На думку експертів, Донбас зараз став п'ятим колесом у розвитку майбутнього України. Політологи вважають, що потрібно "рубати по гарячому" і тільки тоді ми зможемо уникнути повномасштабної війни, догодити східній частині населення і побудувати курс для решти України на євроінтеграцію.

Таким чином, одним з перших, хто виступив на позицію, що Донбас треба "віддати і забути" був американський історик українського походження Олександр Мотиль. У своєму останньому інтерв'ю ресурсу Politeka, він в якийсь раз підтвердив, що Донбас ніколи і не був "українським" так, що особливо втрачати і нічого.

"Все кричать, що Донбас треба відвоювати. Рідко хто говорить - як саме це зробити. На Сході перебуває близько 40 тисяч бойовиків, не враховуючи російських військових. Навіть уявивши, що українські війська візьмуть територію, хто дасть гарантію, що не почнеться повномасштабна війна. Чи варта гра свічок? Донбас де-факто знаходиться в руках путінських бойовиків. Я вважаю, що Україна повинна відмовитися не його. Хочуть незалежності - будь ласка. Беріть і йдіть", - прокоментував політичну ситуацію в Україні Олександр Мотиль.

Читайте також: Україні варто відмежуватись від Донбасу парканом заради перемоги

Подібну думку розділив російський державний діяч Альфред Кох. Ось тільки на цей раз політолог відсилає українців на те, що шлях до Європи, ледь не найважче випробування на шляху до хорошого майбутнього і варто зосередитися на ньому, а не гнатися за тими, хто цього не хоче.

Популярні новини зараз

Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення

Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

"Просто почуйте мене: вам належить дуже важкий шлях. Ви навіть не уявляєте, скільки праці та поневірянь вам потрібно буде терпіти, щоб побудувати країну, яка зможе увійти в Європу. Скільки втрат буде на цьому шляху, скільки розчарувань і жахливих відкриттів. Вам потрібно буде звикнути жити набагато біднішими, ніж зараз. / ... / Той злиденний рівень життя, який ви маєте, сьогодні постане перед вами раєм по порівняння з тим, що вас чекає в найближчому майбутньому", - поділився думкою в своєму блозі російський експерт.

Читайте також: Кремль "подавиться" Донбасом, якщо Україна його покине

А ось як це зробити краще і не так боляче для мирних жителів бачить уже український політолог Ігор Жданов.

"Будуємо часову межу, закриваємо, залишаємо прохід для громадян з українськими паспортами, щоб вони могли на нашій території отримати соціальні виплати і повернутися. Мирне населення, як правило, стає головною жертвою війни. При цьому якщо ми вважаємо ці території окупованими, то значить, згідно з Женевською конвенцією, окупант зобов'язаний взяти на себе всі витрати з утримання даних територій. І все. Тоді Україна політично продовжить рухатися в своєму напрямі. І повірте, ледь тут почнуться реформи, почнеться підйом рівня життя, вони прийдуть до нас самі. Без будь-якої війни", - підкреслив експерт під час інтерв'ю для видання "Голос столиці".

А ось на питання "Чи можлива інтеграція Донбасу в Україні". Експерти в один голос відповідають: "Подібні розмови - цілковита нісенітниця, нічого спільного з реальністю. Хіба в Києві знають, що робити з усіма бойовиками? Перестріляти всіх, або розіпхати по тюрмах? А що робити з населенням? Давайте будемо чесні - воно в своїй більшості ненавидить Україну. Якби Донбас і Крим залишилися в складі України після Революції Гідності, проєвропейський уряд не вдалося б сформувати. Швидше за все, при владі залишилися б "регіонали" разом з комуністами", - підсумував Олександр Мотиль.