Біографія

Володимир Михайлович Кацуба народився 14 липня 1957 року.

Знак зодіаку Рак

Народився в рік Вогненного Півня

Віросповідання: Православний

Розмовляє російською, українською мовами

Правда і чутки про одного з колишніх господарів Харківської області, якине пройшов у новий парламент - в нашому новому матеріалі.

Сім'я

Малою батьківщиною одного з найбільш скандальних політиків свого часу є село Березівка, що знаходиться в Брянській області.

Однак, росіянином нардеп себе ніколи не вважав, оскільки будучи ще маленьким хлопчиком, він переїхав в селі Дергачі Харківської області.

Володимир Кацуба, фото якого відомо далеко не кожному українцеві, зараз розлучений. Довгий час його законною дружиною вважалася Наталія Іванівна Кацуба, яку впливовий чоловік влаштував на місце комерційного директора «Схід-цемент».

Сини скандального політика також є дуже впливовими людьми. Старший син нардепа - Кацуба Сергій Володимирович, який також був народним депутатом Верховної Ради сьомого скликання.

Молодший син Володимира Михайловича представляє великий бізнес і є головою НАК Нафтогаз.

Освіта

Одіозний магнат пройшов непростий життєвий шлях. Так, в 1976 році він отримує диплом Харківського автодорожнього технікуму. Стає професійним техніком-будівельником.

Вищу освіта Кацуба отримує лише в 1979 році. Майбутній нардеп закінчує Вище військово-авіаційне училище зв'язку. Має спеціальність інженера-зв'язківця.

У період з 1981 по 1987 року політик проходив навчання в Харківському державному університеті імені Максима Горького. Отримав диплом викладача історії, а також суспільствознавства.

Кар'єра і бізнес

Трудовий шлях Володимир Михайлович, досьє на якого в Мережі в достатку містить компромат на нього, почав ще в далекому 1976 році. Його першою роботою стала посада майстра з будівництва та експлуатації доріг. Свого часу він працював в Дергачах, що знаходиться в його рідній Харківській області.

Відзначимо, що Кацуба є кадровим радянським військовим, який 15 років присвятив службі в армії. Майбутній мільйонер був замполітом в одній з частин транспортної авіації.

Розчарований у військовій службі, в кінці 80-х Кацуба приєднується до кооперативного руху і стає заступником голови кооперативу «Полюс» в Харкові.

Прорив в кар'єрі чекав Кацубу в 1993 році. Вчорашній військовий користується своєю дружбою з колишнім головою Харківської обласної ради Васілем Салигіним.

У період з 1993 по 1995 року Кацуба працював комерційним директором фірми «Гея» в тому ж Харкові.

З 1995 по 1997 року Володимир Кацуба є комерційним директором «Трансенерго» і тимчасово проживає в Кривому Розі.

В кінці 90-х - початку 2000-х років він займає пост заступника голови харківського підприємства «Відродження».

У 1998 році Володимир Михайлович приходить в політику і займає посаду заступника директора підприємства «Радуга».

Трудовий шлях Кацуба триває з ще більшим успіхом в 2000-і роки. З 2001 по 2006 роки він заробляє, керуючи роботою науково-виробничої фірми «Техпроект», розташованої все в тих же Дергачах.

Вгору його кар'єра в політиці йде в 2006 - 2007 роках, коли він займає місце радника голови Харківської обласної ради. Уже з 2007 по 2012 роках Кацуба обіймав посаду голови Дергачівської райдержадміністрації.

Рідний Харков остаточно підкоряється Володимиру Михайловичу в 2010 році. Тоді він перемагає на виборах в місцеву обласну раду і отримує жирне місце члена постійної комісії з питань розвитку адміністративно-територіального устрою.

Відпрацювавши на малій батьківщині Володимир Михайлович успішно йде далі і в 2012 році і стає народним депутатом України, перемігши по мажоторітарному округу №175. Переїхавши до Києва, приєднується до депутатської групи «Суверенна європейська Україна».

Знову бере участь у виборах в 2014 році, вийшовши з дискредитує себе Партії регіонів. Стає членом скандальної депутатської групи Воля народу.

У 2019 політик старої школи остаточно виходить в тираж. Бере участь у виборах на рідному окрузі, представляючи Опозиційний блок і програє мандат молодшому суперникові.

Відзначимо, що Володимир Михайлович не приховував своїх великих доходів. У 2018 році він декларував близько півмільйона гривень доходу: депутатську зарплату, пенсію, компенсацію витрат і проїзду.

Також нардеп офіційно продав частки в належних йому підприємствах, за які виручив близько 6 мільйонів гривень. Також він має майже 1 мільйон гривень готівкових коштів, 646 тисяч доларів, 85 тисяч євро і 640 тисяч гривень.

Кацуба також визнав право власності на квартири в Харкові, Києві, Кривому Розі, будинків в селах Старий Салтів, Мала Данилівка, а також приміщення в Харьквое. Нардеп має авто престижних марок БМВ, а також Мерседес. Володіє розкішними годинами Патек Філіп і Картьер.

Компромат і чутки

Перший великий скандал за участю Володимира Михайловича Кацуби, який широко обговорювався в пресі стався в 2010 році. Тоді одного з найвпливовіших людей Харкова звинуватили в незаконній роздачі земельних ділянок на території одного з місцевих парків.

Йдеться про інцидент з вирубкою дерев у парку імені Артема, яка нібито була організована Кацубою. Після незаконної зачистки паркової зони на порожньому місці були побудовані розкішні будинки, власниками яких за дивним збігом обставин стали друзі Володимира Михайловича: Василь Салигін з родичами і сам Кацуба з сім'єю. Природно, що обидва політики свою причетність до незаконної забудови категорично заперечували.
Однак, до цього інциденту Кацуба нарвався на догану від Кабінету міністрів України, не погодивши звільнення двох своїх заступників. Тоді даний випадок визнали формальністю, пов'язаною з розбіжністю між колишніми політичними елітами.

Політик також привернув увагу преси банальним шахрайством. Депутат не посоромився взяти з бюджету кілька сотень тисяч гривень в якості компенсації за оренду житла, не дивлячись на наявність розкішного особняка під Києвом.

Кілька років в ЗМІ з'явилися докази того, що заможний політик, член групи «Відродження» та колишній регіонал забирає державні кошти, при цьому володіючи кількома об'єктами нерухомості.

Сам Кацуба заявляв, що не має ніякого відношення до вказаного будинку, заявляючи, що він належить його колишній дружині. При цьому, він нібито наводив докази того, що протягом усіх своїх депутатських каденцій проживав в вищезгаданому готельному номері.

У пресі знайшовся і інший компромат на Кацубу, приймальня якого свого часу розривалася від жителів Дергачівської райдержадміністрації. Будучи главою одного з найбільших районів Харківської області, він примудрився здати в оренду без дозволу ціле озеро.

Чиновник передав водний об'єкт приватному власнику без проведення торгів, що є грубим порушенням закону. Спочатку угода пройшла під приводом створення зони відпочинку, а після документи були переоформлені для ведення товарного риборозведення.

Пізніше в результаті судових розглядів з цього приводу обидва договори були визнані судом недійсними.

У 2012 році під час чергових парламентських виборів Кацубу запідозрили в спробі підкупу виборців. За кілька місяців до виборів один з хозяеев Харківщини влаштував святкову роздачу подарунків, а також концерт для учнів і педагогів, які проживають на його ділянці.

Володимира Кацубу і його впливових синів називають одними з головних спонсорів Анатолія Шарія. Скандальне сімейство зараховується до числа головних фінансистів ще більш скандального блогера.

Дана інформація з'явилася після того, як напередодні позачергових парламентських виборів, молодший син Кацуби викупив функціонуючу «Об'єднану партію» і перейменував її в «Партію Шарія», з якої скандальний блогер і пішов на вибори.

Ходять чутки, що разом з Кацубою Шарія фінансують і інші харківські магнати, які планували відстоювати власні інтереси через Інтернет-знаменитість.

Фотографії

Владимир Кацуба

Владимир Кацуба

Відео

Посилання

Фейсбук