Біографія

Єфім Звягільский: джерело: скріншот з YouTube

Звягільський Юхим Леонідович народився 20 лютого 1933 року.

Знак зодіаку: Риби

Народився в рік Півня

Розмовляє російською, українською, івритом

Віросповідання: іудей

Скільки саме гірників міг погубити Юхим Звягільський? Як він причетний до ПіСУРУ і чому це робить його батьком української корупції? Скільки саме він платив бойовикам так званої ДНР і чому був змушений роками ховатися в Ізраїлі? - Відповіді на ці та багато інших питань - у цьому матеріалі.

Сім'я

Єфім Звягільский: джерело: скріншот з YouTube

Юхим Звягільський - етнічний єврей і корінний дончанін. Правда, політик народився в місті, коли воно мало іншу назву - Сталіно. Протягом усього довгого і продуктивного життя був одружений. Має доньку, онуків і правнуків.

Освіта

Єфім Звягільский: джерело: скріншот з YouTube

Диплом про вищу освіту Юхим Леонідович отримав ще в 1956 році. Випускник Донецького індустріального інституту. Професійний гірничий інженер.

Юхим Звягільський - знаменитий учений. Ще в 1972 році він захистив кандидатську дисертацію на тему Спостереження регіональних технологічних схем виймального поля при розробці тонких похилих шарів (щодо Донецько-Макіївського району Донбасу). Є доктором наук. Захистив працю Геомеханічні основи обвалів земної поверхні над шахтами, які можуть бути ліквідовані. За роки кар'єри став автором десятків наукових робіт, остання з яких датується 2005 роком.

Кар'єра і бізнес

Єфім Звягільский: джерело: скріншот з YouTube

Трудовий шлях Юхим Звягільський починає ще в 1957 році. Стає помічником начальника вугільної ділянки шахти №13 тресту Куйбишеввугілля, що в Донецьку. Вже протягом 60-х рр. стає начальником шахти.

У період з 1970 по 1979 року зайнятий в якості директора шахтоуправління Куйбишевська. З 1979 по 1992 роки - директор шахти імені Засядька - одного з найбільш сумно відомих підприємств за весь час існування вугільної промисловості УСССР і незалежної України.

Політичну кар'єру Звягільський починає ще в 1990 році. Обирається до складу першого скликання Верховної Ради України від КПРС. Перші роки поєднує роботу законодавця разом з обов'язками директора шахти. Протягом недовгого періоду в 1992 році Юхим Леонідович був головою донецьких міськради і міськвиконкому.

У 1993 році Звягільський входить до складу Кабінету міністрів тодішнього прем'єр-міністра і другого президента України Леоніда Кучми. На деякий час директор шахти навіть стає виконуючим обов'язки прем'єр-міністра, коли в результаті конфлікту з першим президентом Кравчуком, у відставку пішов Кучма. Однак Юхим Леонідович, відмовляє від зваливихся на нього обов'язків, пославшись на проблеми зі здоров'ям.

Стає народним депутатом другого скликання в 1994 році. За обставин, що склалися в період з 1993 по 1997 роки перебував в Ізраїлі, оскільки побоювався арешту по ряду звинувачень.

Повертається до активної політичної діяльності в 1997 році, одночасно займаючись справами орендного підприємства Шахта імені Засядько, яке в той же період постійно фігурувало в заголовках в зв'язку з численними аваріями зі смертельними наслідками.

У 1998 році стає членом Верховної Ради третього скликання і активно займається будівництвом партійного осередку нової на той момент політичної сили на сході України - Партії регіонів. Від неї ж в 2004 році обирається в четверту версію українського парламенту.

По черзі входить до складу депутатських фракцій Партії регіонів у п'ятому (2006 рік) і шостому (2007 рік) скликань Верховної Ради України.

У 2012 році в сьомий раз поспіль обирається до складу парламенту, на цей раз вже від рідного мажоритарного виборчого округу №45.

За результатами позачергових парламентських виборів осені 2014 року в восьмий раз поспіль обирається до Верховної Ради, по тому ж виборчому округу.

На подив багатьох, влітку 2019 року восьмикратний, вічний народний депутат самостійно відмовляється від участі в дев'ятих на його рахунку парламентських виборах і йде на пенсію у віці 86 років.

Патріарх української політики є заможною людиною і не приховує цього. Так, в 2017 році він декларував дохід, що перевищує 16 мільйонів гривень. Також у літнього нардепа були вражаючі заощадження в банках, а конкретно, 85 млн 472 тис. Грн., 1 млн 442 тис. Дол і 183 тис. Євро. Готівкові заощадження політика і його дружини також вражають: 1 млн 300 тис. Грн., 87 тис. Дол і 19 тис. Євро. Дружина нардепа декларувала 140 тис. Грн. і 17 тис. дол. Звягільський заявляли права на два авто марок Lexus і BMW 760LI.

За більш ніж п'ятидесятирічну кар'єру Юхим Звягількій став володарем безлічі нагород і звань, серед яких варто назвати наступні: Герой Соціалістичної Праці, звання Героя України, кавалер ордена князя Ярослава Мудрого V і IV ступеня. Нагороджений радянськими орденами Леніна, Жовтневої революції, Трудового Червоного Прапора, медаллю В ознаменування 100-річчя від дня народження Володимира Ілліча Леніна. Є лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки, Заслужений шахтар УРСР, Почесний громадянин Донецька. Також є співпрезидентом Єврейської конференції України.

Компромат і чутки

Єфім Звягільский: джерело: скріншот з YouTube

За десятиліття кар'єри Звягільський зумів створити репутацію одного з найбільш одіозних і скандальних політиків України. Вважається патріархом української корупції та сепаратизму.

Будучи багаторічним директором донецької шахти імені Засядька, саме Юхим Леонідович є відповідальним за її катастрофічний ізнос, постійне недотримання норм експлуатації та безпеки, що спричинило за собою численні жертви серед гірників.

У період з 1999 по 2015 року на шахті сталося шість великих аварій, які забрали сотні життів. При цьому, сам Звягільський жодного разу не був притягнутий хоча б до дисциплінарної відповідальності за допущення аварійних ситуацій.

Деякі джерела зазначають, що Звягільський відмовляється вкладати гроші в модернізацію шахти, намагаючись отримати від підприємства, як можна більше прибутку. Крім того, він диференціює потужності об'єкта, використовуючи його для побічного бізнесу. Так, його агрофірма Шахтар входить в трійку найбільших сільських господарств України.

Окремої згадки заслуговує історія походження легальних заощаджень Звягільського, який згідно з офіційними даними мав лише один дохід - зарплат народного депутата. При цьому, він зумів сколотити багатомільйонний статок.

Відзначимо, що згідно з оцінкою незалежних експертів, стан Юхима Леонідовича в період з 2010 по 2013 року його статки оцінювалися в 240 - 170 мільйонів гривень.

Протягом 1994 по 1997 року Звягільському доводилося ховатися від українського правосуддя в Ізраїлі - на своїй історичній батьківщині. Так, його звинувачували в перевищенні службових повноважень у якості директора шахти імені Засядька і привласнення і розтраті 12 млн німецьких марок, які належали державі. Заявлялося, що Юхим Леонідович розтратив виділені ФРН кошти в складі злочинного угруповання.

За заявами численних джерел, торги за закриття справ проти Звягільського з його тодішнім патроном Леонідом Кучмою і їх загальними ворогами запекло йшли кілька років. Згідно анонімам, закриття кримінальних справ обійшлося політику в суму з шістьма нулями.

Масові розтрати і перевищення повноважень продовжилися і після повернення Звягільського в Україну. На посту президента Донецької обласної асоціації керівників підприємств він справокував кілька аварій в шахтах з численними жертвами. Згідно з даними джерел, підлеглі політика знали про небезпеку, якій піддавали шахтарів, але Звягільський змусив спустити їх в шахту, що призводило до численних жертв. Однак, нардепа жодного разу не залучали відповідальності через його високого становища і великих корупційних зв'язків.

У числі інших чуток, які ходять навколо одіозного нардепа варто назвати його можливу причетність до вивезення з України 300 мільйонів доларів за допомогою ізраїльських спецслужб, а також масові фальсифікації і підкупи виборців під час його численних компаній протягом 2000 - 2010-х років.

У новітню історію України Звягільський увійде в якості батька українського сепаратизму. Згідно з поширеною думкою, як важіль тиску на Київ він придумав ідею створення Південно-Східної Української Автономної Республіки, яку в народі назвали ПіСУАР. Метою проекту був шантаж уряду з метою збереження субсидування донецьких і луганських шахт, в більшій мірі є збитковими, і невтручання в корупційні справи керівників галузі. Вважалося, що субсидії та лояльності з Києва гарантувала б владі спокій від можливих сепаратистів.

Численні джерела стверджують, що Звягільський уже кілька десятиліть є громадянином Ізраїлю, що порушує норми українського законодавства і позбавляє право займати державні пости.

Саме Звягільського називають батьком української корупції і одним з організаторів перших незаконних схем в парламенті і верхівці виконавчої влади, коли за певні гроші можна вирішити будь-які питання.

Окремі ЗМІ частково покладали на Звягільського відповідальність за підтримку проросійських настроїв, а після і бойовиків, які справокували війну на сході України і окупацію Криму і Донбасу російською армією.

Депутата від одного з найбідніших регіонів України ловили на незаконних активах. Зокрема, на внучку політика нібито був оформлений розкішний особняк в Швейцарії, вартістю в мільйони доларів.

Нардепа звинувачували в незаконному отриманні контролю за багатими ресурсами ділянками землі, зокрема, вугільними родовищами і нафтовими ділянками на сході країни.

Протягом останніх шести років Звягільського постійно звинувачували в незаконній комерційній діяльності на території так званої ДНР, торгівлі з бойовиками і окупантами.

Зокрема зазначалося, що за роботу шахти імені Засядька і наявних там активів, український нардеп перераховував терористам сотні мільйонів російських рублів в рік.

Фотографії

Єфім Звягільский: джерело: скріншот з YouTube

Єфім Звягільский: джерело: скріншот з YouTube

Єфім Звягільский: джерело: скріншот з YouTube

Відео

Посилання

Відсутні.