Родимки — це звичне явище, знайоме кожному з дитинства. Вони виникають через накопичення пігменту шкіри і не є небезпечними, адже у всіх людей їх кількість різна. Однак іноді родимки можуть зникати або змінюватися, перетворюючись на небезпечні утворення, зокрема меланому.

Лікар Євген Комаровський підкреслює, що це серйозне захворювання, яке швидко прогресує і може метастазувати, тому важливо своєчасно виявляти його. Про це пише портал Інформатор.

Родимки, фото: Pixabay

Основні фактори ризику розвитку меланоми включають генетичну схильність, вік старше 65 років, дуже світлу шкіру, велику кількість родимок, повторні травми на родимках і вплив сонячного випромінювання. Комаровський зазначає, що регулярні огляди родимок є необхідними для всіх, хто має їх, і при найменших сумнівах слід звертатися до лікаря.

Симптоми, які можуть свідчити про проблеми з родимкою, включають асиметрію, нерівні краї, неоднорідне забарвлення, великий розмір (більше 6 мм) та швидке зростання. Для зручності запам'ятовування лікар пропонує використовувати абревіатуру "АКОРД": асиметрія, краї, окрас, розмір, динаміка росту.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Родимки, фото: скріншот з відео

Сучасні медичні технології дозволяють створювати цифровий паспорт шкіри, що допомагає стежити за змінами родимок з часом. Тому регулярні обстеження є важливими для своєчасної діагностики.

Нагадаємо, "Якщо я помру...": Надя дізналася про рак через родимки, історія почалася з запалення

Раніше ми писали про те, що робити при травмуванні родимки: алгоритм дій від дерматолога

Крім того, Знай.ua повідомляв, "Це було важко": жінка, яка народилася без матки, стала мамою-рекордсменкою... двічі