На коронавірус в Україні захворіли вже 669 осіб станом на ранок 1 квітня і кількість хворих продовжує зростати. Уберегтися від зараження під час пандемії допоможе тільки суворе дотримання карантинних заходів, рекомендацій медиків та дотримання правил гігієни.
Рекомендації про те, як знизити ризик підхопити коронавірус, опублікував доктор медицини, імунолог з японського Університету Кіото Такаюкі Міядзава. Працівник посольства Японії в Україні Такаші Хірано переклав його поради і опублікував текст на своїй сторінці в Facebook.
Кіото Такаюкі Міядзава зазначає, що Covid-19 не є невідомим вірусом, а лише версією вже відомого SARS-CoV-1. Ці віруси дуже схожі між собою і заходи протидії проти них також досить подібні.
"Зараз важливо зупинити поширення. Багато людей не помічають, що вони вже хворі через відсутність симптомів. Це небезпечно, адже вони несвідомо передають вірус. А інші можуть померти від подібної передачі. Потрібно змінити сприйняття. "Я вже можу бути інфікованим", "Ніколи не можна передавати вірус". Треба думати так, в першу чергу. Потрібно сконцентруватися на тому, як не передати вірус іншим, а не на тому, щоб не заразитися", - цитує вченого Хірано.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Зі слів імунолога вірус не передається через звичайне дихання, але передається кашлем або слиною. Якщо хворі носять маски, то вони не дозволяють вірусу поширюватися. Імунолог зазначає, що дихати потрібно носом, а не ротом.
"Якщо вірус розмножиться в глибині твоїх легень, то вже кінець. Найчастіше вірус передається руками. Коли виходиш із дому, не потрібно торкатися очей, носа, губ і рота. Якщо доведеться доторкнутися, то помий руки спочатку. Якщо немає умивальника, то мити руки антисептиком, або терти мокрими серветками. Якщо кількість вірусу стає 1/100, то його передача малоймовірна", - стверджує лікар.
Поради імунолога, як поводитися на вулиці та серед людей:
- У місцях, де є скупчення людей, якщо там не дуже шумно, нормально туди ходити.
- При розмові з кількома людьми обов'язково одягати маску!
- Під час їжі поряд із кимось, краще мовчати та концентруватися на їжі. А розмовляти вже опісля й з маскою на обличчі.
- При поверненні додому, першим ділом слід мити руки. Якщо є антисептик біля дверей, відразу користуйся. Мий ручки дверей.
- Не пий алкоголь. Він сам по собі шкідливий. Крім того, коли п'янієш, говориш активніше.
- Купайся як можна раніше після повернення додому.
- Якщо міста будуть закриті, то заклади харчування закриються обов'язково. Та інші збанкрутують. Не думай, що це чуже діло.
- Ти теж коли-небудь захворієш. Щоб врятуватися, харчуйся здорово. Спи добре. Перестань курити.
Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, скільки українців залишилися без роботи через карантин, названо точні цифри. В Торгово-промисловій палаті України назвали кількість людей, які залишилися без роботи через карантин
Як повідомляв портал "Знай.ua", Шмигаль назвав два сценарії продовження карантину в Україні. Карантин в Україні, який було введено до 24 березня у зв'язку з поширенням пандемії коронавірусу, можуть послабити
Також "Знай.ua" писав, що Верховна Рада ухвалила закон про земельний ринок — українці, які сидять вдома "скип'ятили" мережу. В ніч з 30 на 31 березня 2020 року, на позачерговому засіданні народні депутати підтримали законопроєкт