Біографія

Сергій Лещенко: джерело: фото з Instagram

Сергій Лещенко народився 30 серпня 1980 року в Києві.

Знак зодіаку Діва

Народився в рік в рік Сталевої мавпи

Національність: українець

Розмовляє російською, українською та англійською

Чому Сергій Лещенко втратив свою популярність і довіру в якості політика? В роботі на яких скандальних олігархів його звинувачували? Як саме і чому він посварив Україну та США? - Відповіді на ці та багато інших питань - в цій статті.

Сім'я

Сергій Лещенко: джерело: фото з Instagram

Про сім'ю Сергія Лещенка мало що відомо, незважаючи на його медійність. Батьки - Тетяна і Анатолій Лещенко не є публічними персонами. Згідно власними запевненнями, політик довгий час перебуває у шлюбі з Анастасією Топольського, більш відомої як DJ Nastia. На момент написання даного матеріалу у Лещенко дітей не було. Дружина політика родом з Луганської області - нині окупованій території. Пара не реєструвала шлюб, але згідно податкової звітності, - має спільне майно.

Освіта

Сергій Лещенко: джерело: фото з Instagram

Сергій Лещенко є випускником Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2003 році отримав диплом за спеціальністю Журналістика.

У 2012 році пройшов стажування в Великобританії. Брав участь в степендіальной програмі Меморіального фонду Джона Сміта. У 2013 році пройшов стажування на базі Стендфордського університету. Біографія політика має дані, що він брав участь в програмі Draper Hills Summer Fellowship, а також в проекті Reagan-Fascell Democracy Fellowship.

Кар'єра і бізнес

Сергій Лещенко: джерело: фото з Instagram

Трудовий шлях Лещенко Сергій Анатолійович почав ще в студентські роки. У 2000 році отримав роботу в новинний команді програми Репортер на Новому каналі. Працював в команді відомого українського журналіста Андрія Шевченка. Пізніше влаштувався в редакцію регіональних новин на тому ж каналі.

Багаторічна співпраця Лещенко і сайту Українська правда почалося у вересні 2000 року. Уже в 2002 році журналіст стає заступником головного редактора проекту.

Отримує першу популярність в кінці 2000-х - початку 2010-х в партнерстві з іншим популярним молодим журналістом і політиком - Мустафою Найємом. Відзначений як автор кількох резонансних заходів з викриття представників режиму Януковича. У 2011 році Міжнародна правозахисна організація Репортери без кордонів випустила заяву, в якій висловила стурбованість безпекою Лещенко.

2013 року журналіст дебютує у великій літературі, випускаючи документальну книгу Американська сага Лазаренка, в якій проливає світло на правління колишнього прем'єр-міністра, корупційний скандал навколо нього і обставини судового процесу над ним в США.

Восени 2013 року стає одним із співзасновників проекту Громадьске ТБ в Україні. Піонер інтернет-телебачення в Україні. Його роль в незалежному висвітленні обставин протікання подій Революції гідності взимку 2014 року приносять Лещенко всеукраїнську популярність.

Восени 2014 року представляє другу книгу Межигірський синдром, в якій описує політику і життя п'ятого президента Януковича, його оточення і проливає світло на їх реакцію на події Революції гідності.

Стає народним депутатом України восени 2014 по результатам позачергових парламентських виборів. Представляє Блок Петра Порошенка. У складі восьмого скликання Верховної Ради України входить до парламентського комітету з питань запобігання та протидії корупції.

У роки каденції стає співавтором низки резонансних законопроектів, включаючи пропозиції про скасування узгодження інтерв'ю між авторами та співрозмовникам, а також закону про державне фінансування політичних партій.

У 2015 - 2016 рр. активну співпрацює з екс-президентом Грузії і тодішнім губернатором Одеської області Михайлом Саакашвілі, беручи участь в його антикорупційному проекті Рух за очищення. Тоді ж намагається реалізувати власну політичну ініціативу. Разом з давніми партнерами і колегами Найємом і Світланою Заліщук засновує Демократичний альянс. Партія планувалася як учасник майбутньої парламентської гонки, але не отримала належної підтримки і фінансування і нині ліквідована.

У лютому 2019 року приєднується до проекту «# Дійзнамі». Тоді ж виходить з партії і фракції Блок Петра Порошенка.

Влітку 2019 роки намагається знову стати депутатом Верховної Ради. Бере участь у позачергових парламентських виборах на виборчому окрузі №220. Гонку програє.

Восени 2019 році стає членом наглядової ради товариства Українська залізниця.

Сергій Лещенко є одним найбільш титулованих і нагороджених українських журналістів і політичних діячів. У 2004 році став лауреатом конкурсу Краще журналістське розслідування, в 2006 - лауреатом премії імені Олександра Кривенка, переможцем в номінації Людина року в галузі друкованих ЗМІ і визнається Персоною року в конкурсі Лідери українського інтернету. У 2011 році стає лауреатом журналістської премії Східного партнерства від організації Fundacja Reporterow. У 2013 року біля нагороджений премією імені Герда Буцеріуса в номінації Вільна преса Східної Європи.

Згідно з даними податкової декларації Сергія Лещенка за 2019 рік, він має власну квартиру в Києві, а також частки в ще п'яти об'єктах нерухомості в столиці і на території Луганської області. Власник авто марки Mazda. На політика зареєстровані торгові марки і цінні папери. За 2019 рік Лещенко отримав загальний річний дохід в розмірі, що перевищує 3 мільйони гривень. Кошти були отримані як зарплата народного депутата, дохід від підприємницької діяльності і за рахунок гонорарів. Декларація має дані про те, що нардеп мав і солідні гроші: 14 тисяч євро і 21 тисячу доларів.

Компромат і чутки

Сергій Лещенко: джерело: фото з Instagram

Сергій Лещенко - один з найбільш скандальних українських політиків. Численні інциденти, пов'язані з політикою, звинувачення в корупції і грі на замовлення тих чи інших політичних сил перетворили одного з найбільш популярних політиків середини минулого десятиліття в токсичну фігуру. Ще кілька років тому користувався широкою славою. Так, деяких користувачів цікавив навіть його зріст. Нині - токсична фігура, навколо якої сформувався вкрай негативний інформаційний фон. Так, протягом останніх кількох років новини про політику мають виключно негативний характер.

Перший гучний скандал, що кинув тінь на Лещенко, стався в 2016 році, коли громадськості стало відомо, що він став володарем розкішної квартири в центрі Києва, вартістю майже 500 тисяч доларів. Сам тодішній нардеп заявив, що половину грошей на житло заробив сам, решту - позичив у своєї начальниці по Українській правді Олени Притули.

Громадськість була вражена лицемірством політика, який позиціонував себе в якості молодого, незалежного і не корисливого чоловіка, а також поставила під сумнів законність походження коштів у Лещенко, а також умови отримання позики у Притули.

Скандал був вивчений Антикорупційним бюро, яке визнало, що умови позики на квартиру можуть бути оцінені як хабар.

В ході першої каденції у Верховній Раді Лещенко потрапляв і в інші скандали. Зокрема з'являвся в дорогому брендовому одязі, вартість якого перевищувала його тодішню зарплату нардепа. 

Крім того, Лещенко звинувачували в тісних контактах і роботі на олігархів. Зокрема, він був змушений визнати факт спілкування з мільярдером Костянтином Григоришиним, який розшукується в РФ за звинуваченням в ухиленні від сплати податків. Зустріч антикорупціонера і скандального олігарха пройшла в дорогому київському ресторані Вао.

У 2016 році Лещенко викрили в роботі з Ощадбанком Росії. Нардепа зняли під час очікування зустрічі з працівником банку в залі очікування для ВІП-персон.

У 2017 році Лещенко нібито отримав позику від українського банкіра Віктора Ендржіевского, який працює на території Російської Федерації. ЗМІ відкрито писали, що нардеп отримав гроші за лобіювання інтересів будівельного бізнесу магната.

У 2017 році Лещенко звинуватив президента Порошенко в спробі захоплення 112 каналу. Пізніше з'явилася інформація про те, що дані листуванні на основі якої нардеп і зробив свою гучну заяву була заснована на фальшивках.

Сергія Лещенка звинувачують в шантажі нині засудженого політичного консультанта президентів Януковича і Трампа. Більш того, окремі джерела стверджують, що гроші на нещасливу квартиру в Києві Лещенко отримав за слив бухгалтерської книги Партії регіонів, в якій були дані про отримання незаконних грошей Манофорта, який на момент виникнення скандалу працював на передвиборну компанію Дональда Трампа.

Скандал зробив Сергія Лещенка персоною нон-грата в США, а особистий адвокат президента Трампа Рудольф Джуліані особисто звинуватив його в роботі на демократів в 2016 році, підриві інституту президентства в Америці і підробці чорної бухгалтерії Партії регіонів, на матеріалах якої і був засуджений Манафорт. Через неприйняття Лещенко Джуліані навіть скасував свій візит в Україну і зустріч з нинішнім складом Офісу Президента.

Сам Лещенко звинуватив в ситуації екс-генпрокурора Юрія Луценка, який нібито і змоделював цю ситуацію, злив на нього компромат і підставив його. Сам Луценко заявив, що політик роками працював на посольство США в Україні та отримував від них гроші за надані послуги.

Буря критики на екс-нардепа обрушилася в кінці 2019 року, коли увійшов до складу наглядової ради Укрзалізниці. Політика звинуватили в отриманні вигідного місця благодоря зв'язкам і корупції, а також у відсутності кваліфікації для роботи в акціонерному товаристві. Також українців вразила інформація про розмір зарплати екс-нардепа за роботу на збитковому підприємстві, розміри якої становлять близько третини мільйона на місяць.

Фотографії

Сергій Лещенко: джерело: фото з Instagram

Сергій Лещенко: джерело: фото з Instagram

Сергій Лещенко: джерело: фото з Instagram

Відео

Посилання

Посилання на сторінку політика в Facebook.
Посилання на сторінку політика в Instagram.