Біографія

Вадим Галайчук

Вадим Сергійович Галайчук народився 14 лютого 1971 року.

Знак Зодіаку: Водолій

Народився в рік Металевого Кабана

Віросповідання: православний

Розмовляє російською, українською та англійською

Кого захищав нинішній соратник Зеленського? Які його кар'єрні перспективи і чим він запам'ятався українцям? - Відповіді тільки в цьому матеріалі.

Сім'я

Вадим Галайчук

Знаменитий юрист є вихідцем з населеного пункту з незвичайною назвою Городок, що знаходиться в Хмельницькій області. Про особисте життя Вадима Сергійовича майже нічого не відомо. Біографія політика, опублікувана в Мережі, має дані, що він одружений і має трьох дітей. Ім'я дружини і дітей у відкритих джерелах - не виявлені.

Освіта

Вадим Галайчук

Вадим Галайчук є одним з найбільш освічених представників ЗеКоманди. У 1999 році він отримав диплом Київського університету імені Шевченка за фахом Правознавство.

Уже в 2001-2002 року юрист проходив додаткову підготовку в школі кримінальної юстиції, розташованої в Державному Університеті Мічигану (США). Має диплом магістра соціологічних наук.

Реалізувавшись в Україні, Галайчук вирішив знову отримати додаткову освіту. Пройшов курс навчання соціальної корпоративної відповідальності в Шведському інституті.

Кар'єра і бізнес

Вадим Галайчук

Досьє на Галайчука в Інтернеті має дані, що кар'єру він почав в 1997 році. Першою роботою майбутнього політика була в Американської асоціації юристів. Там він працював штатним юристом і перекладачем.

Уже в 2001 році він поїхав стажуватися в США за програмою BKSH & Associates. Деякий час працював у Вашингтоні.

Першим великим кар'єрним успіхом Галайчука стала робота в юридичному департаменті партії Наша Україна. Юрист також працював на тодішнього кандидата в президенти України Віктора Ющенка.

У період з 2005 по 2016 року Вадим Галайчук числиться старшим партнером фірми Моор і партнери. У ці роки отримує репутацію одного з кращих юристів країни.

У 2016 році він залишає стару компанію і приєднується до нової - Hillmont Partners.

Широка громадськість дізнається про Галайчука лише в 2019 році. Тодішній кандидат в президенти Володимир Зеленський вибирає його в якості головного юриста свого передвиборчого штабу.

Влітку 2019 року Вадим Сергійович, фото якого в мережі починають шукати лише зараз, стає народним депутатом України від партії Слуга народу. У новому парламенті юрист отримує можливість продовжувати кар'єру на новому рівні. Сьогодні його посада звучить, як перший заступник Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом.

Восени 2019 року в ЗМІ почали обговорювати інформацію про те, що Галайчук є найбільш імовірним кандидатом на місце голови Центральної виборчої комісії України.

Вадим Галайчук також добре відомий як громадський діяч. У 1998 році став юридичним радником при групі компаній Барентс і працював для Національного банку України.

У 2003 році він був керівником благодійного проекту і керував приймальнею організації Народний адвокат, яка надавала безкоштовну юридичну допомогу жителям Вінницької області.

У 2003 і 2004 роках він активно працював на тодішнього кандидата в президента Віктора Ющенка, для штабу якого він створив ряд навчальних і аналітичних матеріалів з питань проведення виборчих кампаній і допомагав вирішувати виборчі спори.

У період з 2007 по 2008 роки він працював на території Республіка Молдова, де брав участь в підготовці спостерігачів за місцевими виборами.

У 2009 році Галайчука занесло в Афганістан, де він також був спостерігачем на виборах.

Між 2012 і 2013 років він працював на кандидата в народні депутати Миколу Катеренчука. Будучи довіреною особою політика він керував міжнародним відділом Європейської партії України і допомагав політику на виборах по мажоритарному округу у Вінницькій області.

Вадим Сергійович був активним учасником подій Революції гідності і особисто брав участь в організації розслідування масових побиттів правоохоронцями громадян в центрі Києва 1 грудня 2013 року.

У 2014 році Галайчук став членом Асоціації правників України. Зайняв пост заступника голови Комітету з конституційного та адміністративного права, а також прав людини.

Роки роботи Вадима Сергійовича в юриспруденції і громадській сфері були відзначені спеціальною нагородою USAID.

Компромат і чутки

Вадим Галайчук

Особисто Вадим Галайчук не має скандальною репутацією і став відомий широкому загалу лише навесні 2019 року. Тоді він став юристом виборчого штабу кандидата в президенти Володимира Зеленського.

Однак, до отримання масової популярності він був добре знайомий представникам політичної та бізнес еліт, яким надавав юридичні послуги.

Зокрема в період з 2002 по 2004 роки він представляв інтереси кандидата в президенти України і колишнього прем'єр-міністра Віктора Ющенка. Колишній бос нинішнього соратника Зеленського має репутацію одного з найбільш корумпованих і неефективних політиків за всю історію України.

Зокрема, Ющенко, який йшов на вибори під гаслом борця з корупцією та олігархами, отримував фінансування від найбільших бізнесменів країни.

Віктор Андрійович звинувачується у брехні українському народові і прійнятті від грошей великого олігархату. Галайчук можливо допомагав приховати від громадськості подробиці справи про енго отруєнні, яке допомогло йому перемогти на президентських виборах в три тури, що розтягнулися на 2004 - 2005 роки. Ходили чутки, що Ющенко спеціально приховував правду від слідчих, не бажаючи, щоб ті дізналися правду про інцидент. У приховуванні правди йому допомагали і кращі юристи країни, в число яких входив і Галайчук.

Цілком ймовірно, що юрист вирішував і інші спірні справи, приписувані Ющенко. Зокрема. варто згадати звинувачення в отриманні великих хабарів від бізнесменів, відмиванні грошей, розкрадання коштів бюджету. За версією колишнього губернатора Луганської та Закарпатської областей лише на схемі по розкраданню коштів на будівництво дитячої лікарні Ющенко і сім'я міг отримати мільйони доларів.

Ще більш гіршу репутацію має інший клієнт Галайчука - Микола Катеренчук. Колишній народний депутат і один з найбільш одіозних представників старої української політичної еліти в багатьох ЗМІ відкрито називається авантюристом, брехуном, маніпулятором і корупціонером.

У політика навіть є образливе прізвисько Коля-Буратіно, яке йому дали кияни в період чергових виборів мера. Політик так нахабно брехав, що цього не стерпіли навіть кияни, які вже давно звикли до фантастичних заявою кандидатів у міські голови.

Зокрема, колишнього клієнта Галайчука звинувачують в махінаціях з правом власності на препарат для підвищення потенції Ерікріл, який він нібито незаконно продав за кордон. Також його називали одним з партнерів по здійсненню корупційних схем тодішнього одіозного мера Києва Леоніда Черновецького.

Катеринчук також традиційно для українських політиків підозрюється в ухиленні від сплати податків і приховуванні майна.

В ході Революції гідності політик відзначився тим, що сам оголосив себе революційним комендантом Києва, здивувавши тодішню опозицію і самих протестуючих.

На даний момент Галайчук називається одним з головних претендентів на пост глави нового складу ЦВК. Його кандидатура критикується користувачами Мережі за кумівство і спадкоємність, оскільки раніше він захищав інтереси бізнесу нового президента і був одним з найбільш активних учасників його компанії.

Фотографії

Вадим Галайчук

Вадим Галайчук

Вадим Галайчук

Відео

Посилання

Посилання на сторінку депутат на офіційному сайті Верховної Ради.