Біографія

Андрій Білецький народився 5 серпня в Харкові в 1979 році

Знак Зодіаку: Лев, рік Жовтого Кози

Національність: українець

Віросповідання: православний

Розмовляє російською, українською

Чи дійсно Андрій Білецький - головний український націоналіст. Правда, що він за встановлення «влади білих» чи це міф? Має Білецький «дивні» джерела доходів? Вся правда про найскандальнішого правого українського політика в цьому матеріалі.

Сім'я

Відзначимо, що існує кілька варіантів написання прізвища головного українського націоналіста. Адрея Білецького часто називають трохи іншими прізвищами: Білетскій, Білицький, Білецький.

Однак, сам Андрій Євгенович наполягає на такому варіанті написання свого прізвища, як Білецький.

Є небагато даних про сім'ю політика. Андрій Білецький, біографія якого є досить насиченою, з'явився на світ в простій родині. Політик народився в селі Краснопавлівка, що знаходиться недалеко від Харкова.

Його батьком є ​​Євген Михайлович Білецький, - етнічний українець, чим так пишається перший український націоналіст.

Матір'ю скандального нардепа називається Олена Анатоліївна Білецька - також чистокровна українка, родом з Житомирської області.

Про особисте життя Андрія Білецького, сім'я якого завжди була мішенню для його опонентів, також відомо не багато.

Білецький був одружений. Дружиною радикала була Юлія Олександрівна Брусенко. Шлюб тривав з 2003 по 2016 роки. Андрій Євгенович є батьком. У 2007 році політик став татом сина на ім'я Олександр.

На даний момент Білецький живе разом з молодими жінками, але не афішує свої відносини.

Освіта

В юні роки активно займається спортом. Захоплюється стрільбою, фехтуванням і бойовими мистецтвами.

Закінчивши школу, вступає до університету ім. Каразіна. Закінчує з відзнакою історичний факультет.

У 2001 році Білецький, досьє на якого повністю відповідає його публічному образу, з успіхом захищає диплом на тему історії Української повстанської армії.

Дана тема була вкрай дискусійна і табуйована в українському суспільстві, а захист його роботи викликав скандал в його рідному вузі.

У підлітковому віці приєднується до націоналістичного руху.

У період з 2011 по 2014 роки перебуває під вартою за звинуваченнями в розбої. Пізніше був звільнений і реабілітований як політв'язень.

Кар'єра і бізнес

Роботу Андрій Білецький почав на початку 2000-х. Вчорашній студент-історик продовжив наукові дослідження і пішов викладати історію в одну з харківських шкіл. Націоналіст вчив дітей і планував стати вченим, що спеціалізуються на історії УПА. Першим наставником Білецького в науці був знаменитий український історик Ярослав Дашкевич.


Кар'єру громадського діяча і політика Андрій Білецький, скандали навколо якого виникають з великою регулярністю, починає в 2001 році. Молодий історик бере активну участь в протестному русі «Україна без Кучми».
 
У той же період Білицький вперше привертає увагу правоохоронців і потрапляє під арешт. Андрій Євгенович був визнаний небезпечним для суспільства і провів за ґратами деякий час.

У 2002 році очолює харківський філіал організації «Тризуб». Після - примикає до Соціал-націоналістичної партії України - майбутньої «Свободі».

Відзначимо, що Андрій Білецький є супротивників партії «Свобода» і під час її формування висловлював публічне несхвалення «дітищу» іншого скандального українського націоналіста - Олега Тягнибока.

Після розпуску націоналістичних організацій Андрій Білецький організовує власну структуру - "Патріот України", якою керує і до цього дня. Також є главою організації "Соціал-національна асамблея".

Зауважимо, що «Патріот України» завжди був окремою організацією і жодного разу не входив ні в одну з сушествующих політичних структур країни. В наші дні членами союзу також є бійці УНА-УНСО і СНПУ.

Політичні погляди Білецький Андрій Євгенович завжди висловлював досить специфічні і скандальні. Політик разом з соратниками виступав за встановлення націократії - системи політичної влади, заснованої на домінуванні однієї раси.

Білецький є прихильником ідеї про домінування «білої раси» і панування білих чоловіків в суспільстві. Андрій Євгенович також не приховував свого скепсису по відношенню до євреїв і наполягає на позбавленні сучасного суспільства від «спекулятивного капіталу сіоністів».

Андрій Білецький всіляко заперечує той факт, що його ідеї носять відверто рассісткій, ксенофобський і гомофобний характер. Політик зазначає, що всього лише є патріотом України, які бажають лише кращого для рідної країни і співвітчизників.

У 2011 року на Андрія Білецького нападають. Активіст отримує два вогнепальні поранення і тривалий час бореться за життя. У грудні того ж року націоналіста чекає нове випробування - арешт.

Білецького звинувачують в нападі на Сергія Колесника. Сам майбутній нардеп і його соратники всіляко спростовували ці звинувачення і заявляли, що стали жертвами політичних репресій.

Жестом підтримки Білецькому з боку соратників став той факт, що націоналісти організували масові акції протесту. Мітіна вступали в сутички з правоохоронцями майже у всіх великих містах: Львові, Житомирі, Харкові, Києві та Донецьку.

Під вартою Андрій Білецький пробув протягом всіх останніх років правління Віктора Януковича. На свободу націоналіст вийшов лише в лютому 2014 року - після падіння режиму. Білецький був звільнений після прийняття закону про звільнення політичних в'язнів режиму Януковича Верховною Радою України.
Після подій «Євромайдану» і «Революції Гідності» Білецький отримує масову популярність і авторитет серед правого електорату. Вчорашній політичний в'язень стає главою блоку «Правий сектор - Схід». Андрій Білецький керував націоналістами в Донецькій, Харківській, Луганській і Полтавській областях.

Восени 2014 року Андрій Білецький вперше потрапляє в стіни Верховної Ради. Скандальний політик проходить в парламент за списком «Народного фронту». Однак, пізніше вчорашній «в'язень Януковича» стає незалежним кандидатом і виграє вибори по мажоритарному округу, розташованому в київському районі Оболонь.

В даний час Андрій Білецький відомий як командир полку «Азов», що базується в Маріуполі. Згідно особистою заявою, він керував наступальною операцією свого полку в 2015 році і особисто звільняв селище Широкино від російських окупантів.

Будучи народним депутатом, Андрій Білецький стає заступником голови Комітету національної безпеки. Націоналіст намагався налагодити міжпарламентські зв'язки з рядом країн: США, Ізраїлем, Польщею в Сполученим Королівством.

Андрій Білецький називається «головним прогульщиком» Верховної Ради восьмого скликання. Депутат приймав лише в двох відсотках голосувань. За чотири роки «сидіння» в парламенті, він був присутній лише в 328 засіданнях парламенту.

Відзначимо, що за весь час дії депутатського мандата Андрій Білецький не виступив автором або сооавтором, хоча б одного законопроекту.
 
В даний час Андрій Білецький є лідером націоналістичної організації «Національний корпус» і має намір пройти в новий парламент разом зі своїм новим політичним проектом.

Андрій Білецький стверджує, що живе лише на одну зарплату народного депутата. Політик декларував річний дохід, сумою 115 тисяч. Крім того, політик має заощадження в розмірі 250 тисяч гривень.

Згідно численним чуткам, Білецький має власну квартиру в Києві, проте за документами вона оформлена на його колишню дружину.

Компромат і чутки

Андрій Білецький - одна з найбільш суперечливих фігур сучасної української політики. Відкрито називається нацистом і расистом. Звинувачується в ксенофобії, гомофобії, сексизмі та антисемітизмі.

Називається одним з ідеологів сучасного неонацизму. Наполягає на необхідності «захисту білої раси» і «викоріненні єврейських капіталів».

Звинувачувався в незаконній діяльності - рейдах на осіб, підозрюваних у наркоторгівлі та провадженні незаконної діяльності.

Неодноразово заарештовувався за бійки з представниками поліції. Звинувачувався в організаціях нападів на представників меншин і політичних опонентів.

Андрій Білецький критикується за тісні зв'язки з міністром МВС Арсеном Аваковим. Звинувачується в «підігравання» політичним інтересам глави відомства.

Існує конспірологічна теорія, що Андрій Білецький пов'язаний зі спецслужбами РФ. Заявляється, що ФСБ нібито фінансує українських неонацистів для дискредитації сучасного українського політикуму, а також очорненні українського націоналістичного руху. На думку авторів теорії, націоналістичні організації Білецького є членами «п'ятої колони» в сучасній Україні.

Відкрито називається «українським Гітлером» або «українським Муссоліні». Звинувачується в організації нападів на співгромадян з ліберальними цінностями: феміністок, представників ЛГБТ, а також людей з проросійськими поглядами.

У 2015 році багато шанувальників Білецького були розчаровані інформацією про те, що їх «герой» обзавівся власною квартирою в столиці.

Політик став власником нерухомості, вартістю 4 мільйони гривень. Квартира оформлена на колишню дружину депутата, але громадськість упевнена, що гроші на покупку давав Білецький.

Опоненти Білецького були вражені тим фактом, що їх кумир вирішив купити розкішну квартиру в Києві в розпал боїв за Іловайськ, Дебальцеве і Маріуполь. Крім того, людей вразив той факт, що депутат не має легальних засобів на покупку нерухомості.

Не вірять багато професійні військові в той факт, що Андрій Євгенович керує полком «Азов». Професійний історик не має військового досвіду, не служив в армії і не може командувати військовими з причини відсутності необхідної кваліфікації.

Хейтери відкрито говорять про те, що Білецький бреше про свою діяльність в «Азові» і є актором, за яким стоять більш впливові гравці.

Відзначимо, що багатьох українців вразили слова Білецького про те, що в Україні відсутня ксенофобія, сексизм, расизм і гомофобія. На думку Андрія Євгеновича, обмеження людей, що відрізняються від стереотипу про традиційний українця, - є нормальним.

Фотографії

Відео

Посилання

Facebook