Чоловіча "витримка" іноді шкодить здоров’ю — особливо, коли йдеться про серцево-судинні захворювання. Останнє дослідження Чиказького університету показало, що стереотипи про мужність, які заохочують терпіти до останнього, змушують багатьох чоловіків уникати медичних обстежень і лікування.
Виявляється, ці соціальні норми значно знижують рівень діагностики та контролю таких небезпечних для життя факторів, як високий тиск і холестерин, пише ScienceDaily.
Серцево-судинні захворювання — одна з головних причин смертності у світі, попри те, що багатьох випадків можна уникнути. Регулярні обстеження та контроль тиску і холестерину є ключовими, але дослідники виявили, що близько 75% молодих чоловіків навіть не знають про свої проблеми зі здоров’ям.
На основі 24-річного спостереження за більш ніж 12 тисячами учасників у проєкті Add Health, вчені з'ясували, що ті, хто слідує "традиційним" чоловічим нормам поведінки, з меншою ймовірністю проходять обстеження і звертаються за лікуванням. Серед цих чоловіків значно рідше діагностують або лікують серцево-судинні захворювання. І навіть якщо діагноз встановлений, вони часто ігнорують рекомендації, зокрема не приймають ліки.
Військовий збір за новими правилами: з кого здиратимуть подвійну суму
Вища освіта стане привілеєм для обраних: університети змінять підхід до навчання
З грудня вже не мобілізують: хто з чоловіків точно не отримає повістку до Нового року
"Сюрприз" під ялинку: з 1 січня подорожчають одразу три комунальні послуги
Автор дослідження Натаніель Глассер наголошує, що соціальний тиск сильно впливає на ставлення чоловіків до свого здоров’я. Страх виглядати слабким або залежним від медичної допомоги призводить до того, що чоловіки нехтують симптомами, навіть якщо це загрожує їхньому життю. На жаль, така позиція може призвести до серйозних наслідків у зрілому віці — важких серцево-судинних ускладнень, яких можна було б уникнути.
Глассер також вказує, що вплив гендерних ролей не обмежується лише чоловіками, такі соціокультурні стереотипи впливають і на інші групи людей, включаючи представників різних рас і сексуальну ідентичність. Співчуття, підтримка та розуміння на рівні суспільства можуть допомогти зруйнувати ці шкідливі стереотипи, дозволяючи людям ставитися до здоров'я з більшою увагою.
На жаль, проблема поширена не лише у США, згідно з даними Американської асоціації серця, 47% дорослих американців мають гіпертонію, але близько половини з них не отримують потрібного лікування.
Раніше ми повідомляли, кунжутна олія зробить дива з волоссям, обличчям та серцем.
Українців закликали відмовитися від деяких ранкових звичок, щоб зберегти серце- детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, зміна кольору язика сигналізує про серйозну небезпеку.