Дмитро Сторожук – український політик і юрист, перший заступник генерального прокурора України. Про кар'єру, сім'ю, компромат, доходи – читайте в матеріалі.
Біографія
Дата народження – 12.11.1985
Місце народження – Вінниця, Україна
Вік – 33 роки
Знак зодіаку – Скорпіон
Національність – українець
Сім'я
Дмитро Анатолійович одружений, його дружину звуть Аліна Сорока. Жінка родом з міста Мала Виска Кіровоградської області. Займається підприємницькою діяльністю. Сім'я виховує двох дітей – синів Макара і Адріана.
Освіта
Середню освіту здобув у рідному місті. Після випуску переїхав до Києва і вступив до Київського національного університету внутрішніх справ, де здобув спеціальність юриста-правознавця.
Кар'єра і бізнес
Свою кар'єру Сторожук почав ще в студентські часи – працював консультантом в невеликій юридичній фірмі. У 2007 році перейшов в колекторської компанії "Догмат Україна".
Після випуску з університету влаштувався в організацію "Фонд соціальних стратегій", де спочатку був штатним юристом, а потім очолив весь юридичний відділ компанії.
Взимку 2012 року Сторожук почав роботу в партії «Фронт змін». Більше року він займав пост заступника глави юридичного департаменту, а також був начальником управління юридичного супроводу організацій партії.
Дмитро Сторожук працював помічником народного депутата Арсенія Яценюка. При цьому свої обов'язки він виконував на громадських засадах, тобто грошей за це не отримував.
А в 2012 році і сам вирішив брати участь у парламентських виборах. Йшов від партії «Батківщина» під далеким 158-м номером. У підсумку – до Верховної Ради так і не пройшов. Сторожук продовжив роботу на Яценюка, а також влаштувався на аналогічну посаду до нардепа Павла Петренка (проте вже на платній основі).
З 2013 по 2014 року Дмитро Анатолійович був главою юридичного відділу організації «Фронт змін». А ось після Революції Гідності кар'єра політика пішла вгору – він отримав посаду начальника Виконавчої служби. Однак довго не пропрацював, вирішив знову йти і в парламент. У листопаді 2014 року брав участь у позачергових виборах до Верховної Ради від Народного фронту і на цей раз успішно.
У парламенті входив в комітети, які займаються питаннями податкової і правової політики, правосуддя. Відвідав 88 відсотків засідань Верховної Ради. Дмитро Сторожук зробив 10 депутатських запитів, взяв участь у створенні 18 законопроектів і 8 разів виступив з парламентської трибуни.
Народним депутатом пробув недовго – всього півтора року. У 2016 році Сторожук відмовився від повноважень нардепа. Це було пов'язано з його призначенням на посаду першого заступника генерального прокурора України.
Сторожук входить до складу Міжнародної слідчої групи, яка розслідує катастрофу пасажирського літака Boeing 777 рейсу MH17, який був збитий в 2014 році.
У минулому році Дмитро Анатолійович отримав звання заслужено юриста.
Компромат і чутки
Під час одного з засідань Верховної Ради журналісти сфотографували, як депутат Сторожук листується зі своїм колегою Андрієм Іванчуком. Темою було призначення Дмитра Анатолійовича на якийсь високий пост. В ході спілкування Сторожук висловив побоювання, що Юрій Луценко буде чинити опір цьому призначенню. Іванчук на це відповів, що люди олігарха Коломойського в ВР повинні проголосувати за призначення. Закінчується листування повідомленням Іванчука «Відпрацюєш))», мабуть, роблячи натяк на подальше надання послуг Коломойському. Найцікавіше, що незабаром народний депутат дійсно отримав посаду першого заступника генпрокурора Юрія Луценка.
Призначення Сторожука викликало невдоволення в пресі, адже політику було всього 30 років, і достатнього досвіду в юридичній сфері він не мав. Журналісти називають Дмитра Анатолійовича лялькою-маріонеткою, що діє в інтересах своїх покровителів.
У 2016 році розгорівся ще один скандал – Сторожука обікрали в одному з київських ресторанів. З чуток, у політика витягли портмоне, в якому було 10 тисяч гривень та 2 тисячі доларів.
Але порушенням закону відомий і сам Сторожук. Так, в 2017 році він брав участь у з'їзді партії Народний фронт, хоча згідно з кодексом етики, не має права брати участь в політичному житті країни. Дисциплінарна комісія проводила розслідування з цього приводу, однак вища рада правосуддя не побачила в діях Сторожука ніяких порушень.
У 2019 журналісти програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» з'ясували, що Сторожук з колегою Юрієм Столярчук допомагали шахраєві Дмитру Малиновському кілька років вважатися мертвим.
До своєї інсценованої смерті Малиновський був основним підозрюваним в декількох кримінальних справах в Україні. Він звинувачувався в шахрайстві на суму понад 340 тисяч доларів, підробці документів і фіктивному мінуванні суду.
Декларація
Згідно з декларацією про доходи за 2018 рік, Сторожук володіє земельною ділянкою в Лука-Мелешківській Вінницькій області, квартирою в 54 квадратних метра в Києві (купив Дмитро Анатолійович її в 2017 році за 729 тисяч гривень).
Дружина працівника прокуратури орендує квартиру в Києві, також на неї записана земельна ділянка в селищі Олександрівка.
Згідно з декларацією, власної машини у політика немає. Він бере в оренду Hyundai Grand Santa Fe у фермерського господарства "Красляни", володіє яким його свекор Сорока Володимир Павлович.
За минулий рік Сторожук заробив понад 1,5 мільйона гривень. Його дружина – 47 тисяч гривень. Ще 1,5 мільйона принесла їй підприємницька діяльність.
У банку подружжя зберігають 630 тисяч гривень, 500 євро і 900 доларів. А ось готівкою значно більше – 57 тисячі доларів і 250 тисяч гривень.
Фотографії
Відео
Посилання
Сторінка Дмитра Сторожука в Фейсбук
Сторінка Генеральної прокуратури України в Твіттері