Картельна змова – саме так охарактеризували всю діяльність виробників яєць в Українській асоціації постачальників торговельних мереж. Зовсім неринкова гра може вплинути не тільки на здорову конкуренцію, а й суттєво вдарити по кишенях споживачів.

"Ринок курячих яєць є, мабуть, останнім в Україні, який поводить себе за неринковими правилами. Є підстави говорити про картельну змову на ринку виробництва курячих яєць. Насамперед деяких із найбільших виробників. Про можливу картельну змову говорить збіг ситуації на ринку та інсайдерська інформація", - наголосив директор асоціації Олексій Дорошенко на своїй сторінці у Facebook.

Підвищити ціни до максимального рівня виробникам вдалося – і як наслідок, попит та рівень експорту почали стрімко знижуватися. Навіть на початку 2018-го призупинити ріст вартості не вдалося.

Якщо вірити статистиці минулих років, цінова тенденція почалася змінюватися ще у 2016-му: в січні ціна курячі яйця знизилась на 16%, із 24,3 грн за десяток до 20,4 грн, минулого року все "пішло по колу": падіння вартості на 11%, тобто з 21 грн за десяток до 18,6 грн., а на початку 2018 року державний моніторинг фіксує зростання вартості на 2%, із 30,2 грн за десяток до 30,8 грн.

Популярні новини зараз

Комунальні платежі скасовуються: названо категорію осіб, якій можна не платити

Поповнення картки через термінали ПриватБанку: чому гроші можуть не зарахуватись

Зміни у тарифах: мобільний оператор Lifecell зробив важливе оголошення

Як відмовитися від отримання повістки, щоб вам за це нічого не було

Показати ще

Звісно, пересічні українці не відчувають таких кардинальних змін одразу – підвищення відбувається поступово, тому звичний пункт у продуктовому кошику все одно купують.

Та вже за кілька місяців стає зрозуміло – можна сміливо говорити про ризик змови, так звану ринкову монополію, хоча це ще повинні довести компетентні органи після проведення низки експертиз та розслідувань:

"З урахуванням зміни методики рахування, тобто переходу з підрахунків вартості яєць 1-2 категорії до середньої ціни одразу 1, 2 та вищої категорії, можна говорити про 18% зростання, із 26 грн за десяток до 30,8 грн. Якщо з’ясується, що експортні ціни є значно нижчими за продаж на внутрішньому ринку, то є всі підстави говорити про антиконкурентні дії", - підкреслив експерт.

Дивіться: хто в Україні заробляє найбільше та наскільки здорожчають яйця?

Як повідомляв портал "Знай.ua", польські АЗС незабаром заполонять український ринок – більше сотні станцій планують побудувати на території нашої країни вже найближчим часом.