Письменниця Донецького походження поділилася подробицями радикального вибору в інтерв'ю "Укрінформа":

"Я народилася в Донецьку, сім'я у мене українська, на всі дитячі, шкільні свята я була в українському костюмі, в віночку, але розмовляли ми російською, тому і вірші я почала писати тією мовою. У кінці 90-х років видала дві поетичні збірки, але їх вже давно немає на ринку ", - розповідає Ірен Роздобудько.

Але справжній переворот в житті у письменниці трапився після переїзду в столицю. Про це вона ділитися:

"... Коли в 1988 році я переїхала до Києва, то вирішила, що поки не вивчу українську мову, буду мовчати. Я рік мовчала, а потім заговорила і пішла працювати в українське видання. Це був мій свідомий вибір, для мене було принципово заговорити українською мовою, а потім було принципово писати українською мовою ", - говорить Раздобудько.

Популярні новини зараз

"Йо**на ти в рот": п'яні ТЦК-кашники силоміць "упакували" волонтера і з кулаками накинулися на жінок

Землю накрила потужна магнітна буря, як встояти на ногах

Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти

Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи

Показати ще

Як нещодавно повідомляв портал «Знай.ua», 9 березня Президент України Петро Порошенко під час урочистостей з нагоди вручення премії ім. Тараса Шевченка заявив, що незабаром буде підписаний указ про створення 10-річної програми вкорінення і зміцнення державного статусу української мови.

"До мене останнім часом багато разів зверталися з пропозицією оголосити 2019 роком української мови ... Скажу прямо, я не хочу цього робити. Тому що року - мало. А що в наступному році? Про українську мову ми забудемо?", - заявив Глава держави.

Петро пороша додає також:

"Боротися за українську мову - значить не тільки викрикувати гасла, і висувати вимоги до влади. Це означає купувати україномовні книги, платити за україномовні газети, і головне - говорити на ньому ... В той же час (я) повинен дбати і дбаю про те, щоб наші законодавчі ініціативи залишали великий простір для реалізації прав тих громадян України, чиєю рідною мовою або мовою спілкування є російська, кримськотатарська та інші мови ".

Детальніше в інтерв'ю з Ірен Роздобудько.