У багатьох українців не вистачає прибутку для своєчасної та повної оплати комунальних послуг. Через це борги населення стрімко зростають. Неплатникам це загрожує низкою наслідків, зокрема арештом майна.
Процедура стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги визначається Законом України "Про виконавче провадження" та підзаконними актами.
Відповідно до частини 7 ст. 48 цього закону, якщо борг за житлово-комунальні послуги перевищує 20 розмірів мінімальної зарплати (на даний момент 160 тисяч гривень), то в рамках виконавчого провадження може здійснюватись стягнення єдиного житла боржника та земельної ділянки, на якій розташоване житло.
Важливо, що така санкція може бути застосована, якщо боржник не має жодного іншого майна, яке могло б покрити суму заборгованості.
Гороскоп на 17 грудня: кава, терпіння і трохи підказок від зодіакальних сил
Подорожі за півціни: пасажири "Укрзалізниці" можуть отримати пільги на проїзд
Українці масово відмовляються від кешбеку: банки назвали умови закриття карток
Україною пройдуть позапланові перевірки ЖКП: кому слід готуватися
Зазвичай арешт накладається на транспортні засоби, техніку або інше рухоме майно неплатника, в тому числі рахунки в банках.
Варто зазначити, що арешт майна за комунальні борги проводиться і в умовах воєнного стану, тож українцям краще не допускати накопичення заборгованості.
За відсутності фінансової спроможності одразу виплатити борг, можна укласти договір про реструктуризацію та сплачувати частинами. Одночасно можна оформити субсидію чи пільги, якщо людині раніше відмовили у такій допомозі через наявність заборгованості.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, готуємо заначки? Якими будуть витрати українців на опалення цієї зими.
Також наш портал інформував, зайвими не будуть: як щомісяця отримуватиме від 450 грн на комуналку.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, опалювальний сезон 2024-2025: коли включать тепло і якими будуть тарифи для населення.