Біографія

Сергій Соболєв
Соболев

Сергій Соболєв - старожила українського парламенту, який почав будувати кар'єру ще з 1990 року. Саме він став одним з перших українських депутатів, який зумів зберегти свій мандат до 2019 року, коли українці вибирають вже дев'яту версію парламенту.

Має репутацію великого рішали, якого боїться і поважає сама Юлія Тимошенко. Звинувачується в крадіжці грошей комуністичної партії і покривання інтересів українського олігархату.

Вся правда про соратника Тимошенко, який знову хоче потрапити до Верховної Ради - в цій статті.

Сергій Соболєв народився 5 вересня 1961 року

Знак зодіаку Діва

Народився в рік Металевого бика

Віросповідання: православний

Розмовляє російською, українською та англійською мовами

Сім'я

Сергій Соболєв
Соболев

Соболєв Сергій Владиславович родом з робітничо-інтелігентної родини. Його батько Владислав Анатолійович був працівником Запорізького алюмінієвого комбінату, а пізніше став главою ДСТ. Мати політика Інна Михайлівна працювала лікарем-педіатром.

Соболєв все життя перебуває у шлюбі з Ніною Іванівною Соболєвої - професійним учителем історії. У шлюбі дружина народила трьох дітей: доньок Юлія і Олену, сина і двійню.

В якості хобі політик вказує теніс, гірські лижі і футбол.

Освіта

Сергій Соболєв

Біографія скандального нардепа досить непроста. Перед тим, як стати зіркою політики, Соболєв отримав історичну освіту в Запорізькому державної педагогічному інституті.

Будучи вже дорослою людиною, Сергій Владиславович отримав другу вищу освіту. Соболєв є випускником юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Кар'єра і бізнес

Сергій Соболєв

Трудовий шлях одного з найбільш досвідчених і скандальних політиків країни, компромат на якого в достатку можна зустріти в Мережі, почав ще в 1978 році. Першим місцем депутат був запорізький оборонний завод Гамма.

Не уникнув Соболєв долі служби в лавах Радянської армії. Борг батьківщині Сергій Владиславович віддавав в період з 1983 по 1985 роки.

Вийшовши на гражданку, молода людина рік відпрацювала на підприємстві Укрграфіті в рідному Запоріжжі. У 1986 - 1990 року Соболєв влаштувався викладати історію в одному з місцевих педагогічних училищ, адміністрація якого нібито високо цінувала молодого фахівця.

Відзначимо, що нинішній депутат і нібито український патріот був ідейним комуністом і складався в КПРС, з якого вийшов лише тоді, коли стало ясно, що доля СРСР - вирішена.

Сергій Соболєв, фото якого в молоді роки не доступне в Інтернеті, є представником першого скликання Верховної Ради України. Політик обрався в далекому 1990 році від Хортицького виборчого округу.

У перші роки незалежної України Соболєв був лідером депутатської групи «Демократичне відродження» і засідав в Комітеті Верховної Ради з питань освіти і науки.

Соболєв, бізнес якого на політиці триває вже третє десятиліття, потрапляє у другий склад парламенту, в якому очолює групу «Реформи». Також Сергій Владиславович займався проблемами дикої української приватизації, наслідки якої «розгрібають» вже кілька поколінь наших співвітчизників.

На цій посаді Соболєв зображував боротьбу за майно Чорноморського пароплавства, а також працював над змістом першої версії Конституції, від якої вже мало що залишилося в наші дні.

У 1997 році Сергій Владіславочі стає одним з керівників партії «Реформи і порядок», а в період з 1998 по 2000 роки працював в організації «Середньоєвропейська агенція».

На початку 2000-х Соболєв пропустив роботу в третій версії парламенту, але зате приєднався до команди тодішнього прем'єр-міністра Віктора Ющенка.

У період з 2002 по 2006 роки політик, партія президента для якого стала шляхом поверненням в політику став одним з найактивніших учасників «Нашої України». У третьому для себе парламенті Соболєв був членом комітету з реалізації адміністративної реформи та в Комітеті з питань правової політики.

Планові вибори 2006 року відзначилися для політика поразкою власної політичної сили «Реформи і порядків» в складі блоку «ПОРА-ПРП». Однак, на наступний рік Соболєв приєднується до Юлії Тимошенко, яка перебувала тоді на піку популярності, і стає членом її «Батьківщини».

У черговому скликанні Соболєв активно працює в комітетах, засідає в ПАРЄ і є заступником голови фракції, яка після відставки Тимошенко і приходу до влади Януковича, формує опозиційний Кабінет міністрів.

У 2012 році Соболєв знову стає народним обранцем, і в черговий раз від партії Батьківщина, що залишилася без свого беззмінного лідера Юлії Тимошенко, яка відбуває покарання в Качанівській колонії.

Намагається Соболєв в черговий раз стати депутатом і в 2019 році, отримавши четверте місце в передвиборному списку політичної сили Юлії Тимошенко.

За роки перебування при владі Соболєв, декларація про доходи якого викликає величезні сумніви в її правдивості, став багатою і титулованою людиною. Має звання державного службовця третього рангу, а також є кавалером ордена «За заслуги».

Контакти народного депутата не доступні в Мережі, так як він вважає за краще не працювати з виборцями, а більше з'являтися перед камерами і вирішувати кулуарні питання.

Компромат і чутки

Сергій Соболєв

За десятиліття роботи в політиці Сергій Соболєв зумів нажити величезну кількість ворогів всередині українського політичного естеблішменту. Крім того, один з піонерів українського парламантерізма засвітився в ряді скандалів, які кидають тінь на його іммідж відповідального і порядного політика.

Перший великий скандал в кар'єрі Соболєва пройшов ще під час його перебування комуністом. Одного з найбільш чесних соратників Юлії Тимошенко звинувачують в розкраданні коштів Комуністичної партії Радянського Союзу.

Згідно з даними джерел, Сергій Соболєв активно дружив і співпрацював з важливими місцевими партійними діячами. У числі його давніх партнерів за злочинами називають главу запорізького міськкому Петра Ваната, а також його колегу Олександра Головко.

Саме Соболєв допоміг старшим товаришам привласнити, а потім і освоїти гроші партії за відповідну частку. Жителі Запоріжжя прекрасно знають, що після розвалу Радянського Союзу кошти КПРС були вкладені в приватизацію і обробку місцевого готелю Інтурист.

Така людина, як Соболєв, не перестає вражати виборців подальшими скандалами. Зокрема, Сергій Владиславович називається одним з найбільших корупціонерів при владі в історії сучасної України. Крім того, Соболєв, зять якого, за чутками, активно допомагає тестю в освоєнні державного бюджету, сотні разів давав і порушував передвиборні обіцянки.

Згідно з офіційними даними, перебігом свого останнього депутатського терміну він встиг виконати не більше 30% від даних виборців обіцянок, проігнорувавши необхідність виконання інших умов.

Інсайдери стверджують, що Соболєв за роки перебування в парламенті встиг стати доларовим мільйонером. Соратник Тимошенко заробив мільйони на відстоюванні інтересів найбільших бізнес-структур в стінах Верховної Ради за відповідну плату.

Сергія Соболєва називають одним з покривателей незаконних схем, пов'язаних з Українською національною лотереєю. У 2009 році разом з колегами по БЮТу Сергієм Терьохіним і Віктора Уколова він був звинувачений депутатом Антом Яценко в причетності до тіньових схем.

Зокрема, депутатська група допомагала УНЛ піти від відповідальності за реалізацію податкових махінацій, порушень умов ліцензійних угод, недоліком капіталізації і вирішила проблеми з формуванням призового фонду.

До 2004 року Соболєв був бізнес-партнером власників УНЛ, якими називали підприємців, зареєстрованих на офшорних Британських Віргінських островах. За даними інформаторів, за сприянню реалізації прибутку з лотерейних схем Соболєв і партнери отримували мільйони гривень щомісяця.

Згідно загальній думці, Сергій Соболєв є справжнім сірим кардиналом українського парламенту. Його багаторічне виживання в стінах Верховної Ради пояснюють хитрістю і безпринципністю. Багато хто знає, що Соболєв в курсі всіх схем в політиці і може організувати потрібну кількість голосів за законопроект або злити його в лічені години.

Його досвід і знання високо цінує не тільки Тимошенко, а й інші політики, які бояться Соболєва і не хочуть псувати з ним стосунки.

Фотографії

Сергій Соболєв

Відео

Посилання

https://ba.org.ua/deputati-frakcij/