Біографія

Евгений Яковенко

Євген Яковенко народився 6 червня 1965 року в місті Ош, що знаходиться на території сучасного Киргизстану.

Знак Зодіаку: Близники

Народився в рік Дерев'яного Дракона

Розмовляє російською і українською мовами

Віросповідання: православний

Що відомо про нового депутата від Батьківщини? Чи правда, що він зв'язується з контрабандою? Чи справді він купував голоси виборців? - Відповіді тільки в цій статті.

Сім'я

Біографія нинішнього народного депутата вкрай скупа на деталі. Євген Яковенко майже не спілкується з пресою і приховує обставини свого особистого життя. Відомо, що він перебуває у шлюбі. Інформації про наявність дітей в сім'ї політика в відкритих джерелах не знайдено.

Освіта

Невелике досьє на політика в Мережі має вказівки про отримання Євгеном Геннадійовичем вищої освіти.

Політик є випускником Дніпропетровського гірничого інституту. Крім того, в 2002 році він закінчив Національну академію внутрішніх справ. Має диплом юриста.

Кар'єра і бізнес

Здобувши середню освіту, Євген Геннадійович потрапив до лав радянської армії. У період з 1984 по 1986 роки він був звичайним солдатом.

Покинувши лави збройних сил СРСР, в 1987 році Яковенко стає простим шахтарем на шахті Торецька.

Відзначимо, що в офіційній біографії нинішнього депутата від партії Батьківщина є білі плями. У період з кінця 90-х років по 2001 рік про нього немає ніякої інформації. Джерела мовчать про те, чим займався депутат, де і як він жив.

Ім'я Євгена Яковенко знову з'являється в офіційних документах лише з початком нового тисячоліття, коли він несподіваного для багатьох став директором підприємства "Алькон".

Про торецького підприємця вся країна дізналася лише в 2019 році. Тоді він сенсаційно виграє вибори на мажоритарному окрузі №52. Бізнесмен обходить представника Опозиційного блоку - За життя Олега Погодіна і стає народним депутатом Верховної Ради України дев'ятого скликання.

Компромат і чутки

Перша перемога Євгена Яковенко відзначилася серією грандіозних скандалів. Представник партії Батьківщина сенсакціонно обійшов в Дебальцевому і Торецькому представника Опозиційного блоку - За життя київського підприємця Олега Погодіна.

Політик переміг представника найпопулярнішою партії в своєму регіоні, що викликало безліч підозр. Так, Яковенко обійшов регіонала всього на 781 голос.

Після підрахунку голосів представники Опозиційного блоку звинуватили у фальсифікації виборів.

Одіозна Наталія Королевська особисто заявила, що в Дебальцевому і Торецьку був повинен перемогти кандидата її партії і навіть представила результати екзит-полів, за якими 59% голосів виборців повинні були дістатися саме Погодіну.

Після того, як бізнесмен з Торецька несподівано став народним депутатом, про його минуле з'явилося дуже багато цікавої інформації. Зокрема, деякі ЗМІ назвали його Женею Крахмальщіком і звинуватили його в підкупі військової комендатури Торецька.

Зокрема, на сайті громадської організації Рада цивільної безпеки з'явилася інформація про те, що Яковенко винен у порушенні виборчого права, підкупі виборців і незаконному притягненні до передвиборної агітації військовослужбовців.

Працівниками Державтоінспекції зафіксовано, що 30 червня 2019 року на території села Новгородського, яке знаходиться в межах Торецька, на користь кандидата в народні депутати Євгена Яковенко проводилася незаконна агітація. Акція була несакціонірована і проходила без будь-яких дозвільних документів.

На заході Яковенко безкоштовно годували, виступали артисти і розливалися спиртні напої. Агітацію проводили на території Петрівської гори поблизу сільського Будинку культури.

Встановлено, що в заході Яковенко брали участь військовослужбовці Збройних сил України, які були приписані до комендатури міста Торецька. За кандидата агітували військові у формі на чолі з заступником коменданта міста Торецька, майором Гуртовенко. На місці також були зафіксовано кілька авто з частини, а також польова кухня.

Незаконну акцію нібито покривали поліцейські Торецька, які також були присутні серед натовпу і відмовлялися фіксувати порушення.

Громадські працівники стверджували, що Яковенко незаконним шляхом став народним шляхом і використовував підкуплених військових і правоохоронців. Ходили чутки, що ставши недоторканним депут давав кожномумісцевому жителю, що проголосував за нього,  винагороду у вигляді 1 тисячі гривень.

Згідно з власними джерелами членів громадської організації, депутат Яковенко довгий час займається контрабандою в особливо великих розмірах. Ходять чутки, що в 90-і роки нинішній депутат отримав незаконну монополію на імпорт крохмалю, через що і отримав своє прізвисько Женя-Крохмаль.

Покінчивши з крохмалем, Євген Геннадійович переключився на контрабанду сигарет в особливо великих розмірах. Напевно, що у нього був ексклюзивний доступ до Гродненської тютюнової фабрики, продукцію якої він експортував в Придністров'я. Пізніше, завдяки відсутності витрат на розмитнення сигарети потрапляли в Україну і далі експлуатувалися в Європу.

В незаконній діяльності Яковенко нібито допомагав генерал армії Петро Цигикал, який пізніше став начальником Державної прикордонної служби. Разом вони перевозили морським транспортом сигарети з Росії, перевантажували їх на українські судна і відправляли на експорт до Європи через порт Херсона.

Саме Яковенко нібито належала Барша з 5 мільйонами сигарет, вартістю 100 мільйонів гривень, яку прибило в 2018 році до берега в Одеській області.

Також представники громадської організації наполягають на тому, що депутату також належала партія з 590 тисяч контрабандних сигарет, яка була виявлена ​​на одній з автостоянок в селі Нерубайське на Одещині. Тоді контрабандист втратив на вантаж не менше 22 мільйонів гривень.

Представники Ради цивільної безпеки вимагали дати правову оцінку використання військовослужбовців під час передвиборної агітації на користь Яковенко, Також в своєму офіційному листі до представників влади вони просили оцінити діяльність новообраного депутата і досліджувати рівень безпеки служби державі народного депутата, який позв'язується з контрабандою.

Звинувачення в підкупі виборців були почуті правоохоронними органами, які зареєстрували звернення з приводу вчинення кримінального злочину з боку Яковенко. Згідно з іншими джерелами, за голос на свою користь Яковенко платити не 1000 гривень, а всього лише 200 гривень.

СБУ почало розслідування за фактом підкупу виборців з боку Яковенко. За результатами оперативно-слідчих заходів з'ясувалося, що незаконною діяльністю займався одним з місцевих кримінальних авторитетів.

З'являлася інформація, що Яковенко використовував свої кримінальні зв'язки з метою залякування глав виборчих комісій, щоб ті закривали очі на скупку голосів виборців та інші порушення законодавства.

Згідно з даними ЗМІ, за тиждень до виборів була організована сітка з вкидання бюллютенях і фальсифікацій на виборах. Фіксувалися спроби умисного затягування виборчого процесу і тиску на членів виборчих комісій.

Крім того, є інформація, що бізнес Яковенко приносить мінімальні доходи, що не заважає йому вести розкішний спосіб життя і купувати дорогі машини. Відомо, що нинішній представник Батьківщини є володарем авто марки Лексус, вартістю близько 100 тисяч доларів.


Відзначимо, що згідно з даними джерел, Яковенко давно не живе в рідному Торецькому. Він давно переїхав в Дніпро, де знаходиться головний офіс його великої торгово-промислової компанії Алькон.

Фотографії

Евгений Яковенко

Евгений Яковенко

Відео

Посилання

Посилання на сторінку виборчого штабу депутат в соціальній мережі Фейсбук.