20 березня Київська міська адміністрація продала 30% акцій ПАТ "Науково-виробничий центр "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод". Експерти стверджують – ціну на продаж акції занизили у шість разів.

На відкритий онлайн-аукціон КМДА зважилося через нестачу коштів у міському бюджеті. У 2001 році пакет акцій підприємства КМДА купили за 5,7 мільйонів гривень і лише тепер зважилася на продаж. Чиновники стверджували, що покупкою такого гіганта зацікавилися іноземні компанії, але на аукціон усі п'ять заявок подали вітчизняні покупці. Загалом свої заявки про покупку пакету акцій подали п'ять фармацевтичних виробників: ПрАТ "Біофарма", СП ТОВ "Драгон Капітал", ТОВ "Фондова компанія "Фаворит", ТОВ "ФК "Куб", ТОВ "Діенкей капітал".

Торги провели із порушеннями: замість мінімально необхідних трьох учасників, були лише дві компанії. У КМДА пояснили, що лише два учасники перерахували гарантійні внески – по 28 мільйонів гривень.

Внаслідок торгів, власником пакету акцій стало ТОВ "ФК "Куб", яке заплатило за "покупку" майже 172 мільйони гривень (близько 7,8 млн. доларів). Хоча початкова ціна була більш, як 143 мільйони гривень (6,5 млн. доларів).

"2012 року 30% акцій нашого підприємства коштували 278 мільйонів гривень. Початкову ціну пакету акцій занизили більш, як у 5 разів" - кажуть у прес-службі ПАТ "Науково-виробничий центр "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод".

Популярні новини зараз

Зірки зійшлися: цим знакам Зодіаку червень принесе здійснення найзаповітніших мрій

Не надумайте брати ці яйця: українців попередили про небезпеку у супермаркеті

Закінчення війни вже близько – старець Діонісій обнадіяв українців пророцтвом

Пенсіонерам встановили обмеження: кому не світить підвищення виплат

Показати ще

Проти продажу гіганта виступили Асоціація виробників ліків України, депутати та громадські діячі.

"Хімзавод оцінили за результатами цін минулого року. Але долар значно зріс. Потрібно було робити переоцінку. Це не рентабельно та злочинно – віддавати акції заводу за таку сміхотворну ціну" - каже депутат Київради Тетяна Меліхова.

Народний депутат Ігор Луценко пообіцяв, що дивними торгами займеться Комісія з питань приватизації та комітет по боротьбі з корупцією.

"Чи варто продавати компанію, котру в ході торгів оцінили в суму, на 10% меншу за її річний дохід? У той час, коли саме ця галузь – фармацевтика і хімія – зазвичай має на порядок вище співвідношення ціни до доходу? Можливо, це той випадок, коли підприємство виставили на продаж у момент, коли кон'юнктура очевидно погана? Щоб придбати з хорошою, але дуже невигідною для київської громади знижкою? Це що, позиція мера і його однопартійців – продавати задешево найцінніші київські заводи? Словом, війна війною, але майно Києва переходить у приватні руки, як і раніше, при цьому конкурси не можна назвати ані прозорими, ані результативними" – пише Луценко на своїй сторінці у соціальних мережах.

ПАТ "Науково-виробничий центр "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод" займає 10% вітчизняного ринку та щороку випускає близько 200 млн. таблеток. 40% з випущеної продукції – це лікарські засоби, котрі включені в обов'язків асортимент соціально орієнтованих ліків вітчизняного виробництва.