Питання проведення виборів на Донбасі стало каменем спотикання між Кремлем та Києвом, які по- різному розуміють виконання Мінських угод і свідомо роблять все, щоб вибори відбулись так, як це найбільше вигідно кожній із сторін. Відтак, Київ і Москва по-своєму бачать порядок проведення виборів: спочатку безпека, а потім вибори, чи голосування повинні пройти першочергово.
В той же час, самих умов, які прописані в Мінських угодах, на сьогодні не дотримується жодна із сторін, оскільки відведення російських військ і важкого озброєння так і не відбулося, а в Києві заговорили, що Росія почала випробовувати на українських солдатах свої останні військові розробки.
"Росіяни не виконали навіть першого етапу – відведення військ і озброєнь. Тому санкції не можна просто скасувати. Подобається нам це чи ні", - сказав виданню Le Figaro німецький експерт "Центру Карнегі" Ульріх Шпек.
Читати також: Найманці "ЛНР" не отримали зарплату і перестали стріляти
В той же час, німецький міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр, заявив, що антиросійські санкції все мешне знаходять підтримку в євпорейських партнерів України, тому продовжити їх дію стане складніше. Шпек вважає, що це - "втома європейських столиць". "Через вагання, які вона демонструє в Мінському процесі і на шляху реформ, Україну більше не вважають "найбільш старанним учнем", який виконує всі умови", - пояснює Ульріх Шпек.
Видання пише, що Україна ще довго буде гострою проблемою у відносинах між Кремлем і Заходом, оскільки російський агресор так і не домігся головної цілі - повернути Україну в орбіту свого впливу.