Сергій Гайдай - український чиновник, екс-голова Мукачівської РДА. 25 жовтня 2019 року вийшов Указ про його призначення на посаду голови Луганської ОДА. Деякі ЗМІ уже встигли охрестити новопризначеного главу «опальним аферистом із Сєвєродонецька». Давайте дізнаємося, чому громадськість вважає, що він легко й просто дурив закарпатців. А тепер так само успішно має намір обманювати луганчан.
Біографія
Дата народження: 6 листопада 1975 року.
Знак Зодіаку: Скорпіон. За східним гороскопом: рік Деревного Кролика (Кота).
Національність: українець.
Віросповідання: православний.
Вік: 44 роки.
Луганську область сколихнула новина про кадрові зміни. Новим головою Луганської обласної державної адміністрації став депутат Мукачівської райради Сергій Гайдай. На цій посаді він замінив Віталія Комарницького.
На жаль, інформації про особисте життя екс-голови Мукачівської районної державної адміністрації дуже мало. А ось про його суспільне життя мукачівським підприємцям та жителям району, який він очолював, дещо відомо.
Як повідомлять ЗМІ, тепер уже екс-глава Мукачесвкой РДА - «аферист «сєверодонецького розливу». Більшість жителів Закрпаття впевнені, що він «намагається підлеститись до влади». Прізвище глави району добре знайоме кожному мешканцю Мукачівського району. Його знають бізнесмени, дипломати, політики й прості люди.
Однак, залишаючись людиною публічною, інформація про його минуле чомусь прихована від громадськості. У нього немає сторінки у соцмережі «Фейсбук». І для багатьох його знайомих інформація про його минуле закрита. Можливо, Сергій Володимирович зберігає скелети у шафі?
Видання Антикор також називає Сергія Гайдая «опальним аферистом із Сєвєродонецька». ЗМІ зазначає, що за час свого управління він вдало використав політику і чужі гроші для досягнення власної мети. І під час виборів любив витрачати гроші направо й наліво.
Невже у нього ще більші види на цей рахунок у відношенні Луганського регіону? Адже тепер він - глава цілої області, а не району. Закарпатці знають, що за виграш тендерів і рішення проблем насущних чиновник брав від виконавців 15%. Тепер стає ясно, звідки у його декларації тисячі євро.
Але ж глава держави поставив перед ним абсолютно іншу основну задачу: демонструвати жителям Луганщини, що життя в Україні спокійне та мирне. Телеканал «UA: Донбас» повідомляв на сторінці у соцмережі Фейсбук про заяву новопризначеного губернатора Луганщини.
Голова Луганської ОДА говорив, що має план щодо вирішення проблеми із водопостачанням Лисичанська. Вирішувати їх має намір за допомогою певних джерел фінансування: інвестицій, відновлення заводів, що нібито дозволить перекрити заборгованості для водоканалу.
Змістовний план у цьому напрям публічно представлений не був. Жителі Луганщини неохоче вірять словам новопризначеного губернатора. І пишуть коментарі, у яких висловлюють свою недовіру й невдоволення.
Що ж, давайте дізнаємося, що ще відомо про новопризначеного губернатора та його екс-діяльність на посту глави Мукачівської ОДА. Закарпатці склали йому свій політично-психологічний портрет.
Сім'я
Дитинство та юність пройшли у Сєвєродонецьку, місті обласного значення Луганської області, розташованого на сході України.
Сімейний стан: не одружений. Діти: є дочка Ксенія.
Освіта
Після закінчення Сєвєродонецької середньої школи бв призваний до армії.
2010-2014 рр. - вищу освіту здобув зовсім недавно. 5 років тому закінчив економічний університет у Хмельницьку. Освоїв «фінанси та кредит», бакалавр.
2019 р. - закінчив Національну академію держуправління при президенті України.
Кар'єра і бізнес
Відомо, що в 33 роки він протягом 2-х років був помічником депутата Київської міськради Олексія Рєзніка. Що робив до цього - громадськості невідомо.
Після закінчення економічного університету буквально протягом року обіймав посаду радника голови Обухівської РДА у Київській області.
Із 8.09.2015 р. по 28.11.2018 р. депутат Мукачівської райради VII скликання обіймав крісло голови Мукачівської райдержадміністрації.
Із 25.10.2019 р. по теперішній час - голова Луганської ОДА.
Компромат і чутки
Згідно із декларацією чиновника за 2017 рік, його зареєстроване місце проживання - місто Київ (Україна). Фактичне місце проживання - місто Ужгород Закарпатської області (Україна). Із об'єктів нерухомості у ній зазначено житловий будинок площею 150 кв. м., власником якого є інша особа.
Заробітна плата, отримана за основним місцем роботи (Мукачівська районна державна адміністрація), склала 172 тис. 275 грн. Готівкою народний депутат зберігав 35 тис. євро. Інші дані у декларації відсутні.
А ось у його декларації за 2015 рік був вказаний автомобіль AUDI Q7, 2013 р.в., придбаний, швидше за все, у автосалоні, оскільки дата його придбання - 22 листопада 2013 року. Зазначена у декларації вартість авта - 640 тис. грн.
На вторинному ринку в 2019 році автомобіль такого класу 2013 року випуску коштує 750-900 тис. грн. у середньому. У його подальших деклараціях за 2017, 2018 рр. транспортні засоби відсутні.
Декларація чиновника за 2018 рік відрізняється від попередньої тільки тим, що замість 35 тис. євро готівкою вказані 40 тис. євро. При цьому зовсім небагато зросла зарплата й становила 175 тис. 767 грн. Виходить - по 14 тис. 647 грн. на місяць.
Цікаво: як, не маючи ніякого додаткового прибутку й бізнесу, держслужбовцю вдалося всього за рік збільшити свої матеріальні статки при такій зарплаті на 5 тис. євро? Із урахуванням курсу 27,86, ця сума еквівалентна 139 тис. 300 грн.
Виходить, що народний депутат відкладав по 11 тис. 608 грн. кожного місяця. А жив лише на 3 тис. 39 грн. Віриться у це важко... Цілком очевидно, що державний службовець приховує не тільки своє минуле.
Рrozak.info повідомляє, що одне із лояльних до президента Володимиру Зеленському видань зробило незалежний аналіз того, як старі еліти заважають працювати новій владі на Закарпатті. У статті Begemot.mediа згадувалася не тільки стара влада. Мова також йшла про незаконну вирубку лісу на Закарпатті й проблеми регіону в цілому.
У підсумку мова зайшла про невдалий кадровий вибір, узгоджений старим Кабінетом міністрів. І претендентом на посаду 1-го заступника голови ОДА, який відповідає в тому числі за лісове та дорожнє господарство, був тоді Сергій Гайдай.
За підсумками його діяльності на посаді голови Мукачівської РДА, активісти й журналісти оцінювали Сергія Гайдая при колишньому президенті як прихильника тіньових схем. Видання звинуватило його у ініціативі схем для незаконного заробітку. Зважаючи на це, можна судити, що аналогічні методи він використовуватиме у своїй діяльності й на новому посту.
Судячи зі статті, Сергія Гайдая лобіював на посаду заступника голови ОДА ще старий Кабмін. При цьому головна проблема у Закарпатті - «групи впливу, які не готові розлучатися із владою та капіталами, якими вони управляли роками».
І ось тепер Сергій Володимирович - раптом голова Луганської ОДА. Останнє інтерв'ю Сергія Гайдая досить мізерне. Його опублікували ряд ЗМІ. Але що говорити про його перші кроки та плани на новій, більш високій посаді, якщо у минулому він за вирішення певних питань і виграш тендерів «обкладав» так званим «податком» фірми й підприємства, що виконували держзамовлення у Мукачівському районі.
Так невже у боротьбі за владу ціль виправдовує усі засоби? Схоже, що так. Опальний Сергій Гайдай переймає досвід у деяких недбайливих політиків, і майже у 40 років отримує диплом про вищу освіту.
Відкриті джерела відзначають, що екс-очільник Закарпаття Геннадій Москаль представив нового керівника Мукачівського району словами про чіткий план. Примітно, що він практично ідентичний із нинішнім планом новообраного глави Луганської області. Йдеться про наступне: «Головне завдання для нового керівника району - пошук інвесторів і створення робочих місць». Саме такими словами представив його Геннадій Москаль.
А ось що говорить новообраний голова Луганської ОДА сьогодні: «Потрібно завести інвестиції, обов'язково...» Далі він заявляє про створення додаткових робочих місць шляхом відновлення заводів тощо.
Про те, що Сергія Гайдая можна вважати жертвою влади Петра Порошенка, пишет Рrozak.info. Видання додає, що тодішній голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль звільняв Сергія Гайдая із посади голови Мукачівської районної адміністрації протягом 4-х місяців. І цієї посади він досяг, «підмазавшись» до губернатора.
На каналі Ютуб є кілька матеріалів про те, який жахливий стан доріг у Мукачівському районі. Але ж екс-глава району заявляв колись, що інфраструктура району безпосередньо залежить від якості доріг та обіцяв їх ремонтувати. Однак їх стан так і залишилося критичним...
Як бачимо, Сергій Гайдай - відома на весь район «брудними справами» особистість. Невідомо тільки, за які такі особисті заслуги екс-голова Мукачівської РДА сподобався нинішньому главі держави. І тепер із Закарпаття опальний чиновник перекочував на Луганщину.
Невже Сергія Гайдая можна назвати обличчям нової Зе-команди? Яким чином взагалі людина Петра Порошенко зайняла такий важливий пост? Адже усі ми під егідою нового президента прагнемо до оновлення й очищення влади. Але виходить, що при владі опиняються одіозні особистості, які вміють вправно плести різні корупційні схеми.
Фотографії
Відео
Посилання
Фейсбук, Твіттер, Інстаграм - сторінки у соцмережах відсутні.