Екс-голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж розповів про те, що Росія була дуже добре підготовлена у інформаційній війні щодо Криму, в той час, коли українська влада не уявляла навіть всіх масштабів такої загрози. Тепер в Міноборони активніше боротимуться із російською пропагандою.
На думку Маломужа, громадяни Криму зазнали сильного психологічного впливу з боку РФ, оскілки у мешканців сформувалося стійке неприйняття української влади.
"Перша інформаційна війна була по Криму, наприклад, вона була надзвичайно вдала з боку нашого противника – РФ. Просто було потужне підґрунтя для цих акцій, для свідомості окремих громадян цих регіонів.", - повідомив Маломуж.
Кримчанам розповідали про незаконну владу, загрози з боку Києва, зомбуючи людей інформаційно і готуючи таким чином підгрунття для майбутнього захоплення.
"Зрозуміло, тоді мотивація для проведення війни була, показували, що захопили незаконно владу або якісь загрози з боку керівництва України, або сили якісь неконтрольовані. Тому в даній ситуації мали місце якраз конкретні наслідки інформаційної війни. Це реальний вплив на формування громадської думки в цілому країни, окремих регіонів, військовослужбовців. Зрозуміло, і безпосередньо на наші війська.", - повідомив Маломуж під час інтерв'ю виданню "Голос столиці".
Читати також: Кремль "подавиться" Донбасом, якщо Україна його покине
"Бісять ТЦК": військовий пояснив, чому воєнкоми перегинають палицю у мобілізації
Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Екс-голова Служби зовнішньої розвідки також наголосив, що серед владної верхівки є багато представників, які зацікавлені у блокуванні Україною інформаційної агресії Росії.
" Окремі особи, я так розумію, не готові до виконання таких завдань. Відповідно, затягується у зв'язку з некомпетентністю, не визначенням, що це самий високий пріоритет. Є окремі особи, які зумисно затягують цей процес для того, щоб ми мали слабкі позиції в цій сфері. А цей фактор інформаційної безпеки, особливо активні інформаційні позиції наступу, повинні бути на першому рівні сьогодні".