Руслан Олексійович Стефанчук – український юрист і правознавець. З 2019 року співпрацює з новообраним президентом Зеленським і представляє його у Верховній Раді. Усі подробиці біографії – читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження – 29.10.1975

Вік – 43 роки

Місце народження – Тернопіль, Україна

Знак зодіаку – ваги

Сім'я

Батько – Олексій Іванович Стефанчук, йому 68 років. Займає посаду головного ортопеда-травматолога Хмельницького. Має звання заслуженого лікаря України. Автор ряду наукових статей в авторитетних виданнях, спеціалізується на питаннях політравм.

Микола Стефанчук – молодший брат. Йому 38 років. Має звання заслуженого юриста України, доцент. Починаючи з 2016 року працює викладачем в КНУ імені Тараса Шевченка.

Руслан Стефанчук одружений, його дружину звуть Марина Стефанчук. Жінка також за освітою юрист. Здобула освіту в Хмельницькому університеті управління та права. Працює викладачем в економічних ВНЗ Києва та Тернополя. Сім'я виховує двох дітей – сина Олеся і дочку Злату.

Освіта

Середню освіту Стефанчук отримав в Хмельницькому. Потім Руслан Олексійович поступив в Інститут регіонального управління та права. Одночасно з цим він навчався в Технологічному університеті Поділля. У підсумку – в 1997 році Стефанчук отримав два дипломи про вищу освіту – юриста і менеджера.

Потім вступив до аспірантури, а після захистив кандидатську і отримав звання кандидата юридичних наук. Через вісім років захистив докторську. У 2009 році він став членом-кореспондентом Академії правових наук України.

Стефанчук – автор понад п'ятсот наукових робіт. Спеціалізується на питаннях приватного права, немайнових правах фізичних осіб, договірних зобов'язаннях, питаннях інтелектуальної власності, медичному праві.

У 1996 році почав брати участь в КВН. Там і познайомився з майбутнім президентом Володимиром Зеленським.

Кар'єра і бізнес

Після закінчення Хмельницького ВУЗу влаштувався асистентом юридичної кафедри, через короткий час вступив до аспірантури.

З 2000 року працював старшим викладачем в Хмельницькому університеті, з 2005 року зайняв пост проректора з наукової роботи. Науковою кар'єрою Стефанчук займався майже 20 років і пройшов шлях від асистента до проректора.

Також в послужний списку Стефанчук числяться: Інститут законодавства ВР, Національна академія прокуратури, Вища школа адвокатури.

На сьогоднішній день Стефанчук викладає в кількох вузах Києва та Харкова. До виборів президента він працював в організації «Національний офіс інтелектуальної власності».

Два роки тому намагався отримати посаду судді у Верховному суді. Однак безуспішно. Руслан Олексійович входить в редакційні колегії декількох авторитетних юридичних видань, наприклад, «Юридична наука» і «Право України». Брав участь в написанні законів, наприклад, "Про охорону репродуктивного здоров'я», «Про облік часу в Україні» та ін

У період з 2006 по 2007 року обіймав посаду помічника нардепа з фракції "Наша Україна" Анатолія Матвінко. Гроші за це не отримував. Потім працював радником з питань інтелектуальної власності у віце-прем'єр-міністра Степана Кубіва. Однак відразу після того, як Володимир Зеленський заявив про те, що Стефанчук є частиною його передвиборного штабу, юриста звільнили.

У 2006 році брав участь у виборах до Хмельницької міськради від політсили «Собор». З 2001 року працював в Інституті законодавства Верховної Ради України. 

У 2019 став частиною команди Володимира Зеленського. 

Співпраця із Зеленським

Як заявляв сам Стефанчук, познайомився із Зеленським за часів навчання в університет, де молоді люди брали участь в КВН.

Під час президентських виборів 2019 Володимир Зеленський представив Стефанчук в якості члена своєї команди. Там Руслан Олексійович займав пост експерта в області законотворчості. Після перемоги на президентських виборах Зеленський призначив Стефанчука своїм представником у парламенті.

Декларація

У березні Руслан Сетфанчук подав декларацію про доходи за 2018 рік. Про це читайте далі.

Юрист володіє двома ділянками землі, одна знаходиться в селі Слобідка в Хмельницькій області, друга – в селі Білогородка, Київська область. Крім цього, Стефанчук зареєстрував дві квартири в Хмельницькому, одну в селищі Ярмолинці, що належить дружині, а також квартиру в столиці тещі.

Також Руслан Олексійович володіє комплектом ювелірних виробів, колекцією наукової літератури, яка містить близько 5 тисяч книг, а також старовинною іконою.

Пересувається юрист на Renault Koleos 2012 випуску, його дружина – на Renault Captur 2015 року.

Згідно з декларацією про доходи, Стефанчук заробив за 2008 рік майже 700 тисяч гривень. Зокрема, за викладання Руслан Олексійович отримав сто сімдесят три тисячі.

230 тисяч Стефанчук отримав від підприємницької діяльності. Ще 36 тисяч гривень юрист отримує в якості виплати за звання члена Академії правових наук. 40 тисяч –  страхові виплати.

Дружина Марина Стефанчук заробила за 2018 рік 70 тисяч гривень. Основний дохід – викладацька діяльність. Ще 42 тисячі склали страхові виплати.

Подружжя Стефанчук не мають ніяких рахунків в банку. Готівкою вони зберігають 22 тисячі євро, 64 тисяч доларів і 96 тисяч гривень.

Також, згідно з декларацією, в минулому році Стефанчук виплатив кредит в розмірі 22,8 тисячі гривень.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційний сайт Володимира Зеленського