На президентських виборах 2019 року Сергій Кальченко виступав представником у Центральній виборчій комісії тоді ще кандидата у президента Володимира Зеленського. Він також є спонсором цієї політичної сили. Дізнайтеся, яку суму адвокат пожертвував? Яке його матеріальний стан? Тут представлена його декларація, повна біографія та досьє.
Біографія
Народився 30 грудня 1964 року.
Знак Зодіаку: Козоріг. За східним гороскопом: рік Дерев'яного Дракона.
Національність: українець.
Віросповідання: православний.
Вік: 54 роки.
Сергій Кальченко - кандидат юридичних наук, адвокат і партнер юридичної компанії «Катеринчук, Моор і партнери». Його ім'я значиться серед її засновників, як і засновників «Українського центру правових досліджень при українському юридичному фонді», а також Hillmont Partners, партнером якої він зараз також є. Щоправда, в його декларації за 2018 рік у числі корпоративних прав «Катеринчук, Моор і партнери» не значиться.
На парламентських виборах 2019 року Сергій Віталійович - кандидат у народні депутати від політичної сили «Слуга народу». У списку партії значиться під номером 24. Тут варто відзначити, що політична сила Володимира Зеленського отримала від спонсорів у кінці 2018 року майже півмільйона пожертвувань.
Давайте дізнаємося, яку суму пожертвував Сергій Віталійович для партії Володимира Олександровича? Скільки заробляє спонсор політичної сили? Які грошові активи він зберігає? І скільки грошей не пошкодували інші спонсори?
До речі, у декларації Сергій Кальченко приховав справжню вартість авто Volkswagen Tiguan. Малоймовірно, що автомобіль такого класу 2013 р.в. він міг купити за суму понад 100 тис. грн. Дізнайтеся подробиці його біографії. Читайте повне досьє і компромат.
Сім'я
Дитинство та юність пройшли у Києві. Тут він народився та виріс.
Сімейний стан: одружений. Дружина: Тетяна Полікарпівна Гончарук. Діти: син Андрій.
Освіта
У 18 років вступив до Київського політехнічного інституту. Через 6 років отримав диплом про закінчення вищого навчального закладу. Отримана спеціальність - інженер електронної техніки.
Другу вищу освіту здобув через понад 10 років. У 1996 році вступив, а в 2001-му закінчив Національну юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого. Освоєна спеціальність - правознавство. Отримана кваліфікація - юрист.
Через 14 років захистив наукову дисертацію. Кандидат юрнаук за фахом «Адміністративне право і процес, фінансове право, інформаційне право».
Кар'єра і бізнес
Із кінця дев'яностих працював у проектах міжнародної технічної допомоги при USAID. Сфера діяльності - сприяння організації виборів в Україні.
У 29 років обіймав посаду замвиконавчого директора Української правничої фундації. Працював тут, починаючи із 1993-го року, протягом восьми років. Був директором програм, виконавчим директором.
Наступні 5 років займав посаду експерта при компанії Development Associates, Inc. Був ведучим експертом проектів «Вибори та політпроцеси», а також «Сприяння організації виборів в Україні».
Із 2007-го року по 2016-тий - старший юрист, керівник департаменту, партнер адвокатської компанії. Потім - асоційований партнер, адвокат юркомпанії.
Експертною діяльністю займався із 2004-го року. Був співавтором посібника для членів дільничних ІК на президентських виборах. У 2007-2009 рр. розробляв проект із навчання суддів у співпраці з Академією суддів України.
Із 2008-го року залучався у якості експерта до заходів і проектів Венеціанської комісії Ради Європи.
Із 2010-го по 2017-й проводив семінари для членів ВК і спостерігачів у найрізноманітніших країнах: Україні, Мексиці, Азербайджані, Канаді, Молдові.
Згідно з даними unp.news, у минулому Сергій Кальченко - помічник народного депутата у Верховній Раді України четвертого скликання від блоку Віктора Ющенка «Наша Україна» Юрія Ключковського.
2019 р. – коли Володимир Олександрович Зеленський був ще тільки кандидатом у президенти, він публічно представляв Сергія Віталійовича Кальченко як «експерта із виборчого законодавства, європейським стандартам у галузі прав людини».
Після перемоги Володимира Зеленського на виборах Сергій Кальченко стає кандидатом на посаду голови комітету із питань регламенту та організації роботи Верховної Ради України IX скликання.
Компромат і чутки
Згідно із декларацією за 2018 рік, у власності Сергія Віталійовича - столична квартира площею 98,8 м². У спільній власності (декларанту належить 60%) - земельна ділянка на 0,57 м², яка знаходиться у Старих Безрадичах Обухівського району Київської області.
У числі транспортних засобів значиться Volkswagen Tiguan, 2013 р.в. - по 50% власності подружжя. Зазначена у декларації вартість у рази занижена - лише 149 тис. грн. Рік придбання авто – 2016-й. Насправді вартість автівки такого класу на вторинному ринку - від 308 тис. грн. до 650 тис. грн.
Корпоративні права декларанта: ТОВ «Український центр юридичних досліджень при українському правовому фонді» - 0,5% від загального капіталу. Види діяльності: адвокатська, видання книг, оптова торгівля папером, картоном, книгами, журналами та канцелярським приладдям; дослідження і розробки у галузі гуманітарних та суспільних наук; послуги секретаря, послуги із перекладу та експедиторська робота.
У числі його корпоративних прав значиться також адвокатське об'єднання «Хіллмонт Партнерс», яке здійснює діяльність у сфері права. На Youcontrol, де вказано повне досьє на кожну компанію України, Сергій Віталійович Кальченко числиться засновником цих двох компаній, а також ТОВ «Катеринчук, Моор і Партнери». Вид діяльності - правова сфера.
Гонорари та інші виплати за цивільно-правовими договорами Сергія Віталійовича за 2018 рік склали 492 тис. 698 грн. Заробітна плата, отримана за основним місцем роботи, - всього лише 44 тис. 802 грн. А у дружини й зовсім - 5 тис. 932 грн.
При цьому на різних банківських рахунках декларанта 44 тис. 998 євро, 5 тис. 954 євро, 6 тис. 319 грн., 8 тис. 630 грн. Готівкою він зберігає 42 тис. євро, 68 тис. доларів і 82 тис. грн. У дружини готівкою лише 2 тис. 655 грн.
Маючи солідні грошові активи, Сергій Віталійович Кальченко стає спонсором команди новообраного президента Володимира Зеленського. Він вніс кругленьку суму для партії у розмірі 100 тис. грн.
Згідно з даними відкритих джерел, у листопаді-грудні 2018 року політична сила Володимира Зеленського отримала від спонсорів на рахунок майже півмільйона пожертвувань - 434,9 тис. грн. До цього політсила, яка більше вважалася віртуальною, не подавала ознак життя.
Як повідомляв «Главком», згідно із фінансовим звітом за другий квартал 2018 року, політична партія не мала ні копійки коштів. І тільки у третьому кварталі 2018 року на рахунок партії впали перші «копійчані» 4 тис. 600 гривень.
А ось у четвертому кварталі 2018 року рахунок партії демонструє вже вищі показники: 434,9 тис. грн. та ще 27 тис. грн доходу вказані як спонсорські внески від адвокатського бюро «Качура Лоерс», яке надавало політичній силі Володимира Зеленського у безоплатне користування офіс.
Тим часом, площа орендованого приміщення також значно збільшилася. Зі «смішних» 4 квадратів, про які раніше неодноразово писав той же «Главком», до 30 квадратних метрів. Якщо вірити офіційному звіту, за тією ж адресою - вулиця Січових Стрільців, 77.
Спонсорами партії виступили п'ятеро осіб: Сергій Валерійович Нижній, який передав до фонду партії 149 тис. грн., Світлана Станіславівна Піщанська - 145 тис. грн, Сергій Віталійович Кальченко - 100 тис. грн, Руслан Сергійович Дідовець - 20 тис. грн. та Павло Володимирович Ткаченко - 20 тис. грн.
Соціологічні опитування, які проводилися напередодні президентських виборів 2019, представляли дані, що свідчили про ймовірну перемогу Володимира Зеленського. При цьому за останні три місяці 2018 року партія «Слуга народу» витратила лише 20,3 тис. грн., із яких основну суму у розмірі 20 тис. грн. було виплачено адвокатському бюро «Качура Лоерс» за ведення бухгалтерського обліку.
Веб-портал unp.news повідомляє, що Сергій Кальченко отримав вчений ступінь завдяки тому, що найняв групу людей, які зробили за нього всю роботу. І в 2015 році отримав звання кандидата юрнаук, за яке заплатив певну суму. Видання зазначає суму від 10 до 25 тис. доларів.
І додає, що юркомпанія «Катеринчук, Моор і партнери», у якій він надавав послуги адвоката, і адвокатське об'єднання Hillmont Partners, не обслуговують звичайних українських громадян. Вони нібито ведуть юрсупровід угод, які спрямовані на приховування та відмивання прибутків, на вивезення бюджетних грошей із України, на легалізацію коштів, отриманих від іноземних резидентів на проведення політпроектів і виконання політзадач.
Фотографії
Відео
Посилання
Офіційний сайт партії «Слуга народу», адреса головного офісу політичної сили: вул. Новоселицька, 7. Поштова скринька: press@sluga-narodu.com
Сторінка партії у соцмережі Фейсбук - на момент виходу публікації серед її передплатників було 270 тис. 240 осіб.