В Україні ідея фінансування політичних партій з бюджету дала тріщину – виявилося, що замість курсу на європейські зміни, деякі депутати зробили спонсорів із простих громадян.
Про це повідомляє "Апостроф".
Планувалося, що така реформа допоможе створити прозору систему роботи влади та нарешті подолати корупцію, але на практиці все виявилося інакше.
Ініціювали відповідний закон ("Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії політичній корупції") два роки тому – він був однією з головних умов іноземних партнерів на шляху до безвізового режиму.
Отримати фінансове забезпечення могли ті політичні сили, рейтинг яких на попередніх виборах був не меншим від 2%, тоді як раніше цей критерій був не нижче від 5% (2014 рік).
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Тим народним обранцям, кому вдалося зібрати більше голосів, відповідно і збільшували суму.
Згідно звітності Національного агентства з питань протидії корупції, для БПП виділять 112,1 млн грн, а для Самопомочі - 56,4 млн грн. Не відстає від провладної фракції Народний фронт – для нього передбачили 113,8 млн грн.. Фінансування радикалів дещо скромніше – від 38,3 млн грн, тоді як Батьківщина взагалі розраховує на 29,2 млн грн.
Втім, експерти застерігають: більшість депутатів – далеко не бідні особи, тому часто приховують частину свого майна напередодні виборів, щоб це не вплинуло на виділення грошей із бюджету для партії вцілому.
За словами директора департаменту запобігання політичній корупції Романа Смика, часто лідери політсил замовчують дані про автомобілі, а також ведуть доволі сумнівну фінансову звітність, яка складається всупереч нормам.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що колишній одеський губернатор Міхеїл Саакашвілі створив план для боротьби із корупційною діяльністю у владі.