Перший заступник голови Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики у Верховній Раді України Ольга Червакова повідомила, що журналістам планують заборонити відвідувати погоджувальні ради. Про це вона написала у своїй сторінці у Facebook.

"Комітет з питань свободи слова звернувся до спікера з проханням вилучити з рекомендацій Кокса пункт щодо недопуску журналістів на засідання Погоджувальної ради. Така вимога міститься в постанові N4219 "Про заходи з реалізації рекомендацій щодо внутрішньої реформи і підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України". Пункт 11 "Рекомендацій..." пропонує: "засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатськтх груп) повинні відбуватися у закритому для засобів масової інформації режимі". Це означає, що буде припинено не лише допуск журналістів до зали, а й трансляцію засідань Погоджувальної. Отже, хто протягував який лобістський чи диктаторський закон - потім ніколи не знайдеш кінців.", - повідомила Червакова.

Читати також: В санкційному списку Савченко є Поклонська, але немає Путіна

На її думку, прихильники такої екзотичної новації вважають, що погоджувальна рада має бути "технічною нарадою з узгодження порядку денного пленарного тижня, а не піар-майданчиком перед камерами".

"Це дуже цінна думка, тим більше, що в Регламенті роботи ВР, який, нагадаю, є законом, майже саме так про погоджувальну раду і написано. А в тому, що політики не дотримуються закону і перетворюють технічну нараду на піар-майданчик, винуваті не журналісти, а самі політики", - підкреслила Червакова.

Популярні новини зараз

Головна ціль п'ятниці – не загнати себе: гороскоп на 29 листопада для всіх знаків Зодіаку

Світло з'явиться, але не скрізь: скільки днів знадобиться на відновлення енергосистеми

З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам

Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат

Показати ще

Про це йдеться і у листі парламентських кореспондентів, акредитованих при ВР, де вони просять Володимира Гройсмана не вчиняти спроб обмеження діяльності ЗМІ у Верховній Раді. Лист був оприлюднений у відкритих джерелах 17 березня вдень, а ввечорі того ж дня питання було поставлено на голосування без врахування думки журналістів і проголосовано.

"Сьогоднішнім рішенням щодо 11-го пункту Рекомендацій Комітет з питань свободи слова повідомив, що таку рекомендацію Кокса ми не схвалимо ніколи, як би ми не поважали Кокса. І через наш комітет вона не пройде. Принаймні, поки комітет в такому складі", - заявила Червакова.