На Чорнобильській АЕС рівень радіації "зашкалює", а справжні наслідки катастрофи не можуть визначити досі. Про це написала головний редактор газети "Кремінь" Ольгa Оленіч на своїй сторінці в Facebook.
За словами Оленіч, із саркофагів, попри постійний ремонт і зведення захисної арки, досі витікає багато радіації.
"Ліквідатори аварії на ЧАЕС можуть підтвердити, що роботи по встановленню пересувної арки йдуть повним ходом, і є надія, що викиди радіаційного пилу із тріщин на старому саркофазі, які розвітрюються на всю Україну, нарешті, тимчасово припиняться.", - повідомила Оленіч.
Читати також: Радіоактивна вода з ЧАЕС потрапляє у Дніпро
Також вона додала, що серед радіаційних викидів зараз максимально великими є викиди америцію-241, який випаровується із плутонію і дуже небезпечним.
Горскоп на неділю, 15 грудня: час перезарядися і подумати про важливе
З 1 січня 2025 року отримуватимуть надбавку до пенсії: кому зі стареньких пощастить
Гороскоп на 14 грудня: як використати суботу на повну котушку
У платіжках за комунальні послуги з'явився новий рахунок: кому готувати більше грошей
"Чим більше буде розпадатись ізотопу плутонію, тим більше народиться такого ж ізотопу америцію, і він буде вирувати скрізь у кратних розмірах – весь час збільшуючись у десятки і сотні разів, а повний розпад відбудеться аж через 8600 років! Цей елемент небезпечний тим, що, на відміну від інших радіонуклідів, має дуже жорстке гамма-випромінювання. Це означає, що випромінювання буде пронизувати людину наскрізь, воно небезпечніше, ніж рентгенівське випромінювання.", - пояснила Оленіч.
Нагадаємо, 16 квітня 2016 року на промисловому майданчику ДСП ЧАЕС побував новопризначений міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, який затримався там рівно 15 хвилин, а потім, без пояснень, виїхав до Києва.