Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Генпрокуратурі України невідкладно розпочати процес в Гаазькому трибуналі через анексію Криму.
Уряд доручив Міністерству закордонних справ направити відповідну заяву в Гаазький трибунал, а органам прокуратури невідкладно розпочати процес в Гаазькому трибуналі про притягнення Російської Федерації до відповідальності за агресію проти України та анексію Криму, розповів прем'єр сьогодні на засідані уряду, - передає lb.ua.
Яценюк зазначив, що за його дорученням експерти оцінили розповіді та висловлювання президента РФ Володимира Путіна та російського міністра оборони Сергія Шойгу у фільмі "Крим. Шлях на батьківщину" та визначили, що вони можуть бути використані як доказ незаконності анексії.
"За дорученням уряду Міністерство юстиції звернулося до Київського інституту судових експертиз. Я проінформований про зроблені вчора висновках Інституту судових експертиз щодо висловлювань російського президента Володимира Путіна і міністра оборони Шойгу, що стосуються анексії Криму. Згідно з висновками інституту, такі висловлювання містять явні ознаки порушень міжнародного права - видачі прямих вказівок щодо анексії Криму та здійснення військової інтервенції проти України ", - сказав він.
МЗС підготував проект заяви в Гаазький трибунал, але залученням РФ до відповідальності повинна займатися Генеральна прокуратура.
Сім'ї отримають більше грошей: як змінився розмір соцдопомоги
Бронювання більше не гарантія: нові правила змусять українців збиратись до війська
Мобілізацію в Україні можуть скасувати: що пропонують натомість
З’явилися нові подробиці здачі Криму під ЧФ росії: Порошенко особисто лобіював (відео)
Нагадаємо, 15 березня, напередодні річниці проведення так званого "референдуму" про статус Криму телеканал "Росія 1" продемонстрував фільм "Крим. Шлях на батьківщину".
У двогодинному документальному кіно російський президент Володимир Путін та інші фігуранти тих подій розкривають свою версію переходу Криму під контроль Москви.
Читайте також: Російський фільм про Крим направлять до Міжнародного суду