Сергій Драюк - той український політик, який двічі забув вказати у е-деклараціях 10 своїх компаній. При цьому екс-прокурор не тільки забуває про власний бізнес. Але й разом із іншими політиками ініціює законопроект, згідно з яким посаду генерального прокурора може зайняти людина без юридичної освіти. Читайте біографію та досьє на колишнього прокурора, у якого 1 млн. 650 тис. грн. готівкою та понад 230 тис. грн. на банківському рахунку. Дізнайтеся, скільки заощаджень у його дружини? І у яких кричущих фактах нашого героя було викрито?

Біографія

Народився 18 червня 1953 року.

Знак Зодіаку: Близнюки. За східним гороскопом: рік Водяної Змії.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 65 років.

Сергій Овсійович Драюк порушив закон у частині персонального голосування. Крім цього, він був викритий у кнопкодавстві. Поряд із іншими депутатами голосував за законопроекти, які загрожували свободі слова. Та ще й не задекларував 10 корпорацій, що належать йому.

Сергій Драюк

У цій статті представлені подробиці усіх перерахованих вище фактів. Читайте його біографію. І дізнайтеся деталі щодо порушень у деклараціях 2013-2014 рр. Та й узагалі: навіщо ініціювали законопроект №4645, що дозволяє займати посаду генерального прокурора без спеціальної юридичної освіти?

Сім'я

Дитинство та юність пройшли у місті Ладижин Вінницької області. Тут майбутній політик народився і виріс. Згідно з даними декларації за 2018 рік, зареєстроване і фактичне місце проживання - місто Київ.

Сімейний стан: одружений. Дружина: Тетяна Олександрівна. Вона - помічник народного обранця Юрія Бабія, члена фракції «Народний фронт».

Діти: син Всеволод. Більш детальна інформація про особисте життя Сергія Драюка у відкритих джерелах відсутня.

Освіта

Навчався у місцевій середній школі міста Ладижин. Через рік після її закінчення був призваний на службу до армії.

Вищу освіту здобув у Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого. Навчався тут протягом 4-х років: із 1976 по 1980 роки.

Кар'єра і бізнес

Трудову діяльність розпочав після служби у армії. Свій перший трудовий досвід отримав на підприємстві «Вінницяенергоремонт». Працював тут слюсарем протягом 2-х років. Після чого поїхав до Харкова, щоб отримати вищу освіту.

Закінчивши інститут, протягом 14-ти років займав пост старшого помічника прокурора району, був слідчим з особливо важливих справ прокуратури Волинської та Дніпропетровської областей.

Потім змінив сферу діяльності. І протягом 3-х років працював заступником директора аудиторської фірми «ВДТ Аудит». Після цього буквально півроку був юристом-консультом КБ «ПриватБанк».

У 1998 р. стає експертом у правовій галузі ФЗП «Верітас». Працював тут протягом 9 років. Обіймав на даному підприємстві посади аудитора та замдиректора по правовій роботі.

Після цього протягом 2-х років був заступником прокурора у прокуратурі Кіровоградської області, старший помічник прокурора цього регіону.

Потім буквально рік - заступник директора юрдепартаменту ГО «Фронт Змін».

Із травня 2014 р. стає помічником міністра юстиції України. Через місяць - начальником Управління організаційно-кадрового забезпечення Держвиконавчої служби України.

Із грудня 2014 року - народний обранець України.

Член депутатської фракції політпартії «Народний фронт». Коли відбулися позачергові вибори до Верховної Ради України, Сергій Овсійович стає 71-шим у списку фракції «Народний фронт». Проходить до парламенту від цієї партії.

Щоправда, спочатку його номер був непрохідним. Зайняти місце у парламенті йому допоміг перехід однопартійців із більш високим номером із парламенту на інші пости.

Як повідомляють відкриті джерела, протягом 4-х днів (із 4 грудня 2014 р. по 8 грудня 2014 р.) був членом комітету ВРУ з питань соцполітики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

Після цього займав пост голови підкомітету з питань держсоцстраху Комітету ВРУ з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

Сергій Драюк - Член групи з міжпарламентських зв'язків із Азербайджанською Республікою, з Демократичною Республікою Конго, з Аргентинською Республікою, з Республікою Мальта, з Малайзією, з державою Ізраїль, із Румунією та Грузією.

Компромат і чутки

У 2014 році 54 народних депутата не задекларували свій бізнес. У їх числі - екс-прокурор Сергій Овсійович Драюк. Як повідомляють відкриті джерела, наш герой не задекларував 10 організацій, що йому належали. Та й у попередньому, 2013 му році, не вніс у статутний капітал внески своїх компаній, згадавши лише 2 тис. грн. статутних внесків.

На його рахунку - податкове зловживання: порушення вимог фінансового контролю. Окрім цього, у декларації 2014 року не вказані витрати на придбання нерухомого майна.

У об'єктиви телевізійних камер через кнопкодавство наш герой потрапляв двічі. У один день нардеп порушив закон у частині персонального голосування. За даними ЗМІ, рік тому, 22 березня 2018 року, парламентарій натиснув на кнопку голосування колеги по політичній партії. Справа стосувалася змін у законопроекті «Про природно-заповідний фонд України».

Потім народний обранець проголосував за заборону звернення про стягнення та накладення арешту на кошти суб'єктів господарювання у сфері тепло-, водопостачання і водовідведення, які було отримано від міжнародних фінансових організацій на впровадження інвестиційних проектів.

Більш того, поряд із іншими українськими горе-політиками екс-прокурор ініціював законопроект №4645, згідно з яким на посаду генпрокурора може претендувати і та людина, у якої немає спеціальної юридичної освіти. Даний законопроект був написаний із тією метою, щоб посаду генерального прокурора міг зайняти Юрій Луценко.

У біографії Сергія Драюка є ще один кричущий факт: наш герой голосував за законопроект №6688, який міг призвести до повного припинення діяльності деяких інформаційних ресурсів.  Ряд ЗМІ повідомляли, що вони вважають законопроект загрозливим для свободи слова.

Крім цього, він підтримав законопроект №9157, спрямований на обмеження прав свободи слова на телебаченні та в мережі інтернет.

Електронна декларація за 2013 рік

Його електронна декларація за 2013 рік свідчить про наявність загальної суми сукупного доходу в розмірі 110 тис. 640 грн.; 28 тис. грн. - сума доходів членів сім'ї. Зарплата декларанта на той момент за рік становила 73 тис. 740 грн.

У декларації також вказано земельну ділянку площею 610 м. кв. У числі вкладів, цінних паперів та інших активів, що перебувають у власності декларанта, зазначено тільки суму коштів на рахунках у банках та інших фінансових установах у розмірі 260 тис. грн.

Розмір внесків до статутного капіталу товариства, підприємства, організації, склав 2 тис. грн. Тільки переліку десятка компаній, що належать йому, в декларації за 2013 та 2014 роки немає.

Із транспортних засобів - автомобіль «Toйота Королла», 2007 р.в. Сума коштів на банківському рахунку - 210 тис. грн. У 2018-му він декларує авто «Кіа Спортейдж» 2017 р.в., куплене у цьому ж році за нібито 587 тис. 20 грн.

До речі, у нинішньому, 2019 році, ціна такого авта 2017 р.в. на вторинному ринку - від 542 тис. грн. до 731 тис. грн. Належить машина дружині декларанта.

Згідно з декларацією за 2018 рік, у парламентарія є два земельних наділи, які знаходяться у селі Любимівка та Краснопіллі, що у Дніпропетровській області площею 603 і 2500 кв. м відповідно. У подружжя в Любимівці є земельна ділянка площею 575 кв. м.

Зазначена в декларації київська на квартира на 45,10 кв. м - орендована. У особистій власності у парламентарія - нерухомість у смт Авіаторське, що знаходиться в 3-х кілометрах від правого берега річки Дніпро та в 3-х кілометрах від міста Дніпро.

Селище міського типу входить до Дніпровської міськради. Тут у екс-прокурора дві квартири: площею 44,3 м² та 55,5 м². Ця нерухомість - власність усіх членів сім'ї. Але у якому відношенні, Сергій Драюк не вказав.

У декларації 2018 року політик також зазначив наявність у Краснопіллі господарської будівлі, споруди площею 35,62 м². Із об'єктів незавершеного будівництва у його власності - дачний будиночок площею 40,40 кв. м, який зводиться у тій же Любимівці, що на Дніпропетровщині.

До числа його корпоративних прав увійшли 12 фірм, у яких парламентарій має різні частки від загального капіталу. До речі, він є кінцевим бенефіціаром 9-ти із 12-ти корпорацій.

Заробітна плата декларанта в Управлінні справами Апарату Верховної Ради України склала за 2018 рік 444 тис. 173 грн. Відсотки від вкладень у ПАТ КБ «ПриватБанк» - 20 тис. 192 грн. Пенсія Сергія Євсейовича, що виплачується Кіровоградським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Кіровоградської області, - 181 тис. 486 грн.

Відсотки дружини, отримані Тетяною Олександрівною від ПАТ КБ «ПриватБанк» - 35 тис. 236 грн. Її зарплата в Управлінні справами Апарату Верховної Ради України - 132 тис. 750 грн. Декларант вносить подарунок для дружини у негрошовій формі вартістю 200 тис. грн. від Людмили Іванівни Куталової. Прибуток від відчуження рухомого майна (крім цінних паперів та корпоративних прав) для дружини декларанта склав 65 тис. 912 грн.

Грошові активи подружжя

Із грошових активів у народного депутата 1 млн. 650 тис. грн. готівкою. У Тетяни Олександрівни - 220 тис. грн. На їхніх банківських рахунках: 17 тис. 534 долара та 161 тис. 133 грн. у дружини та 230 тис. 918 грн. у самого декларанта.

Фотографії

Сергій Драюк

Відео

 

Посилання

Фейсбук

Контактні дані, телефон: +38 (044) 255-44-05. Електронна пошта: Drayuk.Serhii@rada.gov.ua