Під виглядом боротьби з піратством депутати намагаються протягнути закон про цензуру в інтернеті. Так законопроект "Про захист авторського права і суміжних прав в мережі Інтернет" містить опис нової процедури боротьби правовласників з піратами. Але по факту це буде інструмент цензури в інтетернет-мережі.

Професійне співтовариство сприйняло чергову ініціативу з позасудового блокування інформації в інтернеті в багнети, повідомляє "Країна".

Заступник голови правління Інтернет Асоціації України Тетяна Попова взагалі назвала новий законопроект "нікчемним".

"Законопроект, м'яко кажучи, зовсім непрофесійний. У ньому навіть не прописаний географічний аспект, тобто по суті, він повинен поширюватися на весь інтернет, а не тільки на українські сайти і хостинги", - впевнений керуючий партнер адвокатської компанії "Юскутум" Артем Афян

Юрист звертає увагу на те, що навіть такі популярні та масштабні інтернет-сервіси як "YouTube" або "Facebook" не беруть на себе зобов'язання блокувати сумнівний контент протягом 24 годин після звернення правовласника.

Популярні новини зараз

"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку

Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Показати ще

Більш того, вони як правило залишають за собою право перевіряти скаргу, зберігаючи за користувачем презумпцію невинності.

Згідно з урядовим законопроектом, правовласник ж взагалі не зобов'язаний будь-яким чином підтверджувати наявність у нього авторських прав на спірний контент. Таким чином, на думку Афяна, будь-який громадянин зможе написати скаргу і на 10 днів заблокувати будь-яку інформацію в інтернеті під приводом боротьби з піратством.

"Справжні піратські сайти при цьому в перший же день просто поміняють хостинг. Переїдуть на ті ж непідконтрольні райони Донецької або Луганської області або в сусідню Молдову, -прогнозує адвокат. - А законом будуть користуватися, щоб заблокувати сайт компанії-конкурента або ті ж сепартисти, намагаючись "покласти" урядові ресурси ".

Читайте також: Голова МВС вважає, що Росія воює на Донбасі з Європою

Глава комітету, народний депутат Вікторія Сюмар ( "Народний фронт") підтвердила , що вважає документ ризикованим з точки зору свободи слова.

"Ми і раніше говорили про це розробникам в Мінекономіки, висилали свої зауваження, але вони їх проігнорували. Звичайно, боротися з піратством треба, але це не повинно перетворитися на інструмент цензури", - впевнена Вікторія Сюмар.