Керівник проекту "Прозорість та доброчесність публічного сектору" Програми розвитку ООН в Україні Іван Пресняков переконаний, що нова система онлайн-декларування майна держслужбовців стане шансом на оновлення України. На його думку, ця система унеможливлює розкрадання народними обранцями і містить багато вимог, які дозволять перевірити все, про що обдурив чиновник.

Найприкметнішим у декларації буде те, що її нова електронна форма налічує 16 розділів порівняно з нинішніми шістьма, серед яких є обов'язкове декларування готівкових коштів, розміром понад 60 тис. грн, наявність незавершеного будівництва та навіть офшорів.

"Трохи екзотична норма — вимога звітувати про офшори: декларування бенефіціарної власності. Зрозуміло, що більшість пересічних чиновників її не мають, це стосуватиметься високопосадовців. Якщо є юрособа, яку контролює високопосадовець, але вона формально йому не належить, то він має її задекларувати", - пояснив експерт для ukurier.gov.ua.

Читати також: Порошенко дорого заплатить за відсутність воєнного стану

Пресняков нагадав, що раніше декларували лише наявність частки в офшорі (часто вказували, що є частка в капіталі юрособи), а "тепер вказуватимуть усіх кінцевих юросіб, яких контролює людина. За порушення цієї вимоги передбачено адміністративну і кримінальну відповідальність. Крім того, в декларації вказуватимуться не лише наявність роботи за сумісництвом, а й доходи від неї".

Популярні новини зараз

Пенсійні надбавки у червні: які доплати отримають пенсіонери

Перевірять тисячі українців: податкова посилює стеження за рахунками

Інформацію про ухилянтів здають у ТЦК: звідки повідомлятимуть щомісяця

Українцям погрожують штрафами до 800 тисяч: дані передадуть податковій

Показати ще

Нагадаємо, факт причетності українського президента до офшорів досі залишився без належного розслідування.