Петро Олексійович Порошенко – український політик і бізнесмен. П'ятий президент України. Розповідаємо про біографію, особисте життя і скандали.

Біографія

Народився 26.09.1965 року

Місце народження – Болград, Одеська область

Національність – українець

Віросповідання – православний

Сім'я

Батьки – Олексій Іванович і Євгенія Сергіївна Порошенко. Батько народився в селі Сафянах, яке тоді було частиною Румунії. Там і сьогодні стоїть будинок дідуся і бабусі Петра Олексійовича, який купила сусідка родини Порошенків – Віра Якименко. Олексій Іванович очолював управління сільськогосподарської техніки. Мама – працювала там бухгалтером.

Петр Порошенко

У Петра Олексійовича був старший брат, який загинув в 1997 році в автомобільній катастрофі.

Порошенко одружений, його дружину звуть Марина Порошенко, кардіолог (дівоче прізвище дружини – Переведенцева). Сім'я виховує чотирьох дітей.

Петр Порошенко с семьей

Походження. У мережі існує інформація щодо приховування національності політика. Так, ходять чутки, що справжнє прізвище політика – Вальцман. Нібито батько Петра Олексійовича взяв прізвище дружини, щоб приховати єврейське коріння.

Освіта

Коли Порошенко було 9 років, його сім'я переїхала в Молдавський місто Бендери. Там Петро і закінчив школу. У 1984 році відправився служити в армію в казахстанському Актюбінську. Після повернення поступив в КНУ ім. Т. Г. Шевченка (КІМВ), де здобув освіту юриста-міжнародника.

Петр Порошенко в молодости

У 2002 році захистив наукову роботу і отримав звання кандидата наук.

Петро Порошенко розмовляє чотирма мовами – українською, російською, англійською та молдовською.

Кар'єра і бізнес

Свою кар'єру майбутній президент почав в 90-х роках на посаді заступника голови організації «Республіка». У 1993 році очолював «Біржовий дім» Україна». Після цього змінив рід діяльності – подався в бізнес.

Навіть незважаючи на свою освіту юриста, Порошенко вибрав зовсім іншу нішу – його фірма перевозила в Україну какао-боби на кондитерські підприємства. А на зароблені гроші Порошенко купував збанкрутілі кондитерські фабрики. Згодом бізнес ріс, врешті-решт бізнесмен об'єднав всі фабрики в бізнес-імперію Roshen.

З 1993 по 1998 роки очолював Український промислово-інвестиційний концерн.

У 2006 році компанія Порошенко стала лідером на ринку кондитерських товарів. Бізнесмена називали «шоколадний король». Після він почав завойовувати інші галузі – автомобільну, суднобудівничу, банківську, медійну. За іронією долі, сам Порощенко не їсть цукерки Рошен, у нього цукровий діабет.

Політична кар'єра

За час своєї політичної кар'єри Петро Порошенко встиг попрацювати у Верховній Раді, Міністерстві та, в кінцевому підсумку, стати президентом.

Кар'єра політика почалася в 1998 році, коли Порошенко вступив в Соціал-демократичну партію України, головою якої був Віктор Медведчук.

У 2000 році вийшов з СДПУ (о) і створив фракцію «Солідарність» (згодом Блок Петра Порошенка). Через рік приєднався до партії «Наша Україна» Віктора Ющенка.

До 2004 року обіймав крісло заступника голови Ради Нацбанку. Після Помаранчевої Революції був призначений головою РНБО.

Петр Порошенко

У 2005 році Порошенко потрапив в корупційний скандал. Проти нього було відкрито кримінальне провадження, через що політик був змушений подати у відставку. Пізніше справу закрили.

Через рік пройшов в ВР від «Нашої України».

У 2009 році Порошенко стає главою МЗС. Однак уже через рік покинув кабінет після приходу до влади Януковича.

У 2012 році повернувся в якості Міністра економіки в кабінеті Азарова. Але не надовго, вже через 9 місяців покинув пост.

2012 – знову пройшов до Парламенту і зайняв посаду співголови Комітету співробітництва Україна-ЄС.

Після того, як в 2013 році звільнилася посада мера Києва, Петро Порошенко висловив бажання стати міським головою столиці.

Незабаром почався Євромайдан, і кар'єра Порошенко різко поміняла напрям: він вийшов на захист мирних демонстрантів від міліції і провокаторів. Уже в грудні рейтинг політика стрімко пішов вгору і досяг 10.3%.

 

У 2014 році взяв участь у виборах президента і отримав більше 50% голосів виборців. Тим самим переміг в першому турі. Цікаво, що спочатку фаворитом вважали Віталія Кличка. Однак той перед самим початком гонки відмовився від участі на користь Петра Олексійовича.

У минулому році ввів в Україні військовий стан.

У 2019 увійшов до списку кандидатів на президентськую посаду.

Петро Порошенко має власний фонд, який займається підтримкою обдарованих дітей, соціо-культурного спадку і захисту екології.

Компромат і чутки

Після перемоги на виборах Петра Порошенка не вдалося уникнути скандалів. Розповідає про найгучніші.

Панамське досьє

Влітку 2014 року в мережі з'явились так звані «панамські списки» Mossack Fonseca, в яких йшлося про фірми, зареєстровані в офшорній зоні. Одна з них належала президентові Порошенко. Як стверджувалося Петро Олексійович не дивлячись на війну продовжував торгувати з російським Газпромом.

Порошенко себе виправдав тим, що офшори були створені для переведення його бізнесу в сліпий траст. Правда серед лідерів держав, що вважають за краще офшори, Порошенко виявився не самотній. Крім українського президента фігурували такі політичні фігури, як Володимир Путін, Башар Асад і Нурсултан Назарбаєв.

Таємний відпочинок

У 2018 році розгорівся скандал навколо відпочинку Порошенко на Мальдівах. Журналісти провели розслідування і з'ясували, що президент орендував цілий острів в період з 1 по 8 січня.

Порошенко з родиною і друзями оселився в елітній віллі Owner's Villa, де крім будинку є басейн, окрема гостьова вілла, СПА та приватний пляж.

Вся справа в тому, що Петро Олексійович спробував приховати свій мальдівський відпустку. Він вилетів на острів на найдорожчому приватному рейсі і проживав там з сім'єю і гостями під фіктивним ім'ям. Тиждень відпочинку обійшлася президенту в суму понад 14 мільйонів гривень.

Після публікації розслідування журналістів президент визнав цей факт. В АП виступили із заявою, що на відпустку Порошенко витратив власні гроші. Але незабаром після цього вся інформація про відпустку була засекречена.

Скандал в «Укроборонпрому»

На початку 2019 року журналісти проекту «Наші грощі» опублікували розслідування про те, що бізнес-партнер президента Олег Гладковський причетний до корупційних схем. У матеріалі сказано, що член РНБО Гладковський вивів з української оборонки 250 мільйонів гривень.

Гладковський, його син Ігор і гендиректор Укроборонпрому Павло Букін влаштували поставки контрабандних деталей з РФ, а також з українських військових частин за цінами, завищеними в 2-4 рази.

Президент ініціював термінову перевірку інформації журналістів. А на час розслідування відсторонив Гладковського від виконання обов'язків.

Провальні обіцянки

Журналісти проаналізували передвиборчі обіцянки Петар Порошенко. Розповідаємо, що обіцяв президент, але виконати так і не зміг:

Під час передвиборної кампанії в 2014 році Порошенко заявив, що АТО має тривати лічені години. Однак війна триває і донині. Все ж в 2018 році президент приніс вибачення за свої слова в 2014 році.

Свою компанію «Рошен» Петро Олексійович передав в так званий сліпий траст Rothschild Trust. Тепер, за версією президента, він не контролює компанію. При цьому в його декларації кілька разів з'являлися пункти про отримання дивідендів від «Рошен». Порошенко також відмовився продати «5 канал».

У країні так і не була проведена люстрація суддів, працівників податкової та митниці.

Порошенко не вніс до ВР законопроект про відкриті списки на виборах до парламенту.

Також не внесений законопроект про парламентську опозицію;

За час правління Порошенко так і не була подолана корупція.

Повернення Криму – півострів досі окупований Російською Федерацією.

Стан і декларація

У документі про доходи за 2017 рік Порошенко вказав, що володіє трьома квартирами, будинком на 1331 кв.м. під Києвом. Також політик володіє декількома земельними ділянками.

За 2017 рік президент заробив 16,3 мільйона гривень, активи склали – 812,2 мільйона гривень. Фінансовий стан за 2018 рік склало – 125,3 мільйони гривень.

Також Петро Олексійович володіє чотирма картинами, елітними годинниками, світильниками, ювелірними прикрасами і автомобілем.

Фотографії

Петро Порошенко
Порошенко

Петро Порошенко
Петр Порошенко

Петро Порошенко
Петр Порошенко

Відео

Петр Порошенко: Прощай, немытая Россия 

Посилання

Персональный сайт Петра Порошенка

Сторінка политика в Фейсбук 

Сторінка в Твіттер

Сайт Блока Петра Порошенко