За оперативними даними, з початку 2018 року українці задекларували 211 млн 842,7 тисяч гривень іноземних доходів. Про це повідомили в Державній фіскальній службі України.
"За оперативними даними, з початку 2018 року громадяни задекларували доходи, отримані з джерел за межами України, в сумі 211 842,7 гривень", — сказано в повідомленні фіскалів.
Як уточнили в Державній фіскальній службі, податкова декларація на доходи фізичних осіб подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV Податкового кодексу. Кінцевий термін подання громадянами податкової декларації за звітний 2017 рік – 2 травня 2018 року.
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, скільки українці заробили в Польщі. Спрощення умов працевлаштування і скасування віз спровокували справжній бум серед українців, які поспішили на заробітки в сусідню Польщу. Щороку найбільше працівників з українськими паспортами отримує саме Польща: майже третину від усіх заробітчан.
Гороскоп на 14 грудня: як використати суботу на повну котушку
Водійські посвідчення стануть "тимчасовими" документами: автомобілістам готують нові правила
Важливі зміни у субсидіях на 2025 рік
Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати
Сюди переважно їдуть чоловіки: середній щомісячний дохід складає 700 доларів, у той час як на батьківщині готові платити трохи більше 200. Різниця колосальна, а тому і не дивно, що на сьогоднішній день в Польщі працюють понад 2 мільйони українців. З них легально працевлаштовані не більше 1,2 млн. Найпопулярніша сфера – будівництво (плата відповідає тяжкості праці: приблизно 20 000 в місяць). Жінки впевнено зайняли сектор домашнього господарства і заробляють в середньому 15 тисяч.
За рік українська праця в Польщі приносить близько 67 мільярдів гривень, з них більше 40 співвітчизники відправляють рідним або привозять додому. Однак останній квартал 2017 побив усі рекорди: українці переслали додому понад 850 мільйонів євро, що практично вдвічі більше, ніж за аналогічний період позаминулого року.
До речі, побити останній рекорд буде вкрай непросто, оскільки з 2018-го для іноземних працівників почали діяти нові правила: сезонним трудягам доведеться платити за дозвіл на роботу, а безкоштовні заяви-доручення, які подавали польські роботодавці, більше не діють. Один період сезонної роботи не може перевищувати 9 місяців за 1 календарний рік. Коштує такий дозвіл близько 30 злотих (приблизно 240 гривень).
Дивіться відео: Вся правда про роботу в Польщі