Іван Геннадійович Баканов – давній друг дитинства і колега Володимира Зеленського, юрист в компанії "Студія квартал 95". А під час президентської кампанії – ще і керівник передвиборчого штабу і голова партії "Слуга народу".

Розповідаємо про біографію, особисте життя і компромат.

Біографія

Івану Баканова 44 роки. Він народився 2 травня 1974 року в Кривому Розі. Батько – вчитель хімії та біології в одній з криворізьких шкіл.

Познайомилися Баканов і Зеленський ще в дитинстві – жили в одному під'їзді, вчилися в одній школі, разом грали в футбол.

Сім'я

Іван Геннадійович одружений. Його дружину звати Оксана Лазаренко. Сім'я виховує сина Артура. Він – студент КНЕУ імені Вадима Гетьмана.

Освіта

У 1997 році бізнесмен закінчив Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана, спеціальність "облік і аудит". Також вивчав фондовий ринок, зокрема, право здійснювати діяльність з цінними паперами в Україні та торгівлю цінними паперами. З 2004 по 2009 навчався в Академії праці і соціальних відносин і туризму в Києві на юридичному факультеті.

Кар'єра і бізнес

До "Студії 95 квартал" він працював в компанії, що займається альтернативною енергетикою, фірма володіла малими гідроелектростанціями. Однак, за словами Баканова, кому-то ці станції сподобалися – у компанії почалися проблеми, доходило навіть до рейдерських захоплень, підкинутих наркотиків і незаконних арештів.

Коли в 2012 році в компанії почалися серйозні проблеми, Зеленський допоміг їх вирішити і покликав одного на роботу юристом в "Студію Квартал-95".

З 25 січня 2013 року Баканов є керівником ТОВ "Квартал 95", а з 27 грудня 2013 року – керівником ТОВ "Студія-квартал 95" (відповідно до даних аналітичної системи YouControl).

У 2017 році обійняв посаду голови політичної партії "Слуга народу". До цього партія називалася "Партія рішучих змін", а зареєстрована була ще 13 квітня 2016 року.

При цьому на особистій сторінці в Facebook Івана Баканова вказано попереднє місце роботи концерт-хол "FREEДОМ", де часто виступає "Вечірній квартал».

Кар'єра після виборів

Під час представлення своєї команди Володимир Зеленський заявив, що нинішній керівник штабу Іван Баканов відповідатиме за взаємодію з парламентом.

Глава передвиборного штабу Зеленського Іван Баканов – людина не публічна. Однак, за службовим обов'язком, під час передвиборної компанії, був змушений вийти з тіні і почати говорити публічно. Так, в одному з інтерв'ю він заявив, що сьогодні в Україні відбувається геноцид українського народу і мародерство.

"Подивіться, що ми їмо, що п'ємо, потім йдемо в аптеку і купуємо фальшиві ліки. Потім йдемо в лікарні, які істотно відрізняються від європейських, а потім нас за гроші просто ховають. І як це назвати? Так ми хочемо жити?", – заявив юрист.

Фотографії

Відео

Посилання

Сторінка Івана Баканова в Фейсбук

Офіційний сайт команди Володимира Зеленського