Еміне Айяровна Джапарова – перший заступник міністра інформаційної політики України. Про кар'єру, особисте життя, компромат і доходи – читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження – 5.05.1983

Місце народження – Крим, Україна

Вік – 36 років

Знак зодіаку – Телець

Сім'я

Про сімейний стан Еміне Джапарову в відкритих джерелах інформації мало. Нам вдалося дізнатися, що чоловіка жінки звуть Німетулаев Ленур. Однак, судячи з декларації журналістки, пара на сьогоднішній день знаходиться в розлученні (у документі про майно за 2018 рік інформації про чоловіка немає). Також відомо, що жінка виховує двох дочок – Іман та Алем-Султан.

Освіта

Середню освіту отримала в Криму. Після випуску вступила до Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (2000-2006), відділення міжнародних відносин. Отримала дипломи політолога-міжнародника і перекладача англійської мови з відзнакою

У 2005 була учасницею програми Держдепартаменту США "International Visitor Leadership Program". У тому ж році взяла участь у стажуванні "Молодіжна альтернатива", яка проходила в Секретаріаті першого заступника Голови Верховної Ради.

У 2008 році брала участь в програмі для дипломатів при Інституті міжнародних відносин Клінгендаль, Королівство Нідерланди.

Кар'єра і бізнес

Після навчання влаштувалася помічником першого віце-прем'єр-міністра. Займалася питаннями національних меншин в Україні. Посаду займала протягом року і зарплату не отримувала.

Починаючи з 2008 року займала пост аташе за посадою третього секретаря відділу соціально-гуманітарних питань Департаменту культурного та гуманітарного співробітництва МЗС України.

У 2001 році почала займатися журналістикою.

У 2014 році влаштувалася ведучою на кримськотатарський телеканал АТР. Вела кілька авторських програм, була редактором та ведучою новин "Заман".

Потім зайняла пост випускового редактора програми Miz-Mizlar (Зануди) – це щотижневе шоу. Також Джапарова вела бізнес-вісник на тому ж АТР.

Автор і ведуча шоу про моду Sherfe fashion і програми "ПроКіно".

У 2014 році перейшла на посаду помічника головного редактора сайту "Крим. Реалії". З лютого 2014 року – журналіст (фрі-лансер) "Радіо Свобода", автор ідеї та продюсер програм з історії кримських татар "Тугра" і з кримськотатарської мови "Еліфбе".

З 2015 року працювала помічником міністра інформаційної політики з питань інформаційної політики щодо Криму.

З квітня 2016 – перший заступник міністра інформаційної політики України. Разом з представниками Меджлісу кримськотатарського народу вона регулярно проводить різноманітні заходи, щоб нагадати світовій спільноті про переслідування кримських татар в Криму окупаційною владою.

У 2019 заявила, що йде на парламентські вибори в складі команди Володимира Гройсмана.

Компромат і чутки

У минулому році Джапарова в ефірі російського телеканалу "Дождь" відмовилася розмовляти російською мовою. Журналісти хотіли взяти коментар у чиновниці щодо звільнення заступників голови Меджлісу кримсько-татарського народу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза.

Джапарова почала говорити українською мовою, після чого ведуча Анна Монгайт перервала її, пояснивши, що в студії немає перекладача, і попросила її говорити російською мовою. Джапарова це робити відмовилася.

"Я вибачаюся, але я офіційна особа, тому змушена розмовляти українською мовою. Це мій свідомий вибір. Прошу мене вибачити і зрозуміти мою мову", – сказала представниця України.

Джапарова продовжила розмовляти українською мовою. Потім ведуча "Дождя" спробувала перевести слова для глядачів.

У 2016 році Джапарова задекларувала годинник "Omega Seamaster Professional 300m / 1000ft", вартість якого становить 102 тисячі 800 гривень. За її словами, під час перебування на зборах світових інформагентств в Кувейті, Міністр інформації Кувейту зробив українській чиновниці цей коштовний подарунок.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи, за минулий рік Джапарова заробила 556 тисяч гривень. У Києві родина орендує квратиру на 130 квадратних метрів.

Пересувається перший заступник міністра на автомобілі Audi A6 2006 року випуску. На момент покупки машина коштувала 145 тисяч гривень.

У банках Еміне Айяровна зберігає 684 долара і 963 гривні. Готівки, згідно з декларацією, не має.

У декларації за 2017 рік вказано, що чоловік Джапарову володіє квартирою на території Криму, а також складом і двома нежитловими приміщеннями.

Фотографії

Відео

Посилання

Сторінка Джапарову в Facebook