. Завершив звернення наступними словами: «Україна понад усе - для мене не гасло, а життя».

Декларація екс-кандидата за 2017 р. включає квартиру в м. Хмельницький площею 84 м², зареєстровану на третю особу. Річний дохід військового, отриманий за основним місцем роботи (військова частина) склав 319 тис. 672 грн. - трохи більше 26 тис. грн. на місяць. У дружини - 155 тис. 980 грн. - майже 13 тис. грн. у місяць, у дочки Ганни - 3 тис. 267 грн. Соціальні виплати Сергія Григоровича склали 5 тис. 850 грн. Готівкою у полковника 45 тис. грн.

Деякі ЗМІ називають рядового військового, який став начальником Управління спеціальних операцій Генштабу України, людиною-легендою, що завоював пошану та повагу українців захистом краматорського аеродрому.

45 діб військовий із групою підопічних йому людей обороняв важливий стратегічний об'єкт. Український спецназ перебував у повній блокаді. Бійці стійко захищалися, причому тримали оборону без підкріплення й не втратили жодного бійця. Згодом військовий говорив, що його головне завдання на той момент було зберегти всіх живими.

Сергій Кривонос стійко протримався із загоном людей без їжі, води та електрики. Головний редактор сайту Censor.net Юрій Бутусов говорить про полковника як про порядну людину, командира з відмінною військовою освітою, відмінного практика, що показав себе в справі. Він відзначав, що Сергій Григорович вміло та ефективно командував обороною краматорського аеропорту.

Тоді противник зазнав величезних втрат, а серед підопічних Сергія Кривоноса був усього один поранений та двоє контужених. Зважаючи на це полковника називають героїчним захисником, справжнім бойовим офіцером, що володіє величезним авторитетом серед спецназу.

Але є в ЗМІ й інша інформація щодо того, чому Сергій Григорович став екс-кандидатом. Як відзначають відкриті джерела, натомість на зняття із виборів йому пообіцяли... державну посаду.

Юрій Бутусов написав у соцмережі, що найближчим часом може надійти рішення про призначення полковника на високий державний пост. З огляду на те, що військовий зняв свою кандидатуру, довелося в терміновому порядку скасовувати заплановану в Кропивницького зустріч із виборцями.

За даними Юрія Бутусова, напередодні відмови командир спецназу зустрічався з головнокомандуючим країни з ініціативи президента. Після зустрічі з главою держави військовий вийшов із зв'язку й ні з ким зі своїх помічників не спілкувався.

Коли у Фейсбуці з'явився його пост, то мобільний був вимкнений. І тільки о 12 годині полковник зв'язався зі своїми друзями, повідомивши, що живий-здоровий. Після чого знову був поза зв'язком. Український журналіст Юрій Євгенович Бутусов зазначив про те, що відбувається: «Дуже смішна і сумна по своєму ситуація».

Головний редактор сайту Censor.net повідомив читачам, що після того, як Сергій Григорович з'явиться на зв'язку, можна буде познайомитися з його позицією щодо складання кандидатських повноважень на користь Петра Порошенко. Журналіст зазначив, що сам він не вірить, що полковник буде прогинатися та мовчати, адже він із тих, хто стане діяти.

Фотографії

 

Відео

Посилання

Фейсбук - на момент виходу публікації серед його передплатників була 1 тис. 228 осіб.

Контакти, телефон: 063-839-64-30, електронна адреса: skryvonos@protonmail.com