Микола Олександрович Габер – український політик і громадський діяч. Учасник президентських виборів 2019.

Біографія

Дата народження – 29.10.1960 року

Вік – 58 років

Місце народження – село Марціянове, Одеська область

Національність – українець (має болгарські корені)

Сім'я

Микола Габер одружений. Дружину звуть Ірина, вона орнітолог. Сім'я виховує чотирьох дітей (Максим, Яна, Станіслав, Ольга) і трьох онуків.

Освіта

Після закінчення школи в рідному селі вступив до Одеського державного університету імені Іллі Мечникова, де отримав спеціальність біолога. Має звання кандидата біологічних наук, написав 60 наукових робіт.

У 1988 році став співробітником Інституту зоології НАН України.

Кар'єра і бізнес

Микола Габер – не дуже відома політична фігура, особливо, для молоді. Мабуть, згадають його тільки українці старше сорока, як етнічного болгарина, який брав участь в президентських виборах в 1999 році. При цьому біографія політика наповнена величезною кількістю інтересних фактів, про які варто знати кожному виборцю.

У студентські роки Габер навіть і уявити не міг, що піде в політику. Більш того, він був максимально далекий від неї, а бачив себе в сфері природничих наук.

Але лихі дев'яності вихором затягнули його в політику.

Свою кар'єру Габер почав ще в студентські роки, в 17 років влаштувався на посаду робочого на машинобудівний завод в Одесі.

У 1980 році став лісничим в Хоперський заповіднику. Потім два роки служив в армії.

У 1988 році Миколу Олександровича Габера запросили працювати в відділі моніторингу за тваринним світом в НАН України.

Політик брав участь в ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

У 90-х Габер змінює рід діяльності і йде в журналістику. Зокрема, обіймав посаду головного редактора в корпорації «Експрес-кур'єр».

Політична кар'єра.

У 90-х роках Габер пішов в політику – тоді створив так званий рух Цивільного патріотизму. Через чотири роки увійшов до керівництва Конституційно-демократичної партії.

У 1998 році пройшов до Верховної Ради і отримав депутатський мандат. Влітку того ж року створив власну політичну силу – Патріотичну партію України, а на з'їзді учасників був обраний її керівником. Габер і сьогодні очолює ППУ.

У Верховній Раді працював в декількох комітетах, зокрема, паливно-енергетичному, а також займався питаннями охорони здоров'я. А ще входив до фракції Прогресивної партії, а потім був членом фракції «Громада». Політик також займав посаду уповноваженого представника «Батьківщини».

До 2002 року був членом делегації України в ПАРЄ. Займався питаннями екології та сільського господарства, представницької демократії, рибальства і розведення риб, прав біженців і демографії в Європі. Керував офіційною регіональною делегацією в Китаї. Учасник в Міжнародній конференції ПАРЄ щодо захисту біженців в Азербайджані.

Габер має широкі зв'язки і особисті знайомства в європейській і міжнародній політичній еліті.

У 1999 році брав участь в президентських виборах, однак посів останнє місце (набрав 0,12% голосів).

Микола Олександрович брав участь у гучній акції протесту «Україна без Кучми».

У 2002 році була спроба пройти в ВР, проте безуспішно. У 2006 році знову пішов на вибори, очолив список партії "Патріоти України", одноко знову зазнав поразки.

Спробу повернутися в політику Микола Габер зробив не так давно – в 2017 році. Він тоді подавався на посаду Державного секретаря Міністерства охорони здоров'я і намагався стати членом Національного агентства з питань запобігання корупції. Однак ні там, ні там не отримав посаду.

На сьогоднішній день політик очолює ППУ, є координатором міжпартійного асамблею України, а також керує Собором болгар України, займає посаду віце-президента Всеукраїнського товариства власників нерухомості і суспільства власників житла. Займається політичною, партійної і громадською діяльністю.

Влітку 2018 року стало організатором «Форуму патріотичних сил» в Києві.

Політична програма.

Програма кандидата носить назву «Українська мрія». Габер хоче зменшити термін перебування президента до одного, а депутатів – до двох.

У плани політика входить обмежити право на недоторканність державних осіб, зокрема, президента, депутатів, суддів.

Микола Олександрович пообіцяв у разі перемоги день за днем ​​звільняти українські території від військ агресора.

Кандидат в президенти також обіцяє знизити податки, ціни на тарифи, створити робочі місця, а також ввести кримінальну відповідальність за подвійне громадянство.

Компромат і чутки

Влітку минулого року активісти з С14 закидали яйцями Миколи Габера, звинувативши його в зв'язках з одіозним політиком Медведчуком. Інцидент стався під час столичного «Форуму патріотичних сили», організовував який сам Габер.

У партії політика заявили, що під час заходу планувалося створити новий політичний рух і висунути кандидатів на вибори, включаючи президентські.

20 осіб з С14 з'явилися перед самим початком форуму і звинуватили Габера у співпраці з Віктором Медведчуком і в роботі в інтересах Російської Федерації. А потім, під час спілкування з Миколою Габером, активісти почали кидати в політика яйця, сталася невелика бійка.

Фіктивний кандидат. Як вважають журналісти, в 1999 році Микола Олександрович балотувався на виборах президента України, в інтересах Наталії Вітренко. Тобто, Габер був фіктивним кандидатом, метою якого було перетягування голосів конкурентів.

Декларація

У своїй декларації за 2017 рік політик вказав заробіток в розмірі 77,5 тисячі гривень. Ще 2,6 мільйона він отримав в якості подарунка. А його дочка зробила презент батькові в розмірі 1,3 мільйона.

Габер володіє декількома земельними ділянками, загальна площа яких становить 900 тисяч квадратних метрів. Такж в його власності числиться ділянку під Одесою площею 215 квадратних метра і дві квартири в столиці (27 і 60 квадратних метра).

Дружина політика є власницею квартири в Києві площею 71 квадратних метра, земельної ділянки та приватного будинку, а також автомобіля Mitsubishi Lancer.

Згідно з декларацією, Габер не довіряє банкам, тримає готівкою ) 76 тисяч гривень і 134 тисячі доларів. Його дружина Ірина – 7 тисяч доларів, а дочка – 50 тисяч доларів.

Фотографії

Відео

Посилання

Сторінка Миколи Габера в Фейсбук