Сергій Каплін - кандидат у президенти із найскромнішою декларацією. У своїй передвиборчій кампанії він робить акцент на тому, що знизить газ для населення. Позиціонує себе, як людину з народу, простого трудягу. І спростовує інформацію про те, що він - неплатник аліментів. Чому ж нардеп найбільше критикує тарифи на газ? І що написано непомітним текстом на його білборді? Хто він такий насправді? Спробуємо розібратися.

Біографія

Народився 15 грудня 1979 року.

Знак Зодіаку: Овен. За східним гороскопом: рік Жовтої Кози (Вівці).

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Захоплення: тренажерний зал.

Сергій Каплін

Прийдешні президентські вибори 2019, які відбудуться в Україні 31 березня, вже зібрали рекордну кількість кандидатів. Потік бажаючих стати президентом країни не зупиняється. Серед них - «проста людина» з народу Сергій Каплін. Але чи такий уже він «простий»? Що ховається за ширмою його «справедливості»?

Щосуботи в ефірі «112 Україна» виходила «Народна прокуратура з Сергієм Капліним». Його розслідування, викриття корупціонерів, встановлення справедливості, здавалося б, - абсолютно позитивний імідж.

Так чому ж в ефірі телеканалу «Прямий» заявили, що він маніпулює людьми в передвиборних обіцянках? Де правда, а де брехня? Що за казус стався з його мобільним, зазначеним на білбордах? Читайте всю правду про Сергія Капліна, його бійки та конфлікти.

Сім'я

Дитинство та юність пройшли в Глобинському районі Полтавської області. Майбутній народний депутат народився і виріс у невеличкому селі Опришки, розташованому на березі річки Сухий Кагамлик.

Батьки: батько - Микола Миколайович, захворів на рак і помер після ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції, мати - Ольга Миколаївна керувала рільничою бригадою.

Сімейний стан: був одружений. У політика троє неповнолітніх дітей від попередніх стосунків.

Журналісти з'ясовували у екс-дружини, чи дійсно колишній чоловік не сплачує на дітей аліменти. 

Сергій Каплін Олександр Шамота

«Партія простих людей» під проводом Сергія Капліна висувала Олександра Шамоту в мери Полтави. У 2010 році він, як депутат Полтавської міськради балотувався від «Фронту змін». Коли рух «Чесно» проаналізував діяльність Олександра Шамоти, було встановлено, що в 2013 році той був відсутній на понад половині сесійних засідань.

Свої прогули депутат пояснив ЗМІ так: «Активно займався громадською діяльністю. Дуже багато роз'їжджав у 2013 році по Україні. Тому іноді просто фізично не встигав на засідання комісії. Так, дійсно в 2013 році була така ситуація».

За даними відкритих джерел, Сергій Миколайович - завсідник елітного фітнес-клубу Sport Life, відвідувати який може власник картки фешенебельного закладу категорії Lux&SPA. Мінімальна вартість - 1 тис. доларів.

Як стверджує сам політик, сьогодні він щасливий у шлюбі з дружиною-полтавчанкою. Але Маргарита стверджує, що екс-чоловік не платить на дітей аліменти.

Коли в лютому 2018 року Міністерство юстиції України запустило в Інтернет запис з єдиного реєстру боржників з виплати аліментів, глава «Партії простих людей», яка з часом була перейменована на Соціал-демократичну, значився в цьому списку.

Однак сам політик стверджував, що це «афера» з аліментами проти нього. І так як екс-дружина поїхала за кордон, він просто не може переслати гроші. Екс-дружина розповіла журналістам про те, що змушена була виїхати разом із дітьми до Росії через тиск і загрози із його боку.

Освіта

Після закінчення школи в рідному селі вступив до Української держуніверситет харчових технологій (1998-2003 рр.), спеціальність - «економіка підприємства».

Через 8 років навчався на юрфакультеті столичного економічного національного університету ім. В. Гетьмана.

5 років тому отримав ступінь бакалавра з маркетингу, відкритий міжнародний університет.

Кар'єра і бізнес

Свою трудову діяльність розпочав у 24 роки. Протягом трьох років займав вакантну посаду. Відразу після закінчення університету зайняв пост виконавчого директора Кременчуцького шкіряно-сідельного комбінату.

Потім змінив напрямок своєї діяльності. Наступні п'ять років його цікавив екологічний сектор - керував корпорацією «Екологічні ресурси», потім - проблеми води та енергозбереження.

Сергій Каплін

У 2006 р. засновує і до 2013 р. очолює ГО «Союз вкладників». Буквально в цьому ж проміжку часу (2008-2013 рр.) засновує і очолює «Українську лігу молодих підприємців».

2012 року - представник від «УДАРу» (партія Віталія Кличка). 2014 р. - кандидат від «Блоку Петра Порошенка», Верховна Рада України, перший заступник голови Комітету з питань соцполітики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

У 2015 році почав формувати свою партію. З 27 січня депутат VII, а потім VIII скликання очолив «Партію простих людей», яка робила акцент на боротьбі з олігархами та корупцією. Щоравда, ГР «Чесно» помітив і викрив політичну силу в наявності серед членів та спонсорів осіб, замішаних у корупційних скандалах.

За даними відкритих джерел, депутат Сергій Мамоян і сам лідер організації замішаний у зв'язках із олігархом із оточення екс-президента, що втік, Сергієм Льовочкіним. Крім спонсорства з ним, простежувалася зв'язок і з іншими особами, які діяли в інтересах Віктора Януковича. Крім цього, новоспечену партію звинуватили в зв'язках із Кремлем.

З 2016 року «Партія простих людей» стала «Соціал-демократичною партією» (до речі, політична сила з такою назвою реєструвалася в Україні вже тричі). Таке рішення було обґрунтоване тим, що сам Сергій Миколайович - представник Федерації профспілок Верховної Ради України. За його словами, стара політична сила під новою назвою стане партнером профспілок.

У цьому ж 2016 році Сергій Каплін повідомив у Фейсбуці про вихід зі складу депутатської фракції «БПП». На своїй сторінці (сайт соціальної мережі) він також опублікував повідомлення про те, що виходить зі складу коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна».

Народний обранець мотивував такий крок провалом голосування - йдеться про Арсенія Яценюка і відставку уряду. Нагадаємо, нардеп обурювався: за його словами Арсеній Петрович вимагав від Володимира Демчишина, глави Міністерства енергетики та вугільної промисловості, вручити акції ПАТ «Центренерго» Фонду держмайна країни, щоб приватизувати організацію. Сергій Миколайович говорив, що у Арсенія Яценюка є покупець. У числі головних винуватців називав олігархів із оточення екс-прем'єр-міністра. Назвав опонента «мародером, сином полку олігархів».

Компромат і чутки

Незважаючи на те, що декларація народного депутата - одна з найскромніших серед його колег, серед його недоліків - не тільки аліментна заборгованість, а й бійки. Єдине майно, яким кандидат на пост президента країни володіє офіційно, - це авто «Кіа Маджентис» GE2.0, 2007 р.в., куплене в цьому році за 120 тис. грн.

Сергій Каплін

У Полтаві власної нерухомості у нього немає. Будинок площею 84,2 кв. м записаний на Тамару Іванівну Купріс, однофамільниця якої - Марія Купріс - помічниця нардепа. Житловий будинок у Києві також не є його власністю.

Політик орендує в столиці 203,90 кв. м. При цьому незрозуміло: навіщо держава оплачує йому нерухомість? Наприклад, в декларації за 2017 рік зазначена сума компенсації вартості за оренду житла - 191 тис. 80 грн.

Цікаво, що Управління справами Верховної Ради України компенсувала йому також вартість проїзду по території України. За 2016 рік - 26 тис. 136, за 2017 рік сума більш ніж на 10 тис. грн. зросла і склала 38 тис. 170 грн. У 2016 році наш герой задекларував подарунок у негрошовій формі в розмірі 57 тис. 230 грн. від якогось Володимира Миколайовича Гульчак.

Що стосується його бійок та конфліктів, то вперше в 2014 році проти нардепа було порушено кримінальну справу. До міліції надійшла заява від судді, який розглядає справу проти активістів євромайдан на Полтавщині. Зазначалося, що політик погрожував судді під час процесу. Але сам обвинувачений сказав, що тільки закликав судити за нормами законодавства.

Через 9 місяців після цих подій у ході акції протесту, яка проходила біля стін будівлі міськради в Полтаві, нардеп вирубав сокирою двері в кабінет мера міста Олександра Мамая і посипав приміщення сіллю, пояснюючи, що діяв від народу.

Влітку 2017 року нардеп побився з іншим нардепом Ігорем Мосійчуком. Інцидент стався в Києві, під час мітингу, який відбувся поряд із будівлею Печерського суду. Протест був організований Сергієм Капліним проти лідера радикалів Олега Ляшка.

У грудні цього ж року проти нашого героя було відкрите ще одне кримінальне провадження за хуліганство. Учасником інциденту біля будівлі Мін'юсту разом із Сергієм Капліним став нардеп Олександр Сугоняко. За даними прес-служби відомства, в будівлю вибивали двері 30 осіб.

Після того, як був зламаний замок, протестуючі повісили на дверях приміщення плакат. За даними ЗМІ, поліція затримала тоді 16 прихильників лідера політичної сили «Соціал-демократична партія». Як умілий «режисер», він також ініціював «Тарифний Майдан». Наметове містечко було розбите під Кабміном. Учасники - 24 тис. осіб.

За даними відкритих джерел, 17 жовтня 2018 року із Сергієм Капліним стався курйоз. Під час акції протесту він був облитий... фекаліями. Про це повідомляло в ефірі «Всесвітньо-броварське телебачення». Того дня двоє невідомих активістів із відра облили політика людським калом. Не врятувала нардепа від екскрементів навіть особиста охорона з 7 осіб.

Свій візит до Луганської області Сергій Каплін та інші нардепи почали з відвідин центру адміністративних послуг у Рубіжному. На людях наш герой обіцяв донести до столичних чиновників звернення простого народу з приводу отримання субсидій за послуги ЖКГ.

Він та інші депутати відвідували Луганську область, говорили, що з їх появою життя місцевого населення, незважаючи на війну, стане кращим. Зокрема, це полягало в тому, що для отримання документів уже не потрібно було бігати за чиновниками, досить отримати талончик у єдиному вікні.

Сергій Каплін

Для нардепів були відкриті двері різних гуманітарні об'єктів на Донбасі. Сам Сергій Каплін говорив ЗМІ про те, що переселенцям регіону, де йде війна, потрібна допомога, соціальний захист і підтримка.

Не станемо зараз обговорювати причини його приїзду до Кривого Рогу, адже зараз немає сенсу занурюватися в суть колишнього конфлікту, тому що ситуація стабілізувалася. За даними відкритих джерел, «псевдоопозиціонер баламутить воду в Кривому Розі, та й в країні в цілому».

Уміло маніпулює він людьми і в своїх передвиборчих обіцянках. У ефірі телеканалу «Прямий» розгорівся скандал. Приводом послужила реклама - передвиборний білборд кандидата в президенти, на яку ведучий Матвій Ганапольський звернув увагу.

На плакаті політик гарантує знизити ціни на газ в 4 рази. Маленькими літерами внизу - непомітний текст про законопроект, який збирається внести нардеп. Але ось парадокс: цей законопроект не гарантує зниження цін. У Фейсбуці з цього приводу тут же з'явилося багато несхвальних коментарів, як українців нахабно обманюють і на них же заробляють.

Банер Сергія Капліна

Давайте згадаємо ще один колишній білборд депутата. Кілька років тому його номер телефону був розміщений на білбордах міста Полтава. Народний депутат звертався до жителів із проханням записати його: 067-540-70-96. Реклама включала наступний текст: «Запиши мій мобільний Сергій Каплін».

Банер Сергія Капліна

Побачивши білборд із його мобільним телефоном, Сергію Миколайовичу почали телефонувати представники Oporaua.org в Полтаві. Однак протягом двох днів за вказаним номером телефону їм ніхто не відповідав. На третій день безуспішних спроб виявилося, що мобільний телефон і зовсім вимкнений. Так що протягом двох днів зв'язатися з нардепом так і не вдалося.

На третій день політик з'явився, пояснивши неможливість спілкуватися за вказаним мобільним через свою зайнятість. Білборди, за його словами, були створені для того, щоб всі зрозуміли його особливість серед інших депутатів. Мовляв, його номер телефону протягом останніх двох років знає вже більшість громадян.

Крім цього Сергій Каплін встиг потрапити в досить кумедний скандал, вже після того як зареєструвався на виборах. Політик не зміг відрізнити свою передвиборчу програму (свої "25 пунктів") від програми, яка була написана в 1920-му році Адольфом Гітлером. Це сталося на одному з шоу, де ведучий нібито вів з Капліним дискусію з приводу його передвиборчої програми. Він зачитував політику пункти з програми Націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини (НСДАП), яку очолював Адольф Гітлер. А сам Каплін їх захищав і розповідав, яким чином він буде приймати ці закони. Коли ж йому сказали, що це не зовсім його програма, кандидат сказав, що вони "можливо збігаються".

Фотографії

Сергій Каплін

Сергій Каплін

Сергій Каплін

Відео

Посилання

Фейсбук. На момент виходу публікації в його передплатниках значилося 36 тис. 904 осіб.

Канал ютуб, прес-служба Сергія Капліна.