Нещодавно в грузинському місті Марнеулі сталась цікава та непересічна подія. Кілька сотень курчат вилупилися з яєць, викинутих на смітник, повідомляють грузинські ЗМІ.

Мер міста Тимур Абаза розповів, що яйця були викинуті місцевою птахофабрикою. Вони виявилися в кам'янистому місці, де зберігалося тепло.

"Там природою створено такі умови, ніби їх висиджувала курка, отже, вилупилося багато курчат", - додав він.

За словами Абазова, багато місцевих жителів забрали курчат додому.

Популярні новини зараз

Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс

Українських водіїв внесуть до Реєстру військовозобов'язаних: чого чекати з червня 2024 року

Крутіший за Audi та BMW: український преміум кар Leleka підкорив серця автолюбителів

Пенсіонерам надають ще один вид пільг: що треба знати

Показати ще

Раніше "Знай.uа" писав про те, що у Харкові родина купила на вечерю курку в одному із місцевих магазинів. Але коли птицю принесли додому, відкрили упаковку, були неприємно вражені побаченим всередині.

Курка чи мутант

Замість звичайних ніжок у курки була ще одна пара лап, тому бажання їсти відпало само собою. Наступного дня дивний товар повернули до магазину. Фахівці вважають, що зробили це даремно. Нібито нічого шкідливого у такому м'ясі насправді бути не могла, але такого типу мутація – все одно рідкість для сільського господарства.

Її могло викликати навіть харчування батьків чотирилапої курки. Але швидше за все, це був просто генетичний збій.

"Це збій в природі відбувається, або дуже близькоспоріднені схрещування", - говорить завідувач відділом птахів екопарку Володимир Переходович.

ГМО та інші смертельно небезпечні речі на полицях

Не виключено, що генна модифікація могла бути причиною таких "збоїв", як от нещодавно у Харкові. Генетична модифікація відрізняється від природного та штучного мутагенезу саме направленою зміною генотипу. При цьому генетичний матеріал переносять з одного організму в інший, використовуючи технологію рекомбінантних ДНК.

Цікаво, що в Європі деякі країни навіть допускають такі продукти до продажу. Серед дозволених — кукурудза з іншою генетичною структурою, а також борошно і крохмаль з неї. Крім того, в країнах ЄС на прилавках магазинів ви можете побачити модифіковану сою та її похідні, нерідко в рецепти салатів входять ці продукти. Місцеві мешканці купують соєву олію, використовують соєвий білок. Також у Європі дозволене рапсове масло, що містить ГМО.

В іноземних магазинах можна побачити хліб, йогурти і навіть соки з фруктів, створені з продуктів, змінених ученими. Пов’язано це з тим, що генні технології дозволяють прискорити процес виробництва, зробити його вигідним, тому багато виробників зацікавлені в ГМО.