Кабінет міністрів України робить невтішні прогнози щодо економіки в країні. Так, курс гривні та показники економічного росту в країні, які спрогнозував уряд, свідчать про те, що Кабмін песимістично налаштований щодо власних реформ, інформує"24".
Таку думку висловив генеральний директор Фонду Блейзера Олег Устенко.
За словами експерта прогноз, який озвучили у Кабміні, є помірно песимістичним. Він передбачає досить низький рівень росту економіки, а також подальшу девальвацію гривні.
Читайте також: Українцям стали менше платити
"Якби Кабмін знаходився на більш оптимістичному боці, він мав би прогнозувати, як мінімум, незначне курсове коливання. Я б не виключав після такої серйозної девальвації, яка була, при умові проведення структурних реформ, прогноз щодо укріплення гривні відносно долара. Якщо припустити, що Україна цього року проводитиме активні структурні реформи, то наступного року вона має показати серйозний економічний ріст. А той прогноз, що передбачений Кабміном, не має ознак цього росту",– пояснив Устенко.
Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Фінансист відзначив, що Україна живе в умовах, коли гривня весь час девальвує, але це не є нормою для світової економіки. Грошова одиниця може укріплюватись, якщо є значний притік валюти в країну. Він можливий не тільки за рахунок експортних каналів, а й за рахунок залучення прямих іноземних інвестицій. Тут експерт і бачить серйозну небезпеку: виходить, в уряді не дуже вірять в те, що в країну може бути залучено достатньо інвестиційного ресурсу.
Устенко додав, що для предметної розмови необхідно бачити опис того, яким чином триматиметься прогнозований курс. Просто сказати, що курс буде 27 чи 28 недостатньо.
"Які є відтоки, які притоки валюти? Основне, на чому вони прогнозують курс, що відтік валюти буде перевищувати притік. А притік валюти може бути значний тільки у випадку, якщо уряд проводить широкомасштабні структурні реформи. Але, схоже, що сам Кабмін займає песимістичну позицію, вважає, що такого притоку валюти не буде. Тому вони і прогнозують навіть не стабільний курс, а такий, що дещо девальвує", – уточнив він.
Фінансист припустив, що озвучені цифри – лише припущення Кабінету міністрів, і у них недостатня база, щоб займатися подібними прогнозами.
Нагадаємо, в уряді прийняли бюджетну резолюцію і спрогнозували курс гривні на найближчі три роки.